سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۰۶:۵۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۲در ۲:۰۸ ب.ظ تعداد بازدید: 3,187 بازدید کد خبر:20172 چاپ خبر

گزارش تصویری- تشریحی/ حضور ملکشاهی در آموزش و پرورش کوهدشت/ از مسائل آموزش و پرورش تا چالش ها توسعه ی کوهدشت

0

به گزارش خبرنگار لکنا، الهیار ملکشاهی نماینده ی مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی امروز صبح در آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت حضور یافت و با شرکت در جلسه ی شورای اداری آموزش و پرورش در جریان عملکرد واحدهای مختلف این اداره و کمبودهای آنان قرار گرفت. در ابتدای این جلسه نریمانی مدیر […]

به گزارش خبرنگار لکنا، الهیار ملکشاهی نماینده ی مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی امروز صبح در آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت حضور یافت و با شرکت در جلسه ی شورای اداری آموزش و پرورش در جریان عملکرد واحدهای مختلف این اداره و کمبودهای آنان قرار گرفت. در ابتدای این جلسه نریمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت توضیحاتی را در خصوص عملکرد شانزده ماهه ی کارکنان و مجموعه ی آموزش و پرورش کوهدشت ارائه داد. وی موفقیت های مجموعه ی خود را در این مدت بدین صورت عنوان کرد: سازماندهی بهینه ی نیروی انسانی در آغاز سال تحصیلی، کسب مقام اول پروژه ی مهر استان، کسب رتبه های اول گروه های آموزشی و بازرسی استان، تشکیل صندوق خیریه ی دانش آموزی، فعال شدن پژوهش سرای دانش آموزی و …ایشان همچنین در ادامه به بیان مشکلات و کمبودها پرداخت و عمده ی مشکلات را در بحث درصد بالای مدارس تخریبی، درصد پائین هوشمندسازی مدارس، سرانه ی پائین فضاهای ورزشی و نیاز مدارس تیزهوشان به تجهیزات دانست.

 

IMG_3488

در ادامه آقای کرمی و خانم رضایی معاونین آموزش متوسطه و پشتیبانی و برخی کارشناسان اداری نیز به بیان گزارش عملکرد واحد خود و مشکلات حوزه ی خود پرداختند.

حمزه پور فرماندار شهرستان کوهدشت نیز که به همراه بخشداران مرکزی و طرهان ملکشاهی را همراهی می کردند سخنران بعدی بود. وی با تشکر از عملکرد آموزش و پرورش در برگزاری با شکوه راهپیمایی 22 بهمن امسال آموزش و پرورش را خانواده ای بزرگ دانست که یک پنجم جمعیت شهرستان را تشکیل می دهد. وی گفت: از زمان روی کار آمدن آقای ملکشاهی مشکلات شدید اعتباری در همه ی حوزه ها داشته ایم با این وجود تلاش هایی شده و موفقیت های زیادی کسب شده است. حمزه پور در پایان خواستار توجه ویژه به استعدادهای جوان شد.

 

IMG_3487

سخنران پایانی مراسم نماینده ی مردم کوهدشت و رومشگان در مجلس شورای اسلامی بود.

الهیار ملکشاهی با تشکر از زحمات جامعه ی فرهنگیان شهرستان کوهدشت گفت: بنده سال 62 دبیر دینی و عربی بوده ام و احساس قرابت بالایی با فرهنگیان عزیز می کنم. وی با اعلام رضایت از عملکرد آموزش و پرورش شهرستان در این مدت انتظارها از این اداره را همین وضعیت دانست و گفت: آموزش و پرورش سنگ بنای علم را می گذارد و اگر از اساس و ریشه کار اصولی نشود راه به جایی نمی بریم.

وی با اشاره به سفر خود به کشور کره ی جنوبی اشاره کرد: این کشور یک و نیم برابر لرستان وسعت دارد اما بالاترین شاخص های توسعه را دارد و رمز آن در کار کردن بدون وقفه است. متإسفانه هیچ کشوری مثل ایران از نظر کار کردن بی خیال نیست و این وظیفه ی آموزش و پرورش است که فرهنگ کار و تحصیل را ایجاد کند.

ملکشاهی گفت: خوشبختانه وزیر فعلی آموزش و پرورش و مدیر کل جدید لرستان نیروهایی هماهنگ و کارآمد هستند. وی ادامه داد: دو هفته ی دیگر جلسه ای با حضور مدیران کل آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و تربیت بدنی استان به منظور بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت در این شهرستان تشکیل خواهد شد.

 

IMG_3495

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان به بیان برخی اقدامات انجام گرفته برای عمران و توسعه ی کوهدشت اشاره کرد.

ملکشاهی گفت: در شرایطی که دو سال اخیر از سخت ترین سال ها برای کشور بوده و ما درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی با غرب هستیم اقدامات و پیگیری های زیادی برای توسعه ی کوهدشت داشته ایم. بحث پتروشیمی با قوت در حال پیگیری است. ارزش ریالی این پروژه به اندازه ی ارزش ریالی کل شهرستان کوهدشت منهای نیروی انسانی آن است. این پروژه قبل از شروع سال جدید اجرایی خواهد شد.همچنین بحث سیمان را دنبال می کنیم که قسمت زیادی پیشرفت داشته است.

در خصوص مجتمع دوم پتروشیمی نیز بعضی از کارها را پیش برده ایم و سرمایه گذار و جانمایی آن پیدا شده و صورت گرفته است.

چهارخطه ی کوهدشت به خرم آباد نیز تا پایان سال 93 به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید و زیر بار ترافیک می رود.

 

IMG_3476

 

وی با اشاره به شهرستان شدن رومشگان با پیگیری فراوان گفت: این مسأله باعث کاهش بار بودجه ای کوهدشت می شود و باعث می شود که بودجه ی بیشتری به منطقه بیاید.

ملکشاهی در خصوص استعفای نمایندگان لرستان به علت اجحافی که در بودجه 93 در حق این استان شده بود گفت: راهی جز این برایمان نمانده بود که البته خوشبختانه جواب داد و بودجه ی استان اضافه شد.

نماینده ی کوهدشت و رومشگان با اشاره به شعار اعتدال دولت دکتر روحانی این شعار را مثبت قلمداد کرد و بیان داشت: مشکل کشور ما افراطی گری است. چه افراطی گری اصولگرایانه چه افراطی گری اصلاح طلبانه. وی ادامه داد: ما باید جهت صحیح را پیدا کنیم.حمایت از نظام، رهبری و استفاده از امکانات دولت برای توسعه ی شهرستان راه ماست. ایشان با اشاره به اینکه تلاشش همیشه این بوده که همه ی نیروها از همه ی طیف ها در کنار هم فعال باشند گفت: ما هزینه ی این روش را نیز قبول و تحمل کرده ایم. برای رشد شهرمان باید کنار هم باشیم و با افراطی گری مقابله کنیم.

 

IMG_3472

IMG_3484

IMG_3497

IMG_3485

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. امیدوار که تمام این حرفها واقعیت داشته باشن

  [پاسخ]

 2. اقای …با چه سمتی در این جلسه حضور دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 3. با سلام
  دوستان چند مطلب هست در رابطه با این موضوع امید است مثمر ثمر واقع شود . 1 – آقای نماینده… آموزش و پرورش باید سنگ بنای تعلیم و تربیت باشد که در این خصوص تربیت ارجعیت دارد بر تعلیم همانطور که مسئولین نمی بینند و نمی خواهند ببینند معضلات اجتماعی و بزه کاری و اوباشی گری مدت هاست به سطح مدارس کشیده ، و جرم ها و شرارت هایی اتفاق می افتد و مسئولین فقط به فکر مقام اول در کاغذ بازی هستند و عملا در مدارس هیچگونه راه حلی برای اینگونه چالشها صورت نمی گیرد و نگاه به فرهنگ و فرهنگ سازی درست در مدارس هیچ معنایی ندارد. (اگر واقع بین باشیم ) البته سیستم بوروکراسی و سیستم کاغذ بازی اداری به پایین ترین سطح آموزش یعنی پایه اول ابتدایی که زیر بنای تحصیل است رسیده و عملا آموزش را تحت شعاع خودش قرار داده امید واریم که نماینده محترم که خودشان از جنس تعلیم و تربیت بوده اند در رابطه با سفرشون به کره جنوبی تجربیات مدون و مفیدشون را که از این کشور با خود به ایران اورده در خدمت سیستم آموزشی و تربیتی استان محروممان قرار بده شاید بارقه امیدی در تربیت و تحصیل این استان عزیز که 35 سال است در رده یکی به آخر مانده کشور هستیم به وجود بیاید .
  2 – وقتی در مراتب و سمت بالا و در جایگاه و مقامی عالی قرار داریم سعی کنیم فرا فکنی نکنیم و آنچه واقعیت است و مردم می بینند را به سمع آنها برسانیم (جوجه را آخر پاییز میشمارند) بزار قدم به قدم و مرحله به مرحله در مقام عمل و آنچه که مردم میبینند نه در شرایط کاغذ بازی که خود شما از آن مطلع هستی و مردم فقط زمین خالی و دیگر هیج را … انشالله این جاده هم از طرف خرم آباد به سمت کوهدشت یهویی چهار بانده شود .3 – آقای نماینده با توجه به سابقه ی مدیریتی شما در دستگاه قضایی و شناخت شما از این دستگاه و ارتباط آن با نیروی انتظامی بیایید و یک برنامه ای اتخاذ کنید که در سطح شهرستان اراذل و اوباش که این روزها هم پول دارند و هم قدرت و هم پارتی کلفت و کسی را یارای این گروه نیست را جمع آوری کنید، واقعا آسایش را از عموم مردم گرفته اند مشکل اصلی شهرستان که علت اصلی آن بیکاری جوانان بوده و منجر به ارتکاب جرائم گشته و یک عده اینچنین در تمام دستگاها نفوذ پیدا کرده اند که حتی بعد از ارتکاب شدیدترین جرم فردای آن روز راست راست در خیابانهای شهر با ماشین های گرانقیمت حرکت میکنند و انگار نه انگار که آنها نبوده انداگر میخواهید قدمی را برای این مردم بردارید اولین کارتان برگرداندن امنیت به شهر باشد و بعد به دنبال کارهای دیگر . . قانون ، فرهنگ و کار سه مقوله ی مهم که سالهاست از این دیار رخت بر بسته اند و همه در مقام حرف استاد بلا منازع هستیم .

  [پاسخ]

  شهری در :

  سلام ضمن تشکر از احساس مسئولیت شما در خصوص وضعیت اجتماعی شهر کوهدشت می دانید که ترویج برخی ضد هنجارها یکباره اتفاق نمی افتد بلکه در طی مدت زمان طولانی این تحرکات بعضا” ضد اخلاقی اشاعه می یابند . پس اصلاح آن هم زمان بر است اما با همکاری همه ی نهاد های اجتماعی موثر مانند خانواده ،مدرسه وهمسالان و دیگرنهادهای که متولی بخشی از امور فرهنگی جامعه شده اند مثلا” بسیج لذا نباید همه ی مسئو لیت های خوب وبد را به عهد ه ی آموزش وپرورش گذاشت بلکه یک تحرک عمومی از جانب همه ی نهادها وافراد صاحب نظر را می طلبد ( موفق باشید و سربلند)

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  دوست عزیز ممنون از لطف شما، اما منم بر این اعتقاد نیستم که بار تمام ناهنجاریها و ترمیم این زخم کهنه را یک جا از آموزش و پرورش بخواهم ،همانطور که خودتان هم فرمودید بیشتر نهادها باید دست به دست هم بدهند و این ناهنجاریها را در سطح شهرستان کم کنند درست است یکباره هم نمیشود ، اما قبول کن وقتی امنیت برای جامعه و آموزش و پرورش که آن هم زیر مجموعه ای از جامعه است وجود نداشته باشد این کاغذ بازیها هیچ دردی از جامعه ی مریض ما را علاج نمی کند و و کمکی در حل مسئله نمی کند . امید وارم شعور اجتماعی و سیاسی مردم شهرم به جایی برسد که دنبال حرف و امید واهی و کار شخصی نباشند و امنیت ، قانون و کار برایشان در عمل ارزش باشد .

  [پاسخ]

 4. از مدیر محترم آموزش و پروش انتظار می رفت که در این جلسه از مدیران دعوت می شد تا از کمبود ها و عدم سرانه و بدهکار بودن همه ی مدارس و مجتمع های روستایی به نماینده ی محترم گزارش بدهند . در ضمن کاشکی نماینده که اینقدر دغدغه آموزش را دارند سرزده از چند دبیرستان سطح شهر بازدید می نمود تا از وضع آموزش و فضای مدارس و تجهیزات درب و داغون گزارش جامعی را با خود به کره جنوبی می برد تا اونجا هم با الگوبرداری از شیوه مدیریتی ما توسعه کیفی پیدا نمایند

  [پاسخ]

 5. امیدوار به سراب

  باسلام.انشااله دوراینده اقای ملکشاهی درخرم ابادکانیدمیشه واین حرفادیگه واسه ملت بزرگ کوهدشت بی اثره.جندسال گذشت چکارکردی واسه دیار فراموش شده ام سرزمین مملو از زر وجوانان مستعد نخبه کوهدشت.یاعلی

  [پاسخ]

 6. ما مدیران مدارس هم از آقای نریمانی می خواهیم که مقدمات جلسه پرسش وپاسخ مدیران مدارس را با نماینده شهرفراهم نمایند.

  [پاسخ]

  ناشناس در :

  آقای دوستی عزیز کدوم نماینده تو راخدا بریم سر بزاریم بمیریم برای این نماینده فعالمان همه این کارخانه ها و دانشگاه که در کوهدشت افتتاح میشه آقای ملکشاهی توراخدا خودت بگو چکاره ای

  [پاسخ]

  شهروند در :

  من موافق جلسه پرسش وپاسخ مورد نظر آقای کریم دوستی جهت پاسخگویی مسئولان به مردم می باشم آفرین بر اندیش ثواب وپاک

  [پاسخ]

 7. براستی جناب نماینده چرا در صحبت های خود ا ز لفظ دولت محترم جمهوری اسلامی دولت تدبیر و امید استفاده نمیکنند و بیشتر از کلمه نطام استفاده میکنند مگر این دولت راخارج از نظام تصور میکنند.ما همه با جان ودل از نظام مقدس و دولت جمهوری اسلامیدفاع میکنیم.

  [پاسخ]

  دانشگاهی در :

  دوست عزیز( گراوند) عزیز دولت ها چه اصولگرا و چه اصلاح طلب همه جزئی از نظام هستند. می آیند و می ر وند و این نظام جمهوری اسلامی است که باید پایدار بماند.

  [پاسخ]

 8. باعرض سلام خدمت آقاي ملك شاهي نماينده محترم خيلي مواظب نخبه هاي نامبرده باش پيروزي بااينا حتمي درحضور اين نامبرده هاانسان احساس آرامش مي كند .

  [پاسخ]

 9. واي به حال ما با گرداندانگان فرهنگي شهرمان كدام گام مثبت

  [پاسخ]

 10. بخوابید که شهر در امن امان این خواب غفلت

  [پاسخ]

 11. نماینده محترم خسته نباشی دوست خوب عشایریم خیلی چیزهای کلیدی را فرمودند کاش به جای این همه کارهای زیر بنایی نماینده ای که سابقه طویلی در ایجاد امنیت دارند به فکر امنیت و آسایش داشته هامان باشد ما که شب و روز نداریم هر آن منتظر ورود اراذل به خانه ها هستیم که توانایی مقابله با آنها را هم نداریم چون آنها هم پول و هم پارتی و هم وسیله و سلاحش را دارند . لطف کنید این بند را اصلاح کنید بقیه اش به عهده خودمان . شرف و انسانیت و مردانگی در این دیار به باد رفته است اگر شخصی به خواهد صادقانه زندگی کند از همه چیز باید محروم باشد . ریا ، ربا ، تزویر ، چابلوسی ، قطع صله رحم بیداد می کند دورویی و ریاکاری … بیداد می کند بقول امیر پور خدا بیامرز « همه کشکیین » یا « در این دوران که مردانش عصا از کور می دزدند ، من خوش باوری محبت جستجو کردم » خدا هر امتی را به دست خودشان نابود می کند که کرده است

  [پاسخ]

 12. سلام راستی نقش آقای بخشدار در این جلسات چیه ؟ ………… چون بخشداران قبلی خیلی جلو دوربین نبودن

  [پاسخ]

  شهروند در :

  بهتر است از افرادی دعوت به حضور در جلسه شود که مرتبط با موضوع جلسه باشند نه کیک وساندیس خوران

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط