سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۴۶:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۷ تیر ۱۳۹۳در ۲:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 485 بازدید کد خبر:23731 چاپ خبر

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان: جشن پایان بی‌سوادی در لرستان برپا می‌شود

0

  مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و پرورش لرستان برای ریشه کن کردن بی سوادی در سطح استان دو برنامه مهم و بزرگ را در سال تحصیلی ۹۴- ۹۳ در دستور کار خود قرار داده است که با اجرائی شدن آن ها جشن پایان بی سوادی در لرستان برپا می شود. گودرز کریمی […]

IMG_0002_resize

 

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و پرورش لرستان برای ریشه کن کردن بی سوادی در سطح استان دو برنامه مهم و بزرگ را در سال تحصیلی ۹۴- ۹۳ در دستور کار خود قرار داده است که با اجرائی شدن آن ها جشن پایان بی سوادی در لرستان برپا می شود.

گودرز کریمی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم آباد، اظهار کرد: آموزش و پرورش لرستان برای ریشه‌کن کردن بی سوادی در سطح استان در سال 93 برنامه‌های زیادی را طراحی کرده است که در صورتی که این برنامه ها اجرائی شود تحول بزرگی در سیستم سواد آموزی استان ایجاد می شود.

وی افزود: اداره کل آموزش و پرورش لرستان برای ریشه کنی بی سوادی در استان دو برنامه اساسی را در دستور کار خود قرار داده است که در این طرح ها تمام افراد بی سواد که در گروه سنی 10 تا 49 سال هستند در دو گروه مجزا آموزش های لازم را می بینند.

کریمی فر تصریح کرد: براساس سیاست های ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش مبنی بر شناسائی، جذب و آموزش اولیای بی سواد و کم سواد در گروه سنی بین 10 تا 49 سال آموزش و پرورش لرستان اقدام به پالایش دقیق و ثبت اطلاعات و تعیین وضعیت این افراد کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده در اداره کل آموزش و پرورش و بر اساس ضوابط و مقررات آئین نامه های آموزشی به شیوه های کلاسی و فرد به فرد و با استفاده از تمام ظرفیت معلمان، مدیران و بازنشستگان زمینه جذب و آموزش این افراد فراهم شده است.

وی اظهار کرد: همچنین در راستای توسعه عدالت آموزشی و توجه خاص به گروه‌های اجتماعی و تأثیرگذار که به دلایل مختلف فرصت حضور در مدرسه را از دست داده‌اند و در سرشماری‌ها بی سواد شمرده شده اند کودکان و نوجوانان گروه سنی بین 10 تا 20 سال هستند که برنامه‌ریزی برای ریشه‌کن کردن بی سوادی آنها ضرورت دارد.

کریمی‌فر افزود: در این راستا طرح با سواد کردن گروه سنی 10 تا 20 سال در سال تحصیلی 94 – 93 و همچنین گروه‌های خاص کودکان و نوجوانان از جمله کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست بی سواد با مشارکت نهادهای حمایتی و دستگاه‌های اجرائی اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: با اجرای دو طرح بسیار سنگین مذکور امیدواریم که جشن بی سوادی در استان لرستان برپا شود و در سطح استان دیگر هیچ فرد بی سوادی وجود نداشته باشد.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. معلمان ریاضی کوهنانی

    امیدواریم جناب آقای کریمی.اگر منظور شما با سواد کردن به مدل این روزهای آموزش و پرورش است کاش بی سواد بمانیم.لطف کنید یک بازنگری در سیستم آموزش کنید دردناک است دانش آموزانمان با این شیوه ی آموزش اصلا بار علمی ندارند صرف اینکه مدرک بدیم کافی نیست.امیدوار به پیشرفت هستیم امیدواریم ناامید نشویم

    [پاسخ]

  2. هه ! تا منظورتون از سواد چی باشه . متاسفم همین

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط