سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۴:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۸ مرداد ۱۳۹۳در ۶:۳۱ ب.ظ تعداد بازدید: 468 بازدید کد خبر:24505 چاپ خبر

نماینده خرم آباد در مجلس: اخذ استعلام‌ از وزارت اطلاعات برای استخدام در شغل‌های حساس آموزش وپرورش ضروری است

0

  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس٬ از بررسی نهایی طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در جلسه فردا کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: این طرح در راستای اخذ استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات برای بکارگیری افراد در پست‌های حساس در کمیسیون بررسی می‌شود. ایرج عبدی در […]

57847_orig
 
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس٬ از بررسی نهایی طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در جلسه فردا کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: این طرح در راستای اخذ استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات برای بکارگیری افراد در پست‌های حساس در کمیسیون بررسی می‌شود.

ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ از بررسی طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در جلسه فردا یک‌شنبه(19 مرداد) کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد و گفت: از آنجایی که بررسی امور استخدامی و مدیریتی از وظایف کمیسیون اجتماعی مجلس به شمار می‌رود٬ تعیین تکلیف طرح گزینش معلمان آموزش وپرورش نیز به این کمیسیون محول شده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه قرار گرفتن در پست‌های حساس نیازمند اخذ استعلام از وزارت اطلاعات است٬ افزود: طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در مورد انتصابات و پست‌های حساس است؛ از این رو کسی که قرار است به پستی در آموزش و پرورش منصوب شود، باید استعلام های لازم را از وزارت اطلاعات اخذ کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه قرار گرفتن معلمان در پست‌های حساس و رتبه‌گیری آنان در جایگاه‌های مختلف باید با اخذ استعلام از وزارت اطلاعات همراه باشد٬ تصریح کرد: اگر از نظر وزارت اطلاعات مانعی برای در اختیار گرفتن آن شغل برای فرد نباشد وی می‌تواند برای آن شغل برگزیده شود.

عبدی ادامه داد: نگرفتن استعلام‌های لازم از وزارت اطلاعات برای گزینش افراد یعنی انجام کاری خلاف قانون که فرد متخلف مشمول پیگرد قانونی قرار گرفته و به نوعی به جرم دخالت در اموال دولتی محکوم خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش مدت‌ها در کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است٬‌ افزود: تصمیم گیری نهایی در خصوص این طرح فردا در کمیسیون صورت خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی٬ از ارجاع طرح یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده(5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش پس از اتمام بررسی ها به صحن علنی مجلس برای تصویب نهایی خبر داد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. طرح بسیار کارامدی است و قطعا نطام آموزش و پرورش بعد مدتهای زیاد منقلب میشود.به امید روزی که به معلمان عزیزمان اهمیت و بهای بیشتری بدهند.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط