سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۴:۵۷:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۸:۰۵ ب.ظ تعداد بازدید: 66 بازدید کد خبر:2351 چاپ خبر

رشد 100 درصدی قیمت حاملهای انرژی در گام دوم هدفمندی یارانه ها

0

عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به اینکه دولت برای تحقق 66 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی باید 100 درصد قیمت حاملهای انرژی را افزایش دهد گفت: دولت باید در همین شرایط 2 برابر سال گذشته درآمد کسب کند.


خبرگزاری پانا: عضو کمیسیون تلفیق با اشاره به اینکه دولت برای تحقق 66 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی باید 100 درصد قیمت حاملهای انرژی را افزایش دهد گفت: دولت باید در همین شرایط 2 برابر سال گذشته درآمد کسب کند.
عباسعلی نورا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پانا با اشاره به اینکه تعیین سقف 66 هزار میلیارد تومان برای اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها در سال 91 توسط کمیسیون تلفیق اظهار داشت: با این شرایط قیمت 9 قلم کالا 100 درصد افزایش پیدا می کند و دولت تنها در این شرایط می تواند این میزان یارانه را تامین کند.
وی در پاسخ به این سوال که درآمد مردم حداکثر 14 هزار تومان افزایش می یابد اما هزینه های آنها به میزان گام اول یارانه ها رشد می کند ، تصریح کرد: پیشنهاد بهتری در این زمینه نیست، زیرا درخواست دولت این بود که چهار برابر سال گذشته برای هدفمندی درنظر گرفته شود و از آنجایی که درآمد این طرح تنها از محل افزایش قیمت 9 قلم کالا است، باید قیمت ها نیز تا 4 برابر رشد می کرد.
این عضو کمیسیون تلفیق تاکید کرد: دولت 12 میلیون نفر را برای حذف یارانه هدف گرفته است که تقریبا 2 دهک می شود که با حذف یارانه این افراد و رشد درآمد نقدی یارانه ها مشکل تامین 48 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی رفع خواهد شد.
وی افزود: در صورتی که دولت بخواهد 66 هزار میلیارد تومان را تامین کند ، قیمت بنزین به طور متوسط باید یک هزار تومان، قیمت گازوییل باید 300 تومان و به همین ترتیب سایر حاملهای انرژی افزایش یابد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم به دلیل تورم خاطرنشان کرد: کاهش قدرت خرید باید توسط افزایش حقوق جبران شود نه درآمد یارانه نقدی، که امسال نیز 15 درصد رشد داشت؛ اگر چه این میزان رشد مورد تایید ما نبود و جبران کننده هزینه ها نیست اما چه کنیم که درآمد کشور بیشتر از این نیست.
نورا خاطر تاکید کرد: اعداد اعلام شده از سوی کمیسیون تلفیق نشان می دهد که برنامه هدفمندی یارانه ها 5 ساله اجرایی خواهد شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط