سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۴:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۴:۳۳ ق.ظ تعداد بازدید: 147 بازدید کد خبر:2444 چاپ خبر

هویت ایرانی خلیج فارس با سانسور رسانه ای از بین نمی رود

0

تهران- مدیر كل امور فرهنگی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری با بیان اینكه ایرانی بودن هویت خلیج فارس امری محرز برای حافظه تاریخی و علمی جهان است، گفت كه هویت ایرانی خلیج فارس با سانسور رسانه های استكبار و لابی های صهیونیستی از بین نمی رود.


جلیل دارا’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: به لطف خداوند و تلاش دانشجویان، پژوهشگران و محققان جوان كشور، هر روز شاهد درخشش ایران در تمامی ابعاد جهانی هستیم و این در حالی است كه كشورهای استعماگر بی هیچ وجه تاب دیدن اقتدار علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دیگر كشورها را ندارند.

این مقام مسوول در وزارت علوم ادامه داد:ایران اسلامی با اقتدار تمام گفتمان فرهنگی و ارزشی خود را در داخل كشور و سطوح بین المللی به اثبات رسانده و با تمام توان برای حفظ آن تلاش می كند و همین استقلال در تمامی ابعاد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سبب شده كه غربی ها و كشورهای استعمارگر نتوانند در برابر این قدرت بی بدیل و بی واسطه توان مقاوت داشته باشند.

مدیركل امور فرهنگی وزارت علوم با یادآوری اینكه ایران پس از انقلاب اسلامی همواره در گفتمان فرهنگی و سیاسی خود عنوان كرده كه با كشورهای استكباری سر سازش ندارد افزود: اكنون شبكه های رسانه ای مانند گوگل به ابزار قدرت تبدیل شده اند كه در دست كسانی است كه نمی توانند استقلال و حریت یك كشور آزاد و اسلامی مانند ایران را ببینند.

دارا ادامه داد:بنابراین طبیعی است كه تمامی كشورهای مستكبر و گروه های حامی صهیونیست دست به دست هم بدهند تا به زعم خودشان خدشه ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد كنند و در این راه به كارهایی مانند حذف نام خلیج همیشه فارس در ابزار رسانه ای و عامل قدرت خود، یعنی گوگل روی می آورند.

وی با تاكید بر اینكه ایرانی بودن هویت خلیج فارس نه تنها برای كشورهای اطراف كه برای تمامی كشورهای جهان از حیث تاریخی و علمی مساله ای محرز، آشكار و اثبات شده است گفت: در حقیقت نیازی به اثبات ایرانی بودن خلیج فارس در جهان نیست.

وی ادامه داد: سانسور هویتی غربی ها بر حذف پسوند فارس از كنار ‘خلیج فارس’، بدون شك به تقویت هویت ایران و ایرانی بر مرزهای همواره آزاد و مستقل خود در جهان منجر خواهد شد چرا كه حافظه مردم جهان و حتی صاحبات قدرت را نمی توان با حذف یك نام از بین برد و تاریخ همواره در تك تك برگ های خود بر این موضوع گواهی داده كه خلیج فارس همواره بخشی از هویت ملی، جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی ایرانیان بوده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط