سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۳:۴۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۳۱ فروردین ۱۳۹۱در ۷:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 117 بازدید کد خبر:1757 چاپ خبر

54 درصد جمعیت روستایی استان لرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند

0

خرم آباد – مدیرعامل شركت گاز لرستان گفت: درحال حاضر 54 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز خانگی و طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش ایرنا، ‘علی گودرزی’ روزپنج شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینكه توزیع متوازن گازرسانی به تمام نقاط لرستان از برنامه‌های این شركت است، اظهار داشت: در حال حاضر 290 روستا در استان لرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند كه از این تعداد 100 روستا در سال 90 گاز رسانی شده اند.

وی با اشاره به سفر استانی هیات دولت به لرستان در سال 1387، گفت: از جمله مصوبات این سفر گازرسانی به 100 روستای استان بود، كه به طور كامل انجام شده است.

مدیرعامل شركت گاز لرستان با بیان اینكه مصوبه گازرسانی به 200 روستا در سه سال نیز از دیگر مصوبات اجرایی شده سفرهای دولت است، اظهار داشت: استان لرستان در سطح كشور از لحاظ تعداد روستاهها در جایگاه دوم قرار دارد.

وی با بیان اینكه در حال حاضر 98 درصد جمعیت شهری و 54 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 22 محور اصلی گازرسانی به روستاها در سطح استان تعریف شده كه با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه گازرسانی به 511 روستای لرستان فراهم می‌شود.

گودرزی با اشاره به اینكه روستاهای استان لرستان در مناطق كوهستانی واقع شده و دارای پراكندگی زیادی هستند، گفت: همین عوامل باعث شده طی سال‌های گذشته كار گازرسانی به روستاها كمی كند شود، اما با برنامه‌ریزی‌ انجام شده و تلاش كاركنان شركت گاز استان تحولی در این حوزه پدید خواهد آمد و گازرسانی به روستاها از سرعت بالایی برخوردار شده است.

وی بهره‌مندی 100 روستا و دو شهر از نعمت گاز، به پایان رسیدن تمام تعهدات مصوبات سفرهای اول و دوم و اجرایی شدن تعهدات سفر سوم را از جمله موفقیت‌های شركت گاز در سال 90 عنوان كرد و اظهار داشت: در حال حاضر 310 هزار مشترك گاز در لرستان وجود دارد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط