سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۹:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۴۹ ب.ظ تعداد بازدید: 75 بازدید کد خبر:2149 چاپ خبر

سنت‌شكني احمدي‌نژاد در راي‌ دادن

0

احمدي‌نژاد مرد سنت شكني است، ديدگاه بسياري از سياستمداران در مورد مرد اول قوه مجريه، حال اين سنت‌شكني در دو دوره نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نيز خود را نشان مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، احمدي‌نژاد در دو دوره انتخابات مجلس نهم برخلاف ديگر سياستمداران و شخصيت‌هاي مطرح ترجيح داد كه بعدازظهر روز انتخابات با حضور در يكي از شعب نه چندان مطرح اخذ راي، راي خود را به صندوق بيندازد.

در دور اول انتخابات مجلس نهم وي با حضور در مسجدي در ميدان قزوين در ساعت 14 راي خود را به صندوق انداخت و اين بار مسير را كوتاه‌تر از دفعه قبل كرد و در ساعت 15:30 با حضور در ساختمان سابق مجلس شوراي اسلامي راي خود را در صندوق سيار 1449 انداخت،‌ صندوقي كه صبح آن روز آيت‌الله جنتي رييس شوراي نگهبان و همچنين كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان راي خود در آن انداخته بودند.

احمدي‌نژاد در هنگام راي دادن خود در اين دو دوره يك سنت ديگر را نيز شكست و آن مصاحبه نكردن با خبرنگاران است. برخلاف ديگر مسئولان كه به صورت رويه پس از انداختن راي خود به صندوق با خبرنگاران گفت‌وگو مي‌كنند، رييس‌جمهور در اين دو دوره نيز ترجيح داد فقط به انداختن راي اكتفا كند و تنها به احوال‌پرسي با خبرنگاران بپردازد و گفت‌وگويي نداشته باشد.

البته اين دوره حضور احمدي‌نژاد در انتخابات با دوره قبل يك تفاوت ديگر نيز دارد و آن اين‌كه احمدي‌نژاد در عمل نشان داد بر اهميت خانواده اعتقاد دارد مبحثي كه در سخنان خود بارها بدان تاكيد داشته و دارد و به واسطه آن اولين وزير زن در جمهوري اسلامي را در كابينه خود عليرغم برخي از اعترضات قرار داد.

رييس جمهور امروز براي اثبات اهميتي كه براي زن و خانواده قايل است بر خلاف بسياري از سياسيون به همراه همسر خود (خانم اعظم فراحي) در جلوي دوربين خبرنگاران و عكاسان حضور پيدا و راي خود را به صندوق انداخت، اتفاقي كه چندان در جمهوري اسلامي ايران رخ نمي‌دهد.

فراموش نكنيم احمدي‌نژاد همواره اثبات كرده است كه در پي هر سنت‌شكني، هدف يا موضوعي را دنبال مي‌كند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط