سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۴:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۳۱ تیر ۱۳۹۳در ۹:۵۷ ق.ظ تعداد بازدید: 267 بازدید کد خبر:24123 چاپ خبر

بيانه وكلاي دادگستري و روزنامه‌نگاران لرستان در محكوميت جنايات رژيم صهیونیستی

0

  جمعي از حقوق‎دانان‌، وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران استان لرستان در خصوص محکومیت جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی، بیانیه‌ای صادر کردند. به گزارش لکنا، در این بیانیه آمده است: ما حقوق‎دانان، وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران لرستانی به نمایندگی از جامعه مدنی این دیار و جهت بیداری وجدان بشری که جنایت را محکوم و ظلم را […]

1405399678_201433150733_gaza-ns

 

جمعي از حقوق‎دانان‌، وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران استان لرستان در خصوص محکومیت جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی، بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش لکنا، در این بیانیه آمده است:

ما حقوق‎دانان، وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران لرستانی به نمایندگی از جامعه مدنی این دیار و جهت بیداری وجدان بشری که جنایت را محکوم و ظلم را در هر لباسی مردود می‌شمرد، بر اساس ندای وجدان و انسانیت و اصول انسان‌دوستانه برخاسته از وجدان جامعه بین‌المللی و با تأکید بر اصول اساسی cardinal حقوق بین‌الملل و قواعد آمره erga omnes بین‌المللی ضمن ارج نهادن به ‌تمامی زحمات حقوقدانان و روزنامه‌نگاران باشرفی که در طول تاریخ تمدن بشری، جهانی عادلانه‌تر و عاری از تبعیض را آرزو می‌کردند، تأسف و انزجار عمیق خود را در نقض آشکار حقوق بشردوستانه توسط رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می‌کنیم.

لذا از تمامی سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و به‌ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین‌المللی و همه آزادی‎خواهان جهان انتظار داریم در برابر این جنایات ضد بشر٬ حمایت انسان‌دوستانه خود را در دفاع از مظلومیت انسان‌های بی‌دفاع و حتی مداخله بشردوستانه تا رفع خطر این فاجعه انسانی دریغ نورزند.

اکنون بیش از 60 سال از تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشری می‌گذرد و متأسفانه 60 سال است که نماد این‌گونه اعمال ضد بشری را هرروزه با جنایاتی بی‌سابقه و دهشتناک مواجه می‌سازد که تاریخ جهان متمدن نظیر آن را کمتر در یاد دارد.

نقض اصول و موازین حقوقی و اخلاقی توسط این رژیم در تخطی از اصول تخلف‌ناپذیر بشردوستانه و اعلامیه حقوق بشر و میثاق بین‌المللی مدنی و سیاسی و قواعد آمره و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل مطرح است.

جامعه جهانی با این سکوت که به ظالم جرات شرارت بیشتر می‌دهد؛ چنان شرایطی است که نمی‌توان پیشنهادهایی به جامعه‌ی بین‌الملل و سازمان ملل متحد داد.

از جمله توجيهات این رژیم در جهت مشروع جلوه دادن اين جنايات؛ استناد به‌حق دفاع مشروع موضوع ماده ٥١ منشور سازمان ملل است که واقعاً وجدان انسانی حقوقدانان را مورد آماج این تفسیر غیرانسانی قرار می‌دهد.

این اقدامات سازمان‌یافته و کشتار وسیع جمعیت غیرنظامی و زنان و کودکان مصداق بارز نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی و از جرائم بین‌المللی موضوع صلاحیت دادگاه کیفری بین‌المللی و همچنین از موارد نقض صلح و امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود.

ارکان حقوقی و سیاسی سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین‌المللی و اعضای سازمان ملل متحد و دادگاه‌های ملی کشورهای عضو و نظام‌های حقوقی که روح عدالت و آزادی‌خواهی در آن‌ها فرو نمرده است٬ تکلیف قانونی و انسانی دارند که عاملین این کشتارهای انسانی را در سطوح راهبردی و نظامی و عملیاتی محاکمه و به مجازات قانونی برسانند

برداشت ما تدوین‌کنندگان این بیانیه این است که عامل سازمان‌دهنده جنایات انسانی غزه و نقض فاحش کنوانسیون‌های ژنو و پروتکل‌های الحاقی و اصول حقوق بین‌المللی، رژیمی است که بانی و سازمان دهنده سایر جنایات ضد بشری و نسل‌کشی نظام‌مند در خاورمیانه است و خود و عوامل منطقه‌ای با نقض مکرر و مستمر اصل حقوقی منع توسل به زور و نیز نقض فاحش ماده 25 قرارداد چهارم لاهه و قطعنامه 20 سپتامبر سال 1938 مجمع عمومی جامعه ملل و ماده 24 کنفرانس واشنگتن از سوی رژیم جعلی اسراییل در بمباران و حمله به شهرها، روستاها، مناطق مسکونی، بیمارستان‌ها، مساجد و زیارتگاه‌ها و اموال فرهنگی و کشتار گسترده مردمی بدون تفکیک مردم غیرنظامی پایه‌های حقوق بشر و کرامت انسانی را برای کل ملل متحد سست می‌کند.

این در حالی است که سازمان ملل در قطع‌نامه‌های مختلف رژیم غاصب اسرائیل را اشغالگر خوانده است؛ از جمله قطع‌نامه 3236 و 242 شورای امنیت سازمان ملل متحد و دیگر قطع‌نامه‌هایی که همواره این رژیم جعلی را متجاوز معرفی کرده است. متأسفانه رژیم صهیونیستی هم چنان به این موازین بی‌اعتنا بوده است.

ما ضمن ابراز انزجار از این جنایات و سکوت مجامع بین‌المللی در نسل‌کشی مردم مسلمان غزه و اعلام همبستگی با مردم بی‌دفاع و محکومیت این جنایات ضد بشری؛ با دعوت از حقوقدانان و وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران در جهان، خاورمیانه و ایران به اتخاذ مواضع مشترک در محکومیت جنایات هولناک صهیونیست‌ها از آن‌ها می‌خواهیم تا مسوولیت روشنفکری و عملی خود را در دفاع از مظلومان جهان فراموش نکنند و اجازه ندهند در هزاره دانایی و توسعه دانایی محور هر روز در فلسطین و غزه بی‌سابقه‌ترین و وحشیانه‌ترین فجایع بشری در برابر دیدگان بی‌تفاوت مجامع و سازمان‌های بین‌المللی به وقوع پیوندد.

در نهایت، آرزو داریم که چکمه این رژیم، از روی باله‌ای پرنده صلح با فشار افکار عمومی و اظهارات روشنفکران جهان بلند شود تا حقوق انسان‌ها از این متجاوزین بازستاند. به امید آن روز.

گروهی از حقوقدانان، وکلای دادگستری و روزنامه‌نگاران استان لرستان

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. چه دشوار شده است دم زدن !

  در این جا که هر درختی مرا قامت تفنگی است
  و …

  ” صدای هر گامی غم !

  غم !”

  د.شریعتی

  [پاسخ]

 2. کاش میشد .! .چیزی گفت!حرفی خواند مطلبی سرود .چه میگویم ؟جان؟کاش میشد داد شاید! آرام شود دل.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط