سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۲۰:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۴:۴۵ ق.ظ تعداد بازدید: 173 بازدید کد خبر:2316 چاپ خبر

10 تپه و محوطه تاریخی و فرهنگی لرستان تعیین حریم شد

0

خرم آباد – خبرگزاری مهر: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان از تعیین حریم 10 تپه و محوطه تاریخی و فرهنگی این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ابراهیمی در این رابطه اظهار داشت: در سال گذشته مرمت بناهای تاریخی استان به صورت جدی و مستمر پیگیری و انجام گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا عملیاتهایی از قبیل مرمت و استحکام بخشی قلعه فلک الافلاک، مرمت پل کشکان، پل شکسته و پلدختر، مرمت سربازخانه خرم آباد، مرمت مساجد جامع و امام خمینی (ره) بروجرد، قلعه مظفری الشتر و … انجام گرفته است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان افزود: همچنین در سال گذشته 57 اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و … به ثبت آثار ملی کشور درآمده اند.

ابراهیمی یادآور شد: این در حالیست که در سومین همایش شورای سیاستگذاری ثبت آثار که در دیماه سال گذشته در جزیره قشم برگزار شد استان لرستان با ثبت 31 اثر تاریخی و فرهنگی و 2 اثر طبیعی جزء استانهای برتر کشور در زمینه ثبت آثار معرفی شد.

ابراهیمی گفت: همچنین در زمینه تعیین عرصه و حریم آثار تاریخی و فرهنگی، امسال بیش از 10 تپه و محوطه تاریخی و فرهنگی با حفر گمانه تعیین حریم شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط