سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۴:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 134 بازدید کد خبر:2705 چاپ خبر

آموزش و پرورش در آستانه تحولی عظیم است

0

بجنورد – وزیر آموزش و پرورش گفت: 290 اقدام ملی در آموزش و پرورش به انجام رسیده و آموزش و پرورش كشور در آستانه تحولی عظیم است.


به گزارش ایرنا؛ ‘حمیدرضا حاجی بابایی’ عصر یكشنبه در دیدار با امام جمعه بجنورد و نماینده خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری، راه اندازی 10 هزار مدرسه قرآن، ثبت نام 5/3 میلیون دانش آموز و فرهنگی در طرح نهضت حفظ ملی قرآن و به كارگیری پنج هزار چهره قرآنی در مدارس كشور و نیز اعزام یك میلیون دانش آموز به جبهه های نور را از اقدامات آموزش و پرورش برشمرد.

وی به تغییر كتب درسی متناسب با سیاست های تحولی اشاره كرد و افزود: كتاب باید بتواند رابطه خلقت با خدا را بیاموزاند و این كار در آموزش و پرورش در حال شكل گیری است.

امام جمعه بجنورد و نماینده مردم خراسان شمالی در خبرگان رهبری نیز در این دیدار از تصمیم فاخر وزیر آموزش و پرورش در خصوص تحول بنیادین سپاسگزاری كرده و این اقدام را موجب تحولی در كل كشور عنوان كرد.

آیت الله ‘حبیب الله مهمان نواز’ گفت: آینده خوب كشور در گرو ارتباط خوب آموزش و پرورش با حوزه های علمیه است و این رابطه باید تقویت شود.

وی افزود: دشمن از جدایی حوزه های علمیه از مراكز دانشگاهی و مدارس سوء استفاده های فراوانی كرده است.

آیت الله مهمان نواز به جریان بیداری اسلامی نیز اشاره كرد و افزود: زمینه تحولات عجیبی در دنیا دیده می شود و باید تلاش كنیم تا این تحولات در جهت قرآن و ارزش های اسلامی باشد.

وزیر آموزش و پرورش در این دیدار نسخه ای از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و یك جلد قرآن نفیس را به امام جمعه بجنورد اهدا كرد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط