سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۰۰:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۲۲ ب.ظ تعداد بازدید: 82 بازدید کد خبر:2702 چاپ خبر

احمدی نژاد:اگر غربی ها به ملت ایران احترام بگذارند، احترام می بینند

0

قوچان، خراسان رضوی- رییس جمهوری در آستانه دور آتی گفتگوهای ایران با گروه 1+5 كه سوم خرداد ماه در بغداد برگزار می شود، گفت: اگر غربی ها رفتار خود را اصلاح كنند و به ملت ایران احترام بگذارند در مقابل از ایرانیان احترام می بینند.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، ‘محمود احمدی نژاد’ عصر دوشنبه در ادامه پنجمین روز از یكصدمین سفر استانی هیات دولت و چهارمین سفر استانی به خراسان رضوی در اجتماع باشكوه مردم قوچان حضور یافت.

وی كه در ورزشگاه آزادی شهرستان قوچان سخن می گفت، افزود: آنها باید بدانید ملت ایران از حقوق اساسی خود یك گام هم عقب نشینی نمی كند.

رییس دولت دهم به كشورهای غربی نصیحت كرد كه یك ذره از عقل خود استفاده كنند و آنگاه خواهند دید كه ضرر نمی كنند.

احمدی نژاد تصریح كرد: مردم ایران عاقل هستند و اگر روزی لازم باشد آن چنان فرش را از زیر پای آنها می كشند و پوست خربزه زیر پایشان می اندازند كه با سر به داخل باتلاق بروند.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با انتقاد از لشكركشی غربی ها به عراق و افغانستان اظهارداشت: با انفجار دو ساختمان در آمریكا بهانه ای برای حمله به افغانستان و عراق بدست آوردند و خیال می كردند كه با اشغال این دو كشور می توانند اقتصاد ورشكسته خود را نجات دهند.

وی ادامه داد: اما امروز دچار وضع بدتری شده اند و این نشان می دهد كه حمله به این كشورها از روی بی عقلی بوده است.

**منطقه ویژه اقتصادی قوچان ایجاد می شود

رییس جمهوری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اعلام كرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قوچان در دستور كار دولت قرار می گیرد.

احمدی نژاد از ‘حمید بقایی’ معاون اجرایی رییس جمهوری خواست تا ایجاد منطقه ویژه اقتصادی قوچان را با نظر مثبت در دستور كار خود قرار دهد و اگر نیازی به حمایت در این زمینه بود حمایت های لازم را انجام دهد.

وی افزود: این شهرستان یك منطقه تولیدی و كشاورزی است و می توان با ایجاد شهرك صنعتی آن را به یك قطب صنعتی در استان تبدیل كرد.

رییس جمهوری با تاكید بر ضرورت كار وتلاش بیشتر و افزایش تولیدات مختلف برای پیشرفت این شهرستان و پیشرفت كشور، گفت: تنها با كار و تولید می توان كشور را آباد كرد و به پیش برد و اگر قرار باشد همه كسانی كه به دنبال شغل هستند به دنبال كار در اداره ها و پشت میزنشینی باشند و كاغذها را این طرف و آن طرف كنند، هیچ كاری در كشور پیش نمی رود.

احمدی نژاد قرار است تا دقایقی دیگر قوچان را به مقصد نیشابور ترك كند.رییس جمهوری از روز پنج شنبه تاكنون به 24 شهرستان استان خراسان رضوی سفر كرده است.

وی قرار است در این سفر 6 روزه استانی از 27 شهرستان این استان دیدار و از نزدیك با مردم گفت و گو كند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط