سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۶:۱۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۳در ۱:۱۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,420 بازدید کد خبر:24592 چاپ خبر

در نبود پزشک زنان و زایمان اتفاق افتاد/ زایمان در توالت عمومی بیمارستان کوهدشت

0

  به گزارش لکنا، هر روز که می گذرد شاهد بروز آثار و پرده هایی از سوء تدبیرها در حوزه ی بهداشت و درمان کوهدشت هستیم. پس از انتشار خبری مبنی بر خرابی حیاتی ترین دستگاه آزمایشگاهی بیمارستان امام (ره) کوهدشت و سرگردانی بیماران، این بار با خبر شدیم پنجشنبه شب (93/5/16)، به علت نبود […]

h

 

به گزارش لکنا، هر روز که می گذرد شاهد بروز آثار و پرده هایی از سوء تدبیرها در حوزه ی بهداشت و درمان کوهدشت هستیم. پس از انتشار خبری مبنی بر خرابی حیاتی ترین دستگاه آزمایشگاهی بیمارستان امام (ره) کوهدشت و سرگردانی بیماران، این بار با خبر شدیم پنجشنبه شب (93/5/16)، به علت نبود پزشک زنان و زایمان زنی را به زایشگاه راه نداده و وی مجبور شده است در توالت عمومی در محوطه بیمارستان امام (ره) وضع حمل نماید. در یک مورد دیگر زنی را به علت نبود پزشک به زایشگاه های خرم آباد حواله می دهند بدون اینکه هماهنگی های لازم را به عمل آورند و همین امر موجب مرگ نوزاد پسر مادر در راه برگشت می شود که آخرین امید وی و همسرش به فرزنددار شدن بوده و به علت مشکلات جسمی دیگر قادر به فرزندآوری نیست. حال مسئولین بهداشتی و درمانی استان لرستان و شهرستان کوهدشت باید به این سئوال پاسخ دهند آیا حق مردم ولایتمدار و مؤمن شهرستان کوهدشت که نجابتشان اجازه ی شکایت و پیگیری مسائل را به آن ها نمی دهد این است که از ابتدایی ترین امکانات و خدمات بهداشتی درمانی محروم باشند؟

شنیده می شود این اتفاق به همراه سایر گزارشات، موجب برکناری مدیر شبکه بهداشت و سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کوهدشت شده است.

فیلم موجود در دفتر سایت از این حادثه ی شرم آور به قدری وهن آور است که با هدف جریحه دار نشدن احساسات عمومی منتشر نمی شود.

 

ماهنامه شبکه آفتاب در این خصوص نوشت:

پروانه فکر نمی‌کرد سومین فرزندش را در توالت بیمارستان کوهدشت به دنیا بیاورد. درد، رنگ از روی پروانه پرانده بود. وقتی به زحمت رو در روی پرستار ایستاد و شنید که پذیرش نمی‌شود، به حیاط بیمارستان برگشت. امانش بریده بود. چند ساعت درد کشید تا نوزاد در روشنایی نور موبایل در راهرو توالت به سیاهی شب چشم باز کرد.

شب 17 مرداد ماه، ساعت از 12 گذشته بود که برادر و جاری‌اش او را توی کابین وانت گذاشتند و راهی شهر شدند. روستایشان «دهقان» در منطقه‌ی سرکوه همیان کوهدشت است. بیشتر از یک ساعت طول کشید تا به بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت رسیدند. پرستاران گفتند پزشک متخصص در بیمارستان حضور ندارد و بهتر است فردا برای زایمان بیاید. اما بچه توی دل پروانه بی‌قراری می‌کرد. ناامید از ساختمان بیرون آمدند. درد بیشتر و بیشتر شد. چاره‌ای نبود. ‏

راهرو سرویس بهداشتی تاریک بود. برادر چراغ موبایل را روشن کرد و زن لب به دندان گزید از درد. جاری‌ با هزار بسم‌الله و صلوات بازوهای پروانه را فشرد. بچه به دنیا آمد؛ دخترکی که پس از چهار روز هنوز نامی ندارد.

پروانه… به زحمت سعی می‌کند فارسی را بدون لهجه صحبت کند. «بدون امکانات و وسایل، در راهرو تاریک بچه را به دنیا آوردم.»

صدای ناله‌های پروانه و تکاپوی همراهانش پرسنل را متوجه تولد بچه کرد و بالاخره یکی برای بریدن بند ناف آمد. «صبح شده بود، تا ساعت 12 در بخش بستری شدیم و دست آخر بیمارستان از ما 500 هزار تومان پول خواست.»

… برادر پروانه گفته که «ما پول نداریم. روستایی هستیم. دفترچه بیمه هم که داریم، 500 هزار تومان پول زیادی است. بچه هم که اینجا متولد نشده.» 270 هزار تومان پول می‌دهند و به روستا برمی‌گردند.

داستان تولد کودک روستایی در توالتِ بیمارستانِ کوهدشت تا امروز دهان‌به‌دهان در شهر گشته. محمد یکی از کارکنان شبکه بهداشت کوهدشت روز بعد از واقعه خبر را شنیده است. می‌گوید: «سلامت مردم برای مسئولان شبکه بهداشت شهر اهمیتی ندارد وگرنه بعد از همه انتقادهایی که مردم به شکل شفاهی و کتبی در نشریات محلی عنوان کرده‌اند باید تا حالا اوضاع بیمارستان بهتر از این می‌شد.»

به گفته‌ی او مشکلاتِ تنها بیمارستان شهر باعث شده مادران باردار منطقه برای تولد فرزند به خرم‌آباد بروند. او از نزدیک شاهد مشکلات بیمارستان فرسوده‌ی شهر بوده: «همین سرویس بهداشتی که این مادر فرزندش را در آن به دنیا آورده غیربهداشتی و غیرقابل‌استفاده است. آن شب این خانواده ‏کسی را جز خدا نداشتند.»

 می‌گوید قبلاً مسئولان شهر هم در بازدید از بیمارستان آن را به دخمه تشبیه کرده‌اند اما این بازدیدها هم تأثیری بر بهبود حال بیمارستان و بیماران شهر نداشته است.

یک بیمارستان برای 220 هزار نفر

کوهدشت به لحاظ پراکندگی و جمعیت سومین شهرستانِ لرستان است. 218  هزار نفر جمعیت دارد. محمد می‌گوید: «نبود پزشکان متخصص و دیگر امکانات پزشکی، کمبود تخت، خراب ‌شدن گه‌گاهِ دستگاه سی‌تی اسکن و بسیاری از مسایل دیگر همیشه موجب دلخوری و گله‌‌ی شهروندان است اما مسئولان بیمارستان همواره به‌جای پی‌گیری به‌دنبال توجیه این مشکلات هستند.»

حسینی، از اهالی کوهدشت بارها برای درمان خانواده و ملاقات با بستگانش به بیمارستان کوهدشت رفته: «خدا نکند کسی بیماری جدی پیدا کند یا مصدوم شود، چون یا باید به خرم‌آباد برود یا سهل‌انگاری‌ و نبود امکانات را در بیمارستان ببیند و تحمل کند. در اینجا بیماران به جای درمان با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.»

طرح‌های بی‌سرانجام

گله از نبود امکانات بهداشت و درمان حرف امروز شهروندان نیست. استان لرستان چند بیمارستان خصوصی و 11 بیمارستان دولتی در شهرهای خرم آباد، پلدختر، دورود، الیگودرز، ازنا و نورآباد دارد.‏ دولت دهم در سفرهای استانی طرح‌های بسیاری در حوزه‌ی بهداشت و درمان مصوب کرد. در دور دوم سفرها برخی از این مصوبات اجرایی شد اما طرح‌های بسیاری با کمبود اعتبار در حد طرح باقی ماند و سفر سوم هم کارگر نبود و طرح‌های نیمه‌کاره روی دست دولت مانده است.

به‌گفته‌ی فرماندار کوهدشت یکی از مصوبات دولت گذشته بیمارستان 160 تختخوابی بود که به سرانجام نرسید. حمزهپور به سایت لکنا از ضرورت توجه جدی مسئولان بهداشت و درمان نسبت به مشکلات بهداشتی شهرستان گفته است.

برادر پروانه …تازه از سر زمینِ کشاورزی برگشته، می‌گوید آن شب خیلی عذاب کشیده است. می‌گوید:«ما که روستایی هستیم و نمی‌دانیم چطور باید پیگیری کنیم. به آشنایانمان در شهر گفتیم بروند از طرف ما از مسئولانِ بیمارستان شکایت کنند.»

 

لینک خبر در:

خبرگزاری خبرآنلاین

مشرق نیوز

دکتر من

بیان روز

تصنا

آژانس خبری جنوب ایران

اکسین نیوز

و …

 

 

واکنش وزارت بهداشت

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. این اتفاق (و به قول شما حادثه شرم آور) یه فاجعه انسانی بزرگ است.
  پزشک زنان و زایمان نبوده پس ماما ها کجا بودن ؟

  [پاسخ]

  اکبر حسینی در :

  مردم کوهدشت چیز زیادی نمیخوان ،اینکه توی حیاط و توالت بیمارستان زایمان نکنند چیز زیادیه،مسئولین محترم و دلسوز شهرستان امیدواریم با این دست مسائل برخورد قا طع داشته باشید، نگذارید رابطه ها حرمت این مردم با آبرو رو از بین ببره و فردا همه مون پیش درگاه خدا از پشتیبانی بخاطر رابطه مون شرمسار بشیم

  [پاسخ]

 2. باید به شدت با مسئول بخش زنان (که مسئول بودن پزشک در شیفت هست) و مسئول زایشگاه (به دلیل راه ندادن به زایشگاه) برخورد بشه و باید نهایت مجازات برای اونها در نظر گرفته بشه. شوخی با جان انسانها اون هم مادر باردار چیزی نیست که به راحتی بشه گذشت کرد و اگر با خاطیان جدی برخورد نشه این مثینتها همچنان ادامه خواهد داشت.

  [پاسخ]

 3. لکنای محترم
  قسمتی از کامنت من رو حذف کردی، اگرچه توهینی توش نبود اما اشکالی نداره.
  ولی اگر خودت رو جای این فرد یا همراهانش قرار بدی چه حالی بهت دست می ده. برای من که تجربه بارداری و به دنیا آوردن فرزند (البته توی یه بیمارستان دیگه) را داشته ام با خواندن این مطلب حس کردم که تمام تنم یخ کرد و سر درد گرفتم. رفتار کسایی که این خانم را به زایشگاه راه ندادن واقعاً انسانی نبوده. چطور می توان با کسی که تو بدترین و پر استرس ترین لحظه زندگی اش قرار داره چنین رفتاری کرد.

  [پاسخ]

 4. کارمندان بیمارستان

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب آقای دوست محمدی عزیز درمورد بیمارستان شهرستان کوهدشت باید این سوال رو از آقای امرایی پرسید تاوان این همه بدبختی رو باید چه کسی جواب بده چرا تمام زنان همشهری برای وضع حمل به بیمارستان های خرم آباد ارجاع داده می شوند (بیمارستان عسلیان)
  چرا در بیمارستان پزشک ماما وجود ندارد اگر هم دارد چرا به بیماران رسیدگی نمی کند
  چرا در بیمارستان وسایل پزشکی وجود ندارد اگر هم دارد یا خراب است یا اصلا کار نمی کنه

  به خدا مردم کوهدشت حقشون از این بیشتره جناب آقای امرایی باید در محضر خدا به همه اینها پاسخ بدهی

  دوستان همین سایت مشکلات مردم با بیمارستان کوهدشت رو پیگیری می کردند که سریعا آقای امرایی نسبت به شکایت علیه مسئولین این سایت اقدام کردند
  حالا اینم نتیجه پیگیر نبودن مطالبات مردم

  [پاسخ]

 5. واقعا باید به حال این شهر گریه کرد که در قرن 21 شاهد این اتفاقات وحشتناک و شرمآور هستیم.

  [پاسخ]

 6. عمق محرومیت از سر و روی این شهر ناگفته پیداست از این بدتر بارها دیدیم و باز هم خواهیم دید
  یک زایمان به سبک دهه 60 به قبل
  چه کسی جوابگوی نجابت این خانم محترم هست؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  سوری در :

  واقعاً اگه مدیران ومسببین محاکمه نشن ظلم به این مردم بدبخته.

  [پاسخ]

 7. باید بر این اوضاع اسفناک گریست چون واقعا کم نیستند پزشکان توانمندی که توانایی اداره شبکه بهداشت و بیمارستان را دارند ولی چه دستی هست که باعث نگهداری … در این پست شده نمیدانیم بارها در سایتهای محلی گزارشاتی از اوضاع بیمارستان ارائه شده که هریک به تنهایی برای انفصال ایشان کافیست ولی کو گوش شنوا واقعا حس ناسیونالیستی تا چه حد و به چه قیمتی ؟ به قیمت جان مردم بی کس و بی پناه کوهشت که جز خدا پناهی ندارند باز هم تاسف روی تاسف

  [پاسخ]

 8. جناب آقای دکتر ساکی شما هم در این اتفاقات بلا شک شریک هستید و مطمئن باشید این مردم که در انتخابات 92 به تغییر رای دادن و با و جود بازرسی شخص شما از این شبکه و بیمارستان و جالب است با اعلام نارضایتی تان کو چکترین گامی بر نداشته اید، شما را هرگز فراموش نخواهند کرد. این را مطئن باشید

  [پاسخ]

 9. امیدوارم مسولین شبکه ی بهداشت در این مورد پاسخگو باشند
  آنها باید زمینه ی اینچنین موارد تاسف برانگیز را برچینند

  [پاسخ]

 10. مسولان شبکه ی بهداشت باید از این خانواده و مردم کوهدشت رسما عذرخواهی کنند

  [پاسخ]

 11. وای به حال ما با این مسولینی که داریم باید سرپرست و پرسنل مواخذه شوند
  با این کار چطور می خوان مردمو با ازدیاد جمعیت تشویق کننن
  این خانه از پای بست ویران است

  [پاسخ]

 12. حامیان … مدیون این مردم هستند وباید جوابگو باشند

  [پاسخ]

 13. واقعا باید گریه کرد ای بزرگان شهر فکری کنید کاری کنید فکر نکنید چون روستایی بی کسی بوده ایناتفاق افتاده نه اینجور نیست بخدا چه بسا فردا بجه های خودتان هم همین بلا سرشان بیاد چون برنامه ای وجود ندارد ما یک ماهه داد میزنیم ولی؟!؟!؟!؟!؟!
  بیمارستانی که سه سال بدون مسوول اداره اونم جه اداره ای!!!!!!!!!از این بهتر نمیشه بزرگان شهرمان امام جمعه محترم وولایت مدار تورو خدا برسی کن مقصر و تو رو خدا فکری به حال بهداشت ودرمان این شهر بکنید بخدا در استانهای دیگر مرگ مادر ونوزاد یا نیست یا خیلی کم ولی در این سه سال بررسی کنید؟؟!؟!بابا بخدا یک نفر نمی تواند شبکه بهداشت بیمارستان مراکز وشهرهای حومه را مدیریت کند دلیل نداشتن ریس بیمارستان!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 14. با سلام. طرح نظام سلامت پس کجاست؟احساسات هر انسانی از شنیدن یا خواندن این خبر شرم آور مکدر می شود. اگر مسول بودم ریئس شبکه بهداشت و مدیر بیمارستان را در ملاء عام شکنجه می کردم.باز هم متاسفم

  [پاسخ]

  دیگری در :

  رئیس بیمارتان مقصر است. بله. مسئولین بخش زنان و زایشگاه چه؟ آنها نه؟
  کسایی که اسم خودتون و مسئول گذاشتید و از مسئولیت هیچ چیزی نمی دونید اگه ذره ای انسانیت دارید و برای احترام به اول: بشریت دوم:مردم کوهدشت سوم:این مادر دردمند دسته جمعی استعفا کنید.

  [پاسخ]

 15. با سلام
  با پیشرفت علم و اهمیت هر چه بیشتر به زنان باردار و اینکه آرامش روحی در هنگام فارغ شدن بسیار مهم است تمام بیمارستانها حتی در کشور عزیزمان ایران بفکر روشهایی سالمترهمراه با آیجاد آرامش روحی و ذهنی برای زن در حال فراغت می باشند مانند زایمان در آب ،زایمان با کمک روشهای روانشناسی،زایمان بدون دردو… اما متاسفانه در شهر ما زایمان در توالت و محوطه ،مرگ چندین مادر باردار،به باد فنا رفتن زحمت و امید یک خانواده جهت فرزند دار شدنبعد از انتظار و مرارتهای بسیار ،بنظر شما چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 16. با سلام
  بنظرم آنانکه به هر دلیلی از این گونه عملکردها که با جان مردم سرو کار دارند باید پیش وجدانشان ، مردم و خدا جواب پس بدهند.

  [پاسخ]

 17. بنظرم آنانکه به هر دلیلی از اینگونه عملکردها که با جان مردم سرو کار دارند حمایت میکنند باید پیش وجدانشان ،مردم و خدا پاسخگو باشند.

  [پاسخ]

 18. جناب آقای دکتر ساکی و مسئولین محترم شهرستان کوهدشت
  مطمنام که کاردانی و غیرت لرستانی بودن شما اجازه تکرار چنین اشتباهاتی را نخواهد داد و با خاطیان برخورد خواهید کرد چون مردم به شما که جزیی از خانواده شان هستید اعتماد کرده اند و این حقشان نیست.

  [پاسخ]

 19. خیلی درد آور است به نظرم باید با مسببین این امر به شدت برخورد قانونی شود

  [پاسخ]

 20. با تشکر از سایت لکنا
  این چندمین باره که مشکلات بیمارستان رو پیگیری می کنید لطفاً این مرد را تا آخر پیگیری و بازهم مسئولین رو مجبور به پاسخ گویی کنید. هرچند که مثل همیشه عذر بدتر از گناه می آورند

  [پاسخ]

 21. با تشکر فراوان از مسول سایت لکنا
  وقتی بهداشت و درمان رو با سیاست قاطی میکنن این میشه نتیجش دیگه!!!!!!!

  [پاسخ]

 22. اگه برید بیمارستان و علی الخصوص شبکه رو بررسی کنید می بینید که تعداد کسانی که با مدرک تحصیلی مرتبط کار میکنند و اصلا مدرک تحصیلی دارند و کار بلدن از انگشتهای دست کمترن!!!!!!!و بخدای بزرگ و بی همتا این یک مصیبته مصیبت!!!!!!(خواهش میکنم حذفش نکن)

  [پاسخ]

 23. خدا به داد این مردم زجر کشیده و تنگدست کوهدشت برسه که باید با این همه مشکلات مالی و اجتماعی یک مکان درمان(بیمارستان) درست و حسابی هم نداشته باشن!!!!!

  [پاسخ]

 24. آقایان محترم لکنا،آخر شما دیگر چرا؟؟؟چرا کامنتهایی مردم رو حذف میکنید از چه میترسید؟بگذارید مردم درد دلهای خودشونو بنویسند.سوءمدیریت…سوءمدیریت…و باز هم سوءمدیریت
  در توصیف وضعیت بهداشت و درمان این شهر همین بس که
  امام علی(ع) میفرمایند:وقتی جامعه ای رو به زوال میرود که کارهای بزرگ را به مردان خرد و کارهای کوچک را به مردان بزرگ بسپارند.چون افراد حقیر توان انجام کارهای بزرگ را ندارند و بزرگان نیز از انجام کارهای کوچک سر باز میزنند.

  [پاسخ]

 25. با تشکر ازآقای دوست محمدی منتخبین درشوراکارشما فقط مصوبه تصوبیب کردن برای حق جلسه نیست وبدانید شما شورای شهر هستید نه شورای شهرداری از راه قانون به دستگاه های دیگر ورود پیداکنید تا دیگر شاهداین وضعیت اسفبار نشویم وبه دوست دارا ن شهرکه نسبت به بعضی مسایل همیشه با کامنت گذاری وپیامک ارسال کردن به همه کارها معترضند پیشنهاد می دهم بدون غرض سیاسی وشخصی به مدیران ناکارامد وغیر تخصص منصوب شده توسط نماینده معترض شوید تا شاهداین اوضاع غیر انسانی نشویم

  [پاسخ]

 26. سلام چه بگویم دیروز کارمندان شبکه بهداشت روجمع کردند وگفتند برای حمایت از غزه بریم خدمت امام جمعه محترم (ماهم ساده راه افتادیم)آنجا متوجه شدیم گولمون زدن 0رفتن که بگن این جمع برای حمایت از دکتر امرایی اومدن 0 ماجمعی از کارکنان از این گروه برایت میجوییم ما شریک ادامه قتل عام مردم نیستیم

  [پاسخ]

 27. این نظر تو سایت خبرآنلاین ثبت شده بود
  آقای هاشمی عزیز من هم یک مادر هستم از من بپذیرید که تولد یک نوزاد حتی برای زنی که از امکانات پزشکی کافی برخوردار است آزمون سختی است. انصاف نیست زنی فرزندش را اینطور به دنیا بیاورد. چشممان به شماست. میدانیم از حق ما نمیگذرید همانطور که بر خطای کارخانجات تولید شیر چشم نبستید در این مورد هم از خطای پرسنل بی رحم بیمارستان نگذرید.
  برید نظرات مردم رو بخونید.

  [پاسخ]

 28. مسئولین محترم پس کی میخواید رسیدگی کنید

  [پاسخ]

 29. خیلی ناراحت کننده است..
  فاجعه است فاجعه:((
  واقعا بخاطر همچین اتفاقی و اتفاقات شبیه این در بیمارستان و شبکه بهداشت که کم هم نیستند. باید به حال مردم محروم کوهدشت گریست.

  [پاسخ]

 30. واقعا بسیار متاسفم آقای دکتر امرایی اگر مرد شجاع و مسئولی بود باید استعفا میداد البته میز به ایشان چسبیده

  [پاسخ]

 31. پرسنل بیمارستان امام خمینی

  از این حادثه شرم آور واقعا متاسفیم.
  اما شرم بر کسانی که حتی حاضر نبودند از این مادر عذر خواهی کنند.امام جمعه محترم تو را به گلوی حسین جواب ما را بدید .در طول این چند سال کم اتفاقات ناگوار در بیمارستان و شبکه نیفتاده تو را به خدا پاسخ ما را بدهید …

  [پاسخ]

 32. این کار چه فرقی با توحش و جنایات داعشی ها دارد؟
  واقعاً چه فرقی؟

  [پاسخ]

 33. من به عنوان یکی از مردم این شهر از امام جمعه ، فرماندار ، استاندار و … درخواست می کنم با خاطیان و مسببان به شدت برخورد کنند و فقط به عزل رئیس بیمارستان بسنده نکنند. باید با هر کسی که این خانم و همراهانشان به آنها مراجعه کرده اند و از پذیرش امتنا کرده اند برخورد کرد. باید مسئولینی که از مسئولیت فقط حق مسئولیت را می شناسند مجازات شوند. باید رئیس بیمارستان و مسئول زایشگاه و سرپرستار و هر کسی که به این موضوع ربط دارد به اشد مجازات برسند.

  [پاسخ]

 34. کجایند اعضای شورای شهر که یکی از وظایفشان پیگیری مسائل بهداشتی درمانی شهره

  [پاسخ]

  آساره در :

  تو خواب غفلت

  [پاسخ]

 35. بنظر حقیر اول باید دکتر ساکی جوابگو باشن بعدا جناب دکتر امرایی و کسانی که پشتیبان ایشان هستند

  [پاسخ]

 36. خجججججججججلت آور.شرمممممممممممم آور.

  [پاسخ]

 37. ثا جایی که به آموزه های دینی برمیگردد سکوت در برابر بی عدالتی جنایت است و نه نجابت…….

  [پاسخ]

 38. آیااگراین همسر خودتان بودبازهم چنین رفتار می کردید

  [پاسخ]

 39. درود بر دولت اعتدال .درود بر وزیر فهیم بهداشت و درمان .
  به عرض دوستان برسونم که وزیر محترم بهداشت دسور رسیدگی به موضوع را دادن و یه گروه از معاونت درمان وزارت بهداشت سریعا و دیروز خودشون رو به کوهدشت و بیمارستان رسوندن در ضمن وزیر محترم بهداشت دستور برخورد قانونی با مسببین امر دادن ونیز دستور دادن که مشکلات بیمارستان توسط همین کارشناسان وزارت بهداشت بررسی وجهت رفع آنها دانشگاه علوم پزشکی اقدام نماید .لذا بر خود لازم میدونم که از مدیریت محترم سایت لکنا و خبر انلاین که زحمات آنها این مهم را برای بیمارستان به دوجود آوردن نهایت تشکر را داشته باشم

  [پاسخ]

 40. آقای دکتر امرایی حالا باز هم برو از سایت لکنا به دادگاه کوهدشت شکایت کنید .بعید نیست تا حالا هم شکایت کرده باشند .

  [پاسخ]

 41. دبیر محترم لکنا
  اگه شما خبر گذاشتید و منتظر کامنت ها هستید،نقد های ما ها رو حذف نکنید،
  اگه قصد نقد و برسیه نباید فیلتر بشن،
  ولی گویا نظرات باب میل درج میشن

  [پاسخ]

 42. از مدیریت محترم سایت لکنا خواهشمندیم از طریق روابط عمومی وزارت بهداشت پی گیر نتیجه بازدید بازرسان آن وزارت باشید .با تشکر از زحمات شما عزیزان خداوند به شما عزت و سلامتی بدهد

  [پاسخ]

 43. چرا پیگیری نشد و چرا پاسخی داده نشده. الان حدود یک هفته گذشته است.
  به قول اخبار 20:30 این ماجرا هم “”ماستمالیزاسیون”” شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 44. يکي از کارکنان زايشگاه

  با سلام گله منديم از اينکه شهروندان عزيز فقط کاسه ي داغ تر از اش شدند ايراني جماعت فقط در مقابله با مشکلات احساساتي ميشوند و هيچ مشکل و ايرادي ريشه يابي نميشود…
  وقتي زايشگاه کوهدشت با 6 تخت و جمعيت 220000 نفري متخصص زنان ندارد مادران باردار محترم با مسيوليت چ کسي بستري شوند اگر مشکلاتي از قبيل خونريزي پس از زايمان و احتباس جفت و … پيش ايد ايا پزشکي وجود دارد ک مادر را در اتاق عمل کاور کند من ب عنوان يک ماما واقعا سلسه مراتب مقصرين جهت نبود متخصص زنان و زايمان و حتي کمبود نيروي مامايي را نميشناسم قطعا ريشه ي اين مشکلات بي لياقتي و بي کفايتي افراذيست ک فقط براي تثبيت خودشان در تلاشند ن خدمت صحيح و عادلانه ب مردم و صد البته خود مردم ک در خواب عميقي فرو رفته اند و اعتراض را حق خود نميدانند هيچ کس ب فکر ما نيست حتي خودمان …

  [پاسخ]

  آساره در :

  خواهرم
  “به یکی از کارکنان زایشگاه”
  چرا خودت رو جدا از مردم می بینی؟ “شهروندان عزیز داغ تر از کاسه ی اش” یا “ایرانی جماعت” خودت تو جزء کدوم یک از این دو دسته هستی؟ البته که هیچ کدوم چون اگر تو خودت رو یکی از اینها می دونستی هرگز با رفتاری این چنین با یک همشهری و هم وطن موافق نبودی؟
  ————————————————————–
  خواهرم
  خیلی وقته دوره این حرفهای صد من یک غاز “کمبود امکانات” و “جمعیت ۲۲۰۰۰۰ نفری” و … گذشته، اگر شما و سایرین که حالا سنگ این نقایص رو به سینه می زنید ، جدی و دلسوزانه این موارد را پیگیری می کردید این حادثه اتفاق نمی افتاد. منظورم پیگیری درست و منطقی و دلسوزانه است نه اینکه هر وقت مجالی باشد خودی نشان دهیم و “جمعیت” و “جمعیت” و “کمبود” “کمبود” کنیم.
  این دلایل عذر بدتر از گناه است. این دلایل، سپرهایی هستند که مسئولین در چنین مواقعی پشت آن پنهان می شوند.
  ————————————————————–
  خواهرم
  هیچ کس به اندازه شما حال یک مادر در حال زایمان را درک نمی کند و اگر کسی جز کارکنان زایشگاه چنین رفتاری می کرد، تا این اندازه احساسات مردم جریحه دار نمی شد.
  ————————————————————–
  خواهرم
  شما موظف هستید (تأکید می کنم موظف هستید) رفتاری درست با بیماران داشته باشید، چون این شغل شماست و حقوق شما بر اساس انجام وظیفه به شما پرداخت می شود و امید وارم برایت مهم باشد که حقوقتان حلال باشد.
  ————————————————————–
  دوستم
  اگر این مراجعه کننده از بستگان یا آشنایانت بود چگونه برخورد می کرددید؟ پرسنل سه نوع دفاع از خود کرده اند.
  اول: زائو را فرستادم که با همراهانش تشکیل پرونده بدهد؟ آیا اقوام خود را با این حال دنبال تشکیل پرونده می فرستادی؟
  دوم: رفتم به دیگری سرکشی کنم این اتفاق افتاد؟ چرا سرکشی اینقدر طولانی شده که یک زایمان دیگر رخ داده؟ آیا اقوام خود را اینقدر طولانی مدت با این حال رها می کنی؟
  سوم: به دلیل تکرر ادرار این اتفاق رخ داده؟ چرا ایشان را به زایشگاه راه ندادی که در داخل دستشویی زایشگاه این اتفاق بیفتد؟ و کسی هم متوجه نشود؟ آیا اقوام خود را برای تکرر ادرار به خارج از زایشگاه می فرستی؟
  ————————————————————–
  خواهرم
  این موارد پر خطری که گفته اید چند درصد احتمال رخ دادن دارد؟ آیاد با معاینه زائو نمی توانسیتید بفهمید که شرایطش بدتر از این است که به دنبال احتمالات بود. از نظر من هیچ توجیهی برای زدن دست رد به سینه زائویی که چند دقیقه بعد از جواب کردنش فرزندش به دنیا آمده وجود ندارد. هیچ توجیهی – هیچ توجیهی – هیچ توجیهی
  ————————————————————–

  خواهرم
  بی توجهی بالاسری ها را چه کسی باید پیگیری کند من یا شما؟ اگر بالاسری های شما ……………..
  ————————————————————–
  خواهرم
  باید همیشه به خدا پناه برد و از او کمک خواست که از جاده انسانیت دور نشویم (خارج شدن که واویلا)
  باید همیشه به خدا پناه برد و از او کمک خواست که لیاقت کمک به دیگران را داشته باشیم
  باید همیشه به خدا پناه برد و از او کمک خواست که مالمان حلال باشد تا عاقبت خودمان و فرزندانمان ختم به خیر شود
  باید همیشه به خدا پناه برد و از او کمک خواست که …………………

  [پاسخ]

  تلخند در :

  اگه می خوای بیا یکی هم بزن تو گوشمون
  طلبکاری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 45. به "یکی از کارکنان زایشگاه"

  واقعاً که جای تأسف دارد. به جای اینکه عذر خواهی و ابراز شرمندگی از این اتفاق کنند توهین هم می کنند. ما نه توخوابیم و نه کاسه داغ تر از آش و با این موضوع نیز اصلاً احساسی برخورد نشده است. مثل اینکه این موضوعات برای شما خیلی عادیه. واقعاً چطور می توانید در مقابل این چنین اتفاقی بی تفاوت و حق به جانب باشید. فقط یک ثانیه خودت رو به جای اون زن دردمند بذار.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط