سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۳:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱در ۴:۱۰ ب.ظ تعداد بازدید: 90 بازدید کد خبر:1794 چاپ خبر

آیت الله جنتی:غرب باید تحریم ها علیه ایران را لغو كند

0

تهران- امام جمعه موقت تهران گفت: غرب باید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو كند تا ملت ایران باور كند كه آنها نمی خواهند به دشمنی خود ادامه دهند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله ‘احمد جنتی’ در خطبه دوم نماز عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته تهران، نشست استانبول را دارای موفقیت ها و دستاوردهای خوبی دانست و اظهارداشت: آنها حاضر شدند كه بپذیرند غنی سازی حق ایران است.

وی با تاكید براین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی كه تولید سلاح هسته ای حرام است ، گفت: این بیانات به گوش آنها رسید و آنها خودشان اعلام كردند رهبری ایران فرموده اند تولید سلاح هسته ای حرام است از این جهت اعتماد پیدا كردند كه هدف ایران تولید سلاح هسته ای نیست.

وی ادامه داد: آنها باید نظر مردم ایران را جلب كنند مردم باید اعتماد و باور كنند شما راست می گویید و می خواهید نزدیك شوید و نمی خواهید به دشمنی خود ادامه دهید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان كرد: غرب باید تحریم ها را علیه ایران لغو كند اما اگر آنها بر تحریم ها پافشاری كنند و بعد بگویند با ایران مذاكره می كنیم مشخص است كه این مذاكره لغو می شود.

**تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی رگ حیاتی كشور است

امام جمعه موقت این هفته تهران همچنین با اشاره به نامگذاری سال 1391، سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهارداشت: این موضوع بسیار مهمی است كه تا آخر سال باید این شعار در تریبون های رسمی، رسانه ها و مجامع عمومی مطرح شود.

جنتی افزود: تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی رگ حیاتی كشور است و دشمن می داند اگر اقتصاد كشور فلج شود قدرت و حاكمیت اسلام از بین می رود و قدرت های سلطه گر باردیگر بر ایران مسلط می شوند.

وی با یادآوری بحران اقتصادی در آمریكا و اتحادیه اروپا تصریح كرد: این مساله ساده ای نیست كه به سادگی بتوان از كنار آن گذشت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: اگر موضوع تولید ملی به درستی به ثمر برسد بسیاری از مشكلات كشور همچون تورم و اشتغال برطرف می شود.

جنتی یادآور شد: همچنین وابستگی به خارج به حداقل می رسد و دشمن ناامید و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران افزایش می یابد و بر تحریم ها غلبه و تهدیدها را به فرصت تبدیل می كنیم.

وی تاكید كرد كه این موضوع نیازمند همت، هماهنگی و كمربستن و كاركردن همه آحاد مردم است.

امام جمعه موقت این هفته تهران گفت: همه در این موضوع مسوول هستند هیچكس را نمی توان استتنا كرد. سران سه قوه باید هماهنگ با یكدیگر باشند و مردم نیز نباید اجناس خارجی خریداری كنند.

جنتی همچنین از سرمایه داران داخلی خواست كه در كشور سرمایه گذاری كنند و سرمایه ها را خارج از كشور و در كشورهای حاشیه خلیج فارس سرمایه گذاری نكند.

وی ادامه داد: آنها نمی دانند كه این قدرت های خارجی رو به زوال هستند مگر آمریكا و حامیان آن می توانند با این بیداری اسلامی باقی بمانند.

دبیر شورای نگهبان تصریح كرد: مسوولان باید برای سرمایه گذاران داخلی تسهیلات قائل شوند و آنها را تشویق كنند و گره ای ایجاد نشود.

جنتی تاكید كرد كه دستگاه قضایی باید با كارشكنان اقتصادی برخورد كند.

وی همچنین بر ضرورت تولید اجناس با كیفیت بالا و قابل رقابت با بازار خارجی در كشور تاكید كرد و گفت: تولید اجناس با كیفیت پایین به نفع تولید كننده نیست.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد كه ‘محمود احمدی نژاد’ رییس جمهوری از تشكیل ستاد حمایت از تولید كننده داخلی در بخش كشاورزی و صنعتی خبر داد.

جنتی با بیان این كه همه باید در این عرصه یك صدا تلاش كنند، خطاب به ملت ایران گفت كه شما یك صدا قدرت 2500 ساله را ساقط كردید.

وی همچنین بر ضرورت فرهنگ سازی برای حمایت از تولید داخلی و خرید نكردن اجناس خارجی و مبارزه با قاچاق كالا تاكید كرد.

** نمایندگان به پیمانی كه با شهدا ، امام راحل و ولایت فقیه بستند، وفادار باشند

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری این مطلب كه مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیك است، گفت: تعدادی از نامزدها در مرحله نخست انتخابات و شماری نیز در مرحله دوم به مجلس نهم راه می یابند.

جنتی با یادآوری سفر شماری از نمایندگان مجلس هشتم به منطقه راهیان نور و عقد پیمان با شهدا خطاب به این نمایندگان گفت: شما پیمان بستید كه به خون شهدا ، امام راحل و ولایت فقیه وفادار باشید، شما باید خیلی كار كنید.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط