سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۱:۵۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۳در ۸:۵۳ ق.ظ تعداد بازدید: 357 بازدید کد خبر:23033 چاپ خبر

رئیس کمیسیون حقوقی مجلس: فیلترینگ صفحات اجتماعی تنها راه حل نیست/ نمی توان استفاده از یک فناوری را به کلی ممنوع کرد

0

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: با فیلترینگ صفحات اجتماعی تنها صورت مساله پاک می‌شود.

1388910665.behtarinabzar

 

به گزارش لکنا، اللهیار ملکشاهی در گفت وگو با  خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره فیلترینگ صفحات اجتماعی در کشور،‌ افزود: امروزه به صورت‌های متفاوت می‌توان از وسایلی مانند فضای مجازی استفاده‌های زیادی کرد؛ این استفاده‌ها گاه در مسیر درست انجام‌ می‌گیرد و گاه برخی افراد از آن استفاده‌های نادرست دارند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: با فیلترینگ صفحات اجتماعی نمی‌توان صورت مساله را پاک کرد و باید راهکارهای نظارت بر این شبکه‌ها و کنترل این فناوری‌ها برای استفاده مطلوب مورد بررسی واقع شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، به ضرورت فرهنگسازی برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که نمی‌توان استفاده از یک فناوری را به کل ممنوع کرد بلکه ابتدا باید فرهنگسازی در نحوه استفاده از آن در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است چندی پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی گفت:  ساز و کار فیلترینگ در کشور مشخص و شورای عالی مجازی حاکم بر این کمیته است، من نیز عضوی از این شورا هستم و تلاش می‌کنم با حفظ حرمت قانونی و توجه به فضای اخلاقی و فرهنگی راهکارهای استفاده درست از فضای اینترنت را به وجود آورم.

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط