سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۳ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۲۶:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۵:۰۵ ب.ظ تعداد بازدید: 823 بازدید کد خبر:2634 چاپ خبر

500 روستای لرستان درگیر مشکل آب شرب/ روایت خشکسالی همچنان باقیست!

0

با استمرار روند خشکسالی در لرستان بیش از 500 روستای این استان با مشکل آب آشامیدنی دست در گریبان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به اینکه آب آشامیدنی تعداد زیادی از روستاهای لرستان از چاه ها و چشمه ها تامین می شود با شدت گرفتن خشکسالی 500 روستای لرستان با کمبود جدی آب شرب دست و پنجه نرم می کنند.

این در حالیست که استان لرستان پس از استانهای شمالی کشور یکی از پرباران ترین استانهای کشور است ولی هنوز مردم این استان نتوانسته اند از این موهبت خدادادی که خداوند به آنها ارزانی داشته بهره مند شوند.

با این تفاسیر علاوه بر مشکلات بحث کشاورزی و صنعت بخش اعظمی از روستاهای استان لرستان فاقد نعمت آب آشامیدنی سالم هستند.

از سوی دیگر از کل زمین های کشاورزی زیر کشت در استان لرستان تنها 25 درصد آبی است که این امر هر ساله با وقوع خشکسالی موجب خسارات جبران ناپذیری به کشاورزی این استان به عنوان پایه اقتصاد مردم لرستان می شود.

هر چند که تاثیر خشکسالی را در کاهش سطح آبهای زیرزمینی استان نمی توان نادیده گرفت ولی به طور متوسط هر سال 12.5 میلیارد مترمکعب آب از استان لرستان خارج می شود تا در پشت سدهای استان همجوار جمع شود که در صورت

مدیریت این میزان آب و تامین اعتبار برای احداث شبکه های آبرسانی به روستاها می توان تا حدودی مشکلات کمبود آب شرب در روستاهای لرستان را رفع کرد.

علیرضا کاکاوند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به کمبود آب شرب در 500 روستای استان لرستان عنوان کرد: متاسفانه بر اثر خشکسالی چاه آب این روستاها در استان خشک شده است.

وی بیان اینکه در این روستاههای استان آب چاهها و چشمه ها کم شده است، ادامه داد: در این راستا ما مجبور به تامین منابع آبی جدید در این روستاهها هستیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان با بیان اینکه همچنین برای رفع کمبود آب در این روستاهها مجبور به استفاده از مجتمع های آب سایر روستاهها شده ایم، ادامه داد: همچنین کار آبرسانی با تانکر های سیار در سطح این روستاهها از دیگر راهکارهایی است که در دستور کار قرار دارد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. امیدوارم انعکاس مشکلات همراه با پیگیری مسئولانه باشد

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط