سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۲ تیر ۱۳۹۳در ۱۱:۴۷ ق.ظ تعداد بازدید: 509 بازدید کد خبر:23863 چاپ خبر

دانشمند بروجردی “پروفسور احمد شیمی” به دیار باقی شتافت

0

استاد بازنشسته‌ دانشکده‌ دامپزشکی دانشگاه تهران و از چهره های ماندگار کشور در سن ۹۹ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

10406

 

به گزارش لکنا، پروفسور احمد شیمی استاد برگزیده پنجمین همایش چهره های ماندگار کشور، در سال 1294 در بروجرد متولد شد و پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان شرف تهران وارد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران شد و در سال 1321 از رساله دکترای خود در این دانشگاه دفاع کرد.

از جمله فعالیت های پروفسور شیمی می توان به فعال کردن آزمایشگاه باکتری شناسی و ویروس شناسی و راه اندازی بخش بیماریهای طیور دانشگاه تهران، ارائه مقالات مختلف و متعدد علمی به سمینارها و کنفرانسهای داخلی و خارجی، تالیف و ترجمه 15 عنوان کتاب در زمینه های ویروس شناسی، میکروب شناسی، بیماریهای عفونی، ایمن شناسی و بیماریهای طیور نام برد.

لکنا ضایعه درگذشت این استاد گرانقدر را به خانواده‌ی بزرگ دامپزشکی کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه‌ی الهی، و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارد.

مراسم تشییع پیکر ایشان دیروز شنبه 21/4/93 از محل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به سوی بهشت زهرا برگزار شد.

مراسم ختم آن مرحوم هم امروز یکشنبه 22/4/93 از ساعت 14:30 تا 16 در مسجد نور (تهران، خیابان فاطمی، نرسیده به میدان فاطمی) برگزار خواهد شد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. جهانگیربخشی تلیابی

    الهی. سراغم گیرد تا سوزد چراغم چرا گیری بعد مرگم سراغم مرا امروز باید شاد کردن نه بعد مرگم یاد کردن دانشمندان وفرهیختگان لک سرمایه ملی وافتخار لکستانن پس همیشه یادشان کنید نه بعد مرگ

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط