سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۹:۰۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۱۸ تیر ۱۳۹۳در ۸:۱۱ ق.ظ تعداد بازدید: 480 بازدید کد خبر:23735 چاپ خبر

جابجایی اداره استثنایی آموزش و پرورش لرستان و توسعه بیمارستان شفا

0

  لکنا: با توجه به اینکه بخش سلامت جامعه همیشه مرد توجه بوده و هست از این‌رو توسعه بیمارستان شفا یک امر ضروری است به همین منظور اداره استثنایی آموزش و پرورش لرستان به منظور توسعه بیمارستان شفای خرم‌آباد جا به جا می‎شود. بیمارستان فوق تخصصی شفا خرم آباد به عنوان مدرن‌ترین بیمارستان غرب کشور […]

bemarestan

 

لکنا: با توجه به اینکه بخش سلامت جامعه همیشه مرد توجه بوده و هست از این‌رو توسعه بیمارستان شفا یک امر ضروری است به همین منظور اداره استثنایی آموزش و پرورش لرستان به منظور توسعه بیمارستان شفای خرم‌آباد جا به جا میشود.


بیمارستان فوق تخصصی شفا خرم آباد به عنوان مدرن‌ترین بیمارستان غرب کشور است


همه بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی مثل آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، جراحی مغز و اعصاب، چشم، زنان وزایمان و … را دارا است.


بخش‌های کلینیکی و پاراکلینیکی که در یک بیمارستان جنرال نیاز است، در بیمارستان شفا خرم‌آباد وجود دارد.


 8 * مرکز آموزش و پرورش استثنایی لرستان تخریبی هستند


رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان در ادامه گفت: آموزش و پرورش استثنایی لرستان 16 مرکز دارد که هشت مرکز آن تخریبی هستند.


امیر حسین گرجی ادامه داد: متاسفانه وضعیت ما از لحاظ فضا به گونهخوبی نیست و بیشتر مدارس ما با مشکل روبرو هستند، این در حالی است که مرکز اندیشه خرمآباد از کانکس برای برخی کارهای اداری و به جای فضای تحصیلی استفاده میکند.


وی در خصوص ساختمان فعلی آموزش و پرورش استثنایی لرستان افزود: فضای فعلی این مرکز آموزش است و ما نیز به ناچار از آن به جای اداره استفاده میکنیم و در حال حاضر نیز بیمارستان شفا خرمآباد تقاضای خرید آن را از ما داشته است.


این مسئول اظهار داشت: به علت اینکه فضای فعلی این مرکز متناسب با وضعیت دانشآموزان استثنایی مانند افراد نابینا، ویلچری، مشکل جسمانی و… ساخته شده است، بنابراین جا به جایی ما در مکان فعلی با مشکل انجام میشود.


گرجی بیان داشت: با توجه به اینکه رئیس بیمارستان شفا تقاضای یک مکان استیجاری برای ما کرده است، این وضعیت مطابق حال داشنآموزان استثنایی نیست و ما نیز این وضعیت را قبول نمیکنیم.


رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان خاطرنشان کرد: تصمیمگیریها باید به گونهای باشد که نفع آن به آموزش و پرورش برسد، زیرا حق این دانش‌آموزان به گردن همه ما است و مسئولان باید توجه بیشتری به آنها داشته باشند.


*بیمارستان شفا خرمآباد به دنبال ایجاد مرکز توریست درمانی برای این شهر است


در ادامه رئیس بیمارستان شفا خرمآباد در این خصوص گفت: با توجه به اینکه بیمارستان شفا خرمآباد به دنبال ایجاد مرکز توریست درمانی برای این شهر است و این کار برای هر منطقه تاثیرهای زیادی دارد، بنابراین برای گسترش آن نیازمند فضای بیشتری هستیم که در این خصوص آماده خرید و توافق با آموزش و پرورش استثنایی که در کنار این بیمارستان است، را داریم.


روح الله فکوری ادامه داد: همه دنیا به بحث توریست درمانی توجه ویژهای دارند، زیرا برای هر منطقه مزایای بالای دارد که یکی از آنها درآمد ارزی است که مانند درآمد ریالی ایجاد تورم نمیکند.


وی عنوان داشت: کشور مانند آلمان سالانه میلیاردها دلار صادارات دارد که به علت درآمدهای ارزی تورم ان پنجاه سال است، تغییر چندانی نکرده است.


این مسئول یادآور شد: یکی دیگر از مزایای این طرح این است که رونق و آبادانی را برای هر منظقه به همراه دارد.


* بیمارستان 700 شفا شغل به صورت مستقیم ایجاد کرده است


فکوری یادآورشد: 180 پزشک و 450 کارمند در بیمارستان شفا خرم‌آباد مشغول به کار هستند، یعنی این بیمارستان 700 شغل به صورت مستقیم ایجاد کرده است.


رئیس بیمارستان شفا خرمآباد گفت: اگر این بیمارستان توسعه یابد می‌تواند شغل‌های جدیدی ایجاد کند.


وی عنوان داشت: آموزش و پرورش قلب یک جامعه است، اما باید زمینه اشتغال هر دانش‌آموزی که تربیت می‌کند، را ایجاد کند.


این مسئول یادآورشد: در صورتی که بیمارستان شفای خرم‌آباد گسترش پیدا کند، استانداردهای درمانی این منطقه را بالا می‌رود.


فکوری بیان داشت: این بیمارستان توانسته است، نگاه مسئولان درمان را تغییر دهد و زمینه‌های یک درمان آسان و خوب را فراهم کند.


*ما به دنبال یک مرکز درمان ناباروری زنان در استان هستیم


رئیس بیمارستان شفا خرمآباد گفت: ما به دنبال یک مرکز درمان ناباروری زنان در استان هستیم که این مرکز نیاز به فضای بیشتری دارد.


وی افزود: بیمارستان شفا در حال حاضر از 10 هزار نفر برای رفتن به شهرهای دیگر برای درمان جلوگیری کرده و آنها را از یک درمان خوب و آسان برخوردار کرده است.


فکوری با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی برای ارتقای یک شهر و استان خوب برای آینده یکی از اهداف ما است، گفت: بیمارستان شفا 100 مینی‌بوس را به منظور فرهنگ‌سازی در سرزمین مادری و داشتن یک شهر خوب را جهت تبلغ در پشت آنها کرده که ماهانه به هر مینی‌بوس 25 هزار تومان برای تبلغ داده می‌شود.


رئیس بیمارستان شفا خرمآباد گفت: اگر بیمارستان شفا توسعه یابد، مردم لرستان شاهد خدمات بهتری از سوی این بیمارستان هستند.


وی افزود: این بیمارستان آمادگی این را دارد، تا زمانی که ساختمان استثنایی لرستان تکمیل شود، اجازه استفاده آنها از ساختمان قدیمی را می‌دهند، بدون اینکه مبلغی از آنها دریاف شود، اما باید سند بنام بیمارستان باشد.


*گسترش بیمارستان شفا یکی از اقدامات خوب برای مردم این استان است


در ادامه استاندار لرستان در این زمینه گفت: بیمارستان شفا باید یک سال به آموزش و پرورش مهلت بدهد، تا ساختمانی مناسب برای دانش‌آموزان استثنایی که شرایط خاص خود را دارند، احداث کنند.


هوشنگ بازوند افزود: آموزش و پرورش استثنایی لرستان باید به محض دریافت مبلغ خود و ساخت مدرسه استثنایی سند مدرسه قبلی را به نام بیمارستان شفا کنند.


وی اظهار کرد: گسترش بیمارستان شفا یکی از اقدامات خوب برای مردم این استان است که می‌تواند موجبات یک درمان خوب و راحت را برای آنها فراهم کند، اما دانش‌آموزان استثنایی نیز نیازمند به توجه بیشتری هستند و رئیس بیمارستان باید همه امکانات آنها را در جابجایی فراهم کند، زیرا شرایط آنها با سایر دانش‌آموزان متفاوت است.


—————————-


گزارش از: اکرم محمودوند/ خبرگزاری فارس

 

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‎آباد، با توجه به اینکه بخش سلامت جامعه همیشه مرد توجه بوده و هست از این‌رو توسعه بیمارستان شفا یک امر ضروری است به همین منظور اداره استثنایی آموزش و پرورش لرستان به منظور توسعه بیمارستان شفای خرم‌آباد جا به جا می‎شود.

بیمارستان فوق تخصصی شفا خرم آباد به عنوان مدرن‌ترین بیمارستان غرب کشور است

همه بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی مثل آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، جراحی مغز و اعصاب، چشم، زنان وزایمان و … را دارا است.

بخش‌های کلینیکی و پاراکلینیکی که در یک بیمارستان جنرال نیاز است، در بیمارستان شفا خرم‌آباد وجود دارد.

  *8 مرکز آموزش و پرورش استثنایی لرستان تخریبی هستند

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان در ادامه گفت: آموزش و پرورش استثنایی لرستان 16 مرکز دارد که هشت مرکز آن تخریبی هستند.

امیر حسین گرجی ادامه داد: متاسفانه وضعیت ما از لحاظ فضا به گونه‎ خوبی نیست و بیشتر مدارس ما با مشکل روبرو هستند، این در حالی است که مرکز اندیشه خرم‎آباد از کانکس برای برخی کارهای اداری و به جای فضای تحصیلی استفاده می‎کند.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930418000048#sthash.SahpSc7v.dpuf

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط