سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۲:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۰۷ ب.ظ تعداد بازدید: 237 بازدید کد خبر:2467 چاپ خبر

تالیف کتاب مطالعات اجتماعی و آداب زندگی پایه ششم ابتدایی به پایان رسید

0

کارشناس مسئول گروه مطالعات اجتماعی دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: تالیف کتاب مطالعات اجتماعی و آداب زندگی پایه ششم ابتدایی به همراه کتاب کار دانش آموز به پایان رسید.


ناهید فلاحیان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار کرد: با توجه به اینکه حوزه مطالعات اجتماعی یک حوزه وسیع است، سعی کرده ایم در این کتاب به مباحث جغرافیایی، تاریخی، اجتماعی، اقتصادی و آداب و مهارت های زندگی بپردازیم.
وی تصریح کرد: در این کتاب ضمن آنکه حوزه های مختلف در آن وضوح دارند اما مفاهیم کلیدی حوزه ها در جاهای مقتضی با یکدیگر تلفیق شده اند.
فلاحیان فعالیت محور بودن را از ویژگی های کتاب مطالعات اجتماعی و آداب زندگی عنوان کرد و گفت: پرسش و پاسخ های کلیشه ای در این کتاب به کار نرفته است و طیفی از مهارت های مختلف کاوشگری(بررسی و گردآوری اطلاعات، اظهار نظر، خلاقیت، مشارکت و کارگروه ها)، مهارت های جغرافیایی(ترسیم و استفاده از نقشه)، مهارت های تاریخی(بررسی شواهد و مدارک و خواندن خط زمان) و همچنین مهارت های زندگی(آداب دوستی، تصمیم گیری، خرید، انتخاب پوشاک، پس انداز، مهارت برنامه ریزی برای اوقاتو …) در آن لحاظ شده است.
وی افزود: به دلیل اینکه در کتاب درسی جای کافی برای بعضی از فعالیت های دانش آموزان مانند رنگ آمیزی نقشه، تکمیل نمودار و دسته بندی کردن اطلاعات وجود ندارد، این موترد در کتاب کار انجام می شود.
کارشناس مسئول گروه مطالعات اجتماعی دفتر برنامه ریزی و تالیف کتب درسی اضافه کرد: یکی دیگز از ویژگی های مثبت این کتاب این است که سعی شده مفاخر ایران و نیز دستاوردهای مثبت ملت ایران در زمان های گذشته معرفی شود.
وی ادامه داد: معرفی مفاخر مسلمان و شکوفایی علوم و فنون در دوره اسلامی و همچنین آثار و ابنیه تاریخی اصفهان و مبارزات مردم ایران و شخصیت هایی که با استعمار مبارزه کرده اند، در این کتاب گنجانده شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط