سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۳در ۸:۵۲ ق.ظ تعداد بازدید: 823 بازدید کد خبر:24814 چاپ خبر

پیام فرجی‌دانا به دکتر مریم میرزاخانی

0

  در پی انتخاب دکتر مریم میرزاخانی، استاد ریاضی دانشگاه استنفورد و دانش آموخته کارشناسی ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نخستین زن برنده مدال فیلدز – عالی ترین جایزه جهانی در رشته ریاضیات – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیام تبریکی خطاب به وی و جامعه علمی دانشگاهی کشور صادر کرد.  متن کامل پیام […]

mirzakhani

 

در پی انتخاب دکتر مریم میرزاخانی، استاد ریاضی دانشگاه استنفورد و دانش آموخته کارشناسی ریاضی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نخستین زن برنده مدال فیلدز – عالی ترین جایزه جهانی در رشته ریاضیات – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیام تبریکی خطاب به وی و جامعه علمی دانشگاهی کشور صادر کرد. 

متن کامل پیام دکتر فرجی دانا بدین شرح است: «انتخاب دانشمند برجسته و ریاضیدان شاخص ایرانی سرکارخانم دکتر مریم میرزاخانی به عنوان نخستین چهره ریاضی زن دریافت کننده مدال فیلدز، باعث مباهات همه ایرانیان به ویژه جامعه دانشگاهی کشور و نمادی از پویایی و شکوفایی علمی ایران عزیز در عرصه بین المللی است. 

در جهان بدون مرز علم، درخشش هر ایرانی افتخار بزرگی برای ایران و برای ذخیره دانش بشری محسوب می شود. 

اینجانب ضمن ابراز خرسندی از این رویداد علمی مبارک، برای سرکار خانم دکتر میرزاخانی، همکار و هموطن افتخار آفرین از درگاه خداوند منان توفیق روزافزون آرزومندم.» 

 

 

دیدگاه

 1. در مملكتي كه فرهنگ تابع سياست است و باند بازي و آموزش و پرورش عرصه ي آزمون و خطا و استعداد كشي نسبت دادن موفقيت اين خانم در عرصه ي بين المللي به شكوفايي علمي در ايران شايد خالي از شبهه نباشد . ايرا هم مانند ديگر كشور ها داراي نبوغ و نخبه است اما بهتر است كه اين موفقيت ما را غافل نكند و سرپوشي بر دردهاي آموزش و پرورش نباشد چون اين خانم مشت نمونه ي خروار فرهنگ اين مملكت نيست و قسمت اعظم موفقيت ايشان در كشوري متخاصم به قول بعضي يعني آمريكا رقم خورده است .

  به راستي چه اندازه در اين مملكت سياست هاي جذب نخبگان اعمال مي شود

  آيا نخبگان علم و دانش جايي در مديريت كلان جامعه دارند ؟

  آيا استفاده از سهميه هاي قانوني و غير قانوني تحت هر عنوان با ارزش ذاتي علم و حقيقت آگاهي منافات ندارد؟

  چرا فرار مغز ها دستكم گرفته مي شود و گاهي بعضي از فرصت طلبان عرصه ي سياست و با ند و رانت آن را با صادرات غير نفتي اشتباه مي گيرند؟

  به راستي سهم عملي ما از پرورش اين گونه نخبگان چيست ؟

  علل كوچ نخبگان عرصه ي المپياد هاي بين المللي چيست؟ به نظر مي رسد كه تعليم و تربيت ما بيشتر فرودگاهي است كه يك طرفه شده اين نخبگان از آنجا پرواز مي كنند ولي هرگز بر نمي گردند.

  آيا موج سواري بر موفقيت خارج از كشور مي تواند مسولين ما را از اشكالات و مشكلات بنيادي تبرعه كند نظير آخرين طرح وزير كه خدمتكاران مدارس را صرفا با مدرك ارزيابي كرده و بدون ملا حظه ي علمي و مهارت عاطفي و تربيتي به عنوان معلم پايه ي ابتدايي استخدام مي كند ! آقاي وزير جاي خالي نظافت و نظم بهداشتي مدارس را با كدام توهم پر مي كند ؟

  سپردن كارهاي بزرگ به م

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط