سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۴:۵۹:۵۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۷:۳۶ ق.ظ تعداد بازدید: 233 بازدید کد خبر:2242 چاپ خبر

پرونده انتخابات مجلس نهم در لرستان بسته شد

0

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مجموع استان لرستان دارای 9 كرسی در خانه ملت است كه در مرحله اول تكلیف چهار نماینده حوزه های انتخابیه خرم آباد، بروجرد، كوهدشت، الیگودرز و حوزه سلسله و دلفان و در مرحله دوم نیز چهار نماینده دیگر حوزه های انتخابیه خرم آباد، بروجرد، پلدختر و حوزه دورود و ازنا […]

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مجموع استان لرستان دارای 9 كرسی در خانه ملت است كه در مرحله اول تكلیف چهار نماینده حوزه های انتخابیه خرم آباد، بروجرد، كوهدشت، الیگودرز و حوزه سلسله و دلفان و در مرحله دوم نیز چهار نماینده دیگر حوزه های انتخابیه خرم آباد، بروجرد، پلدختر و حوزه دورود و ازنا راهی خانه ملت شدند.

در مرحله اول انتخابات مجلس نهم دكتر ‘ایرج عبدی’ از حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی با كسب 67 هزار و 562 رای، ‘علاالدین بروجردی’ از حوزه بروجرد با كسب 41 هزارو 384 رای، الهیار ملكشاهی با كسب 47 هزار و 88 رای به عنوان منتخب مردم كوهدشت، محمد تقی توكلی با كسب 22 هزار و 938 رای به عنوان نماینده الیگودرز و حجت ‌الله خدایی‌ سوری با كسب بیش از 46 هزار رای به عنوان نماینده منتخب مردم حوزه های انتخابیه سلسله و دلفان به بهارستان راه یافتند.

در مرحله دوم نیز از حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی ‘ابراهیم آقامحمدی’ با كسب 89 هزار و 536 رای از مجموع 164 هزار و 892 رای ماخوذه به عنوان نماینده منتخب مردم این حوزه راهی خانه ملت شد.

در حوزه انتخابیه بروجرد نیز ‘بهرام بیرانوند’ با كسب 53 هزار و 304 رای از مجموع 96 هزار و 941 رای ماخوذه به عنوان نماینده منتخب این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی در دوره نهم رفت.

همچنین در حوزه انتخابیه دورود و ازنا ‘عباس قائدرحمت’ با كسب 56 هزار و 732 هزار رای از مجموع 96 هزار و 849 رای ماخوذه به عنوان نماینده این دو شهرستان در این حوزه انتخابیه به خانه ملت راه یافت.

در حوزه انتخابیه پلدختر نیز دكتر ‘علی كاییدی’ با كسب 25 هزار و 900 رای از مجموع 47 هزار و 261 رای ماخوذه راهی خانه ملت شد كه به عنوان نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم و نهم به مردم این دیار خدمت كند.

استان لرستان دارای هفت حوزه اصلی خرم آباد، دورود، كوهدشت، دلفان، بروجرد، پلدختر و الیگودرز است كه این حوزه های اصلی، حوزه های فرعی چگنی، سلسله و ازنا را نیز شامل می شوند.

برهمین اساس حوزه اصلی خرم آباد با حوزه فرعی چگنی دو نماینده، كوهدشت یك نماینده، حوزه اصلی دورود با حوزه فرعی ازنا یك نماینده، بروجرد دو نماینده، پلدختر یك نماینده ، حوزه اصلی دلفان با حوزه فرعی سلسله یك نماینده و الیگودرز نیز یك نماینده در خانه ملت دارند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط