سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۰:۱۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۵:۲۹ ق.ظ تعداد بازدید: 137 بازدید کد خبر:2381 چاپ خبر

سند تحول آموزش و پرورش از هدفمندکردن یارانه ها مهمتر است

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: سند تحولی را اجرا می کنیم که 100 بار از هدفمندکردن یارانه ها مهمتر است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حمیدرضا حاجی بابایی در همایش تجلیل از معلمان نمونه آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به سند تحول بنیادین اظهار کرد: سند تحولی را اجرا می کنیم که 100 بار از هدفمندکردن یارانه ها مهمتر است.
وی افزود: با معاون آموزش یونسکو در تهران ملاقاتی را انجام دادم و کیان تانگ کار در آموزش و پرورش را سخت عنوان و معتقد بود تمام مردم خود را متخصص آموزش و پرورش می دانند و این از دلایل سختی کار است.

*حضور 40 هزار دکتر و فوق لیسانس در آموزش و پرورش
حاجی بابایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش 40 هزار دکتر و فوق لیسانس در خود جای داده است، گفت: آموزش و پرورش یک جایگاه ویژه و رفیع دارد که باید نوع نگاه به آموزش و پرورش تغییر کند و همه تلاش من این است که نوع نگاه به آموزش و پرورش تغییر کند.
وی اضافه کرد: من به کارهایی که انجام می دهم اعتقاد دارم و هر جای کشور هم باشم اعتقاداتم را دارم؛نگاه من به معلم و آموزش و پرورش نگاهی است که حد ندارد و اعتقاد دارم هر چه می توانیم باید کار کنیم و نگاه ها را تغییر دهیم.
وزیر آموزش و پرورش به اصلاح ساختار اشاره و گفت: اصلاح ساختار تنها ساختار نیست و همه چیز در آموزش و پرورش باید تغییر کند و محل همه تغییرها از این جا است.

*ششم ابتدایی از 23 سال قبل در آموزش و پرورش
حاجی بابایی با اشاره به اینکه در سال 1368 و در 23 سال قبل به این نتیجه رسیده اند که ابتدایی باید 6 ساله باشد، خاطرنشان کرد: تربیتی که باید در ابتدایی شکل بگیرد در 5 سال شکل نمی گیرد و با 5 سال دانش آموزان ناپخته به مقطع راهنمایی و دبیرستان می روند.
وی افزود: تمام کتب درسی باید تغییر کند و حجم تمام کتب درسی باید بررسی شود.

*سند برنامه درسی ملی نقشه را کتب
وزیر آموزش و پرورش برنامه درسی ملی را نقشه راه کتب درسی عنوان و بیان داشت: کلیات برنامه درسی ملی انجام شده و این برنامه نقشه راه کتب درسی است و نشان می دهد کتابی که می خواهیم چاپ کنیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد.
وی ادامه داد: نگاه ما به آموزش و پرورش این است که دانش آموز هر لحظه اراده کرد به مدرسه نرود، به درد جامعه بخورد و بتواند کار کند و به درد قسمتی از جامعه خود بخورد.
حاجی بابایی با بیان اینکه باید آموزش و پرورشی بسازیم که آیینه تمام نمای جامعه خودش باشد، اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که هر شغلی در جامعه افتخار خودش را داشته باشد و آموزش و پرورش به گونه ای باشد که تمام شغل ها در جامعه وجود داشته باشد.
وی با اشاهر به انجام کارهای مربوط به اجرایی شدن نظام آموزشی 6.3.3 در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: از مهرماه سال گذشته کار طراحی کتب ششم ابتدایی به جای پایه اول راهنمایی آغاز شده و کارها از مدت ها قبل آغاز شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط