سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۳:۳۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۱:۳۰ ب.ظ تعداد بازدید: 894 بازدید کد خبر:1835 چاپ خبر

528 معلم نمونه لرستان تجلیل می شوند

0

خرم آباد – مدیركل آموزش و پرورش لرستان گفت: به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم، 528 معلم نمونه استان تجلیل می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ‘علی ماكنعلی’ روز شنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی لرستان افزود: به همین مناسبت از هشت معلم نمونه كشوری، 65 فرهنگی نمونه استانی و 455 معلم نمونه شهرستانی در لرستان تجلیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه به هر یك از معلمان نمونه كشوری مبلغ 10 میلیون ریال و سفر معنوی حج عمره مفرده، معلمان نمونه استانی مبلع پنج میلیون ریال و فرهنگیان نمونه شهرستانی نیز مبلغ سه میلیون ریال اهدا می شود.

وی معیار ارزشیابی و انتخاب معلمان نمونه را تجربه كاری، مدت فعالیت، نوآوری، خلاقیت و گرایش داشتن به سمت انجام كارهای تحقیقاتی و پژوهشی و داشتن سابقه ایثارگری عنوان كرد.

وی در ادامه به اشاره به اینكه برنامه های تحولی مفید و موثری در سطح آموزش و پرورش لرستان همپای با دیگر نقاط كشور در حال انجام است، افزود: تغییر نظام آموزشی در سال آینده به نظام 3-3-6 از برنامه های اساسی و بنیادین حوزه تعلیم و تربیت استان لرستان است.

ماكنعلی افزود: به همین منظور از سال تحصیلی آینده 25 هزار و 800 دانش آموز دوره پنجم ابتدایی به كلاس ششم وارد خواهند شد.

وی با بیان اینكه از سال آینده دیگر تنها دو پایه راهنمایی در سطح استان تدریس خواهد شد، گفت: همچنین قرار است آزمون مدارس خاص نیز در این سال ها صورت نگیرد.

مدیركل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای استقرار این نظام آموزشی به فضاهای فیزیكی و نیروهای آموزش دیده بیشتری نیاز داریم كه در حال حاضر بحث تامین فضا و آموزش فرهنگیان در دستور كار جدی آموزش و پرورش استان قرار دارد.

وی با بیان اینكه در دوره ششم ابتدایی به دنبال تخصصی كردن دورس هستیم، افزود: در سال های اخیر موفقیت های خوبی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش در استان حاصل شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط