سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۳:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۲در ۲:۰۸ ب.ظ تعداد بازدید: 718 بازدید کد خبر:20406 چاپ خبر

معرفي صندوق خيريه‌ي امام زمان(عج) شهرستان كوهدشت

0

به نام خدايي كه در اين نزديكي است   در شهرستان کوهدشت 4000 دانش آموز بی بضاعت و فقیر اما مستعد وجود دارد. دانش آموزانی از خانواده هایی بی سرپرست، بد سرپرست یا از کار افتاده که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند و برای گذران زندگی و تأمین امکانات و ملزومات اولیه ی تحصیل با […]

به نام خدايي كه در اين نزديكي است

 

در شهرستان کوهدشت 4000 دانش آموز بی بضاعت و فقیر اما مستعد وجود دارد. دانش آموزانی از خانواده هایی بی سرپرست، بد سرپرست یا از کار افتاده که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند و برای گذران زندگی و تأمین امکانات و ملزومات اولیه ی تحصیل با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. مشکلاتی که آن ها را در مواردی وادار به ترک تحصیل اجباری می‌نماید.

این موضوع دل هر انسان دردمند و با ایمان را آزار داده و او را وادار به چاره جویی می نماید. جامعه‌ی فرهنگیان و معلمین در این میان به خاطر ارتباط مستقیم با این دسته از دانش آموزان آسیب پذیر بیشتر از دیگران دغدغه و نگرانی داشته و خود را ملزم به انجام کاری خداپسندانه می‌داند.

بر همین اساس و در جهت رفع بخشی از مشکلات دانش آموزان مذکور، جمعی از فرهنگیان با عنایت الهی و با تکیه بر وجدان انسانی خویش، به منظور ساماندهی و هدایت درست کمک های فرهنگیان و سایر اقشار دلسوز جامعه و شناسایی دانش آموزان نیازمند واقعی، در آذرماه سال 1391 اقدام به ایجاد صندوق خیریه‌ی امام زمان (عج) شهرستان کوهدشت نموده‌اند.

بانیان این امر بنا دارند بدون هر گونه چشم‌داشت مالي و فارغ از مسائل سیاسی و حزبی در جهت رفع مسائل و مشکلات دانش آموزان مستمند و بی‌بضاعت همچون تأمین وسایل آموزشی و لوازم التحریر، تأمین البسه، هزینه‌های درمانی و مشاوره‌ای، ارائه‌ی تسهیلات قرض الحسنه، حمایت از نخبگان و …گام بردارند و این مهم محقق نخواهد شد مگر با یاری و مساعدت کلیه‌ی اقشار جامعه خصوصاً قشر گران‌سنگ و زحمت‌کش فرهنگی که همواره دستان سخاوتمندشان را به یاری می‌طلبیم.

حمایت مالی و معنوی شما و اختصاص بخشی از درآمد ماهانه یا سالانه تان امکان ادامه‌ی تحصیل را برای کودکانی فراهم می‌آورد که همچون فرزندان شما علاقه‌مند به تحصیل و پیشرفت هستند و می‌توانند در آینده فرزندانی شایسته برای ايران عزیز باشند.

علاوه بر این مساعدت شما مردم مؤمن و خداجو می تواند به شکل کمک‌های غیر نقدی یا در قالب مواردی همچون « زکات، صدقات، نذورات، تبرعات و …» باشد.

تا کنون بخش عظیمی از فرهنگیان شهرستان کوهدشت در این کار خداپسندانه مشارکت نموده‌اند و امید می‌رود سایرین نیز از آن استقبال نموده تا امکان کمک‌رسانی به دانش‌آموزان بیشتری فراهم آید. برای این کار لازم است همکاران فرهنگی با مراجعه به واحد کارشناسی امور حقوقی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت (آقای دوست محمدی) يا رابطين صندوق در مدارس، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و اعلام میزان مشارکت ماهانه‌ی خود اقدام نمایند. سایر اقشار جامعه نیز می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب شماره‌ی 2725681820 به نام صندوق خیریه‌ی امام زمان (عج) شهرستان کوهدشت نزد بانک تجارت شعبه ی مرکزی کوهدشت واریز و رسید آن را تحویل واحد فوق الذکر نمایند.

توضيح اينكه نحوه‌ي كمك‌رساني به اين‌شكل خواهد بود كه ابتدا دانش‌آموزان مستحق توسط فرهنگيان با تجربه شناسايي شده، سپس كمك‌ها با رعايت شأن و كرامت انساني، به آنان اهدا خواهد شد.

امید است با ساماندهی صحیح کارشناسانه، هزینه‌ی اصولی و مصرف درست و شرعی عواید صندوق خیریه‌ی امام زمان(عج) شهرستان کوهدشت گامی هرچند کوچک در جهت رفع بخشی از مشکلات دانش آموزان محروم و مستعد این دیار برداشته شود. إن شاء الله …

 

 

ما بدان مقصــــد عالی نتوانیم رســــید

هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط