سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۶:۴۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۳۷ ب.ظ تعداد بازدید: 117 بازدید کد خبر:2708 چاپ خبر

هشدار وزارت بهداشت : میوه های چسبناك یا براق سمی اند

0

تهران – رییس اداره بهداشت كشاورزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هشدار داد هرچند باقیمانده سموم روی میوه ها علامت خاصی ندارد اما چسبناك یا براق بودن ، نشانه باقیماندن سموم روی آنها است.


‘رضا عزتیان’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود : همچنین برخی میوه های آغشته به باقیمانده سموم ، دارای بو و طعم مواد شیمیایی مانند نفت است.

وی خاطرنشان كرد اگر میوه ای، طعم و بویی غیر طبیعی داشته باشد بطور قطع از مواد شیمیایی برای رشد و به عمل آوری آنها استفاده شده است.

رییس اداره بهداشت كشاورزی وزارت بهداشت از مردم خواست مراقب سموم باقیمانده در میوه ها و سبزی ها باشند.

عزتیان درباره نظارت بر استفاده از آفت كش ها در میوه ها نیز گفت : دستگاه های مربوطه ناظر بر اجرای قوانین در این زمینه هستند اما اگر مردم و تولید كنندگان ، نسبت به شرح وظایف خود آشنا شوند به پیشگیری از مسمومیت های ناشی از سموم باقی مانده روی میوه ها كمك می كنند.

وی خاطرنشان كرد مهم ترین اقدام وزارت بهداشت در این زمینه ، حفظ ارتباط با جهاد كشاورزی است و ما تكالیف و وظایف قانونی در رابطه با كاربرد آفت كش ها در میوه ها را با برگزاری نشست های بهداشت كشاورزی و كمیته ملی كشاورزی بررسی می كنیم.

به گفته رییس اداره بهداشت كشاورزی وزارت بهداشت، میزان مجاز استفاده از آفت كش ها بصورت استانی ابلاغ می شود.

عزتیان یادآور شد برای پیشگیری از مسمومیت های ناشی از سموم باقی مانده روی میوه ها، مصرف كنندگان و كشاورزان به عنوان تولید كننده باید از نظر فرهنگی آماده پذیرش و رعایت استانداردها باشند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط