سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۱۶:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۶:۲۲ ق.ظ تعداد بازدید: 156 بازدید کد خبر:2598 چاپ خبر

هیچ دانش آموز كم توان در انتظار تحصیل نخواهد ماند

0

تهران – معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنائی كشور اعلام كرد هیچ دانش آموز كم توان در انتظار تحصیل نخواهد ماند و همه كودكان در سن تحصیل جذب آموزش و پرورش خواهند شد.


به گزارش روز شنبه مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش’ نامدار عبداللهیان’ در گفت وگویی اظهارداشت: در زمان حاضر 105 هزار دانش آموز استثنائی در یك هزار مدرسه در سراسر كشور مشغول تحصیل هستند و 20 هزار معلم به این دانش آموزان خدمت رسانی می كنند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنائی كشور با بیان این كه 54 هزار تن از این دانش آموزان در گروه های 6 گانه نابینا، ناشنوا، نیمه بینا و نیمه ناشنوا و مابقی در گروه های ویژه یادگیری به تحصیل مشغول هستند، افزود: ما دانش آموزان با هوش 50 به بالا را تحت پوشش داریم و بقیه افراد زیر این توان هوشی را سایر سازمان ها نگهداری می كنند.

وی با اشاره به این كه طرح تلفیق دانش آموزان در حال اجرا است و دانش آموزان كم توان در كنار دانش آموزان عادی نیز می توانند تحصیل كنند،تصریح كرد به ازای وجود یك دانش آموز كم توان، 3 دانش آموز از میانگین كلاس كم خواهد شد.

عبداللهیان بیان داشت: هنگامی كه دانش آموزان كم توان در مدارس عادی تحصیل می كنند، هر دانش آموز كه از این مدارس به مسوولیتی در جامعه گمارده شود،بهتر قشر كم توان را درك خواهد كرد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط