سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۰:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۲در ۹:۰۶ ق.ظ تعداد بازدید: 674 بازدید کد خبر:20269 چاپ خبر

کتاب زلال اندیشه منتشر شد

0

  معرفی کتاب: نام کتاب:زلال اندیشه(فرهنگ موضوعی اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری) پژوهش و تدوین:سلطان‌علی قادری ناظر هنری و چاپ: داریوش جعفری لیتوگرافی، چاپ و صحافی:صادق طراح جلد: الهام عباسی گروسی ناشر: انتشارات مطبوعات ایران تعداد صفحات: ۴۹۸ صفحه چاپ اوّل: زمستان ۱۳۹۲ شمارگان : ۱۰۰۰ نسخه برخی ویژگی‌ها و نوآوری‌های کتاب (فرهنگ موضوعی اندیشه‌های شهید […]

zolal andishe new

 

معرفی کتاب:

نام کتاب:زلال اندیشه(فرهنگ موضوعی اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری)

پژوهش و تدوین:سلطان‌علی قادری

ناظر هنری و چاپ: داریوش جعفری

لیتوگرافی، چاپ و صحافی:صادق

طراح جلد: الهام عباسی گروسی

ناشر: انتشارات مطبوعات ایران

تعداد صفحات: ۴۹۸ صفحه

چاپ اوّل: زمستان ۱۳۹۲

شمارگان : ۱۰۰۰ نسخه

برخی ویژگی‌ها و نوآوری‌های کتاب (فرهنگ موضوعی اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری)

۱ ـ از آنجایی که به قول شهید مطهری نویسنده نباید تفکرات خود را بر اثر تحمیل کرده و به جای خواننده بیاندیشد؛ بلکه باید زحمت فکر کردن در مفهوم کتاب را از دوش خواننده برداشته، او را وادار به تفکر در نتیجه کند. با این توصیف کتاب حاضر، خواننده را بر کرسی تحلیل و بررسی نهاده، نتیجه و برداشت لازم را به او واگذار میکند.

۲ ـ نقل‌قول‌هادر این اثر کلاً مستقیم، بدون دخل و تصرف، در پایان هرعبارت به روش ارجاع علمی با ذکر نام کتاب، شماره‌ی جلد و صفحه،  آمده است و میتواند به عنوان منبعی در پژوهش‌های علمی یا نکات کلیدی و راه گشا برای ایراد سخن در حوزه علوم انسانی مورد استفاده قرار گیرد.

۳ ـکمیت، کیفیت و ترتیب منطقی عناوین اصلی و فرعی به دریافتو گزینش گردآورنده از متن اصلی، انتخاب وبه ترتیب حروف الفبا در ۶۳۵ عنوان به صورتی بدیع تنظیم گردیده. از میان موضوعات مطرح شده می‌توان به عناوینی از قبیل؛ خداشناسی، انسانشناسی، غربشناسی، اخلاقشناسی، عرفان، ادبیات، سیاست، حقوق زن و مرد، ایران و اسلام، اقتصاد و … اشاره کرد.

۴ ـ تنها منابع این اثرمجموعه‌آثار شهید مطهری(به استثنای برخی آثار فلسفی و منطقی که فهم علمی و کاربرد عملی آن برای خواننده، به طی مراحل و مقدمات و شرایط علمی خاصی نیاز داشت) و یادداشت‌های منتشر شده‌ی استاد است.

۵ ـ از نظر مؤلف جملات گردآوری شده چکیده‌ی نسبتاً کامل اندیشه‌های استاد مطهری است. با این حال این اثر خواننده و محقق کوشا را برای استفاده اکمل، از مراجعه به تألیفات استاد بی‌نیاز نمی‌کند.

۶ ـ مخاطب این اثر عموم مردم، خصوصاً محققین، نویسندگان، دانشجویان، مدرسین حوزه و دانشگاه، دبیران، معلمین پرورشی، اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، مؤسسات فرهنگی و قرآنی و مراکز دینی و دانشگاهی در داخل و خارج از کشور می باشد.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. تفكر!! تعقل؟؟ۀ اقتصاد كدوم اقتصاد ؟؟‌ اخلا ق چي؟؟‌‌ادبيات؟؟ راستي فكر كن كه فقر و فلاكت و دغدغه هاي اقتصادي از پنجره وارد خانه ات شده كدوم اقتصاد مي تواند براي تو اخلا ق را تعريف كند . يادش به خير دهه ي 60 چه خواب هايي كه كابوس شد .

  [پاسخ]

 2. تبریک میگم به داریوش جعفری عزیز.
  عموی کودکان لرستان.

  [پاسخ]

  لک در :

  عمو فارسه

  [پاسخ]

 3. تبریک به همکار ارجمند وعزیزم وهمکلاسی دوران دبستان برادر عزیز سلطان علی قادری .وآرزوی موفقیت برای ایشان وسایرتهیه کنندگان وزحمت کشان به ویژه دکتر مبلغی وداریوش جعفری .کار ارزشمندوبزرگیست خداقوت .

  [پاسخ]

 4. همین خواستم

  [پاسخ]

 5. فقط صرف رفاه اقتصادی آرامش و راحتی را به بار نمی آورد. دوست عزیز اگر فکر، تعقل و اندیشه را فقط با پول بسنجیم به جایی نمی رسیم. آیا از درآمد ما فرهنگ و مسائل فرهنگی جایی دارند. الآن فقط به فکر خوردن و خوابیدن و… هستیم. بعد همه هم داد می زنیم که چرا از نظرفرهنگی ضعیف هستیم . کتاب چقدر در خانه های ما جای دارد. در مسافرت ها فقط اسباب بازی و … کادوها فقط مسائل مادی.پس کی و کجا مسائل فرهنگی و کتاب … ضمن تبریک به جناب آقای قادری و همه ی مؤلفین عزیز امیدوارم که مردم ما به استقبال این مسائل نیز بروند تا عید کتاب نیز داشته باشیم.

  [پاسخ]

 6. مانا باشی و ماندگار/ خوش آمدی و خسته نباشی

  [پاسخ]

 7. باسلام واحترام خدمت دوست عزيزم جناب آقاي قادري
  نگاهي گذرا بر كتاب ،نشان از تلاش ستودني جنابعالي دارد.اميدوارم در مسيري كه آغاز كرديد پيروز باشيد.

  [پاسخ]

 8. همکلاسی عزیز ودوست گرامی جناب آقای قادری .ضمن تبریک به خاطر انتشار این کتاب ارزشمند برای شما آرزوی موفقیت دارم .

  [پاسخ]

 9. همچنین تبریک به دوست هنرمند داریوش جعفری وودکتر مبلغی .

  [پاسخ]

 10. فریبرز ارجمند (قلندری)

  باسلام
  به برادر عزیز ومتعهدم جناب قادری تولد این مولود اندیشه را تبریک میگم .
  وچون همیشه دست مریزاد به استاد داریوش نازار

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط