سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۰:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۷:۰۳ ق.ظ تعداد بازدید: 164 بازدید کد خبر:2651 چاپ خبر

طرح سنجش سلامت جسمانی كودكان بدو ورود به دبستان درلرستان آغاز می شود

0

خرم آباد – مدیركل آموزش و پرورش لرستان از آغاز اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی كودكان بدو ورود به دبستان از 20 خرداماه سال جاری در استان خبر داد.


به گزارش روز یكشنبه خبرنگار ایرنا، ‘علی ماكنعلی’ در اولین جلسه ستاد سنجش استان با بیان اینكه ثبت نام ورودی های پایه اول دبستان به صورت مشروط از اول اردیبهشت و تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت افزود: در راستای اجرای این طرح نزدیك به 30 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان معاینه خواهند شد.

وی پیشگیری از افت تحصیلی و تامین بهداشت روانی خانواده، هدایت آموزشی، آگاهی والدین از وضعیت فرزندشان و دسترسی به اطلاعات در زمینه وضعیت بهداشتی، اجتماعی و فرهنگی نوآموزان بدو ورود به دبستان را از اهداف طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی كودكان بدو ورود به دبستان عنوان كرد.

وی با بیان اینكه اجرای این طرح در تمامی مناطق شهری و روستایی الزامی است، اضافه كرد: نوآموزان، توسط پزشكان متخصص مورد سنجش بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی قرار می گیرند.

ماكنعلی با بیان اینكه برنامه ریزی ها در جهت اجرای خوب طرح سنجش انجام شده است، اضافه كرد: برای ارزیابی هر كودك جهت اجرای این طرح در مرحله مقدماتی 65 هزار ریال دریافت می‌ شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط