سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۲:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۳۱ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۳۵ ق.ظ تعداد بازدید: 98 بازدید کد خبر:1747 چاپ خبر

بازار مسكن امسال بسیارآرام خواهد بود

0

خرم آباد – معاون امور مسكن و ساختمان وزیر مسكن و شهرسازی گفت: با توجه به اینكه سال 91 سال به ثمر رسیدن تولید بیشتر در بخش مسكن است،پیش بینی می شود كه قیمت مسكن از حد تورم بالا نرود و بازار بسیارآرامی در این بخش ایجاد شود.


‘ابوالفضل صومعلو’ چهارشنبه شب درحاشیه معارفه مدیر كل راه و شهر سازی لرستان درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگارایرنا ، افزود با برنامه ریری های انجام شده پیش بینی می شود امسال حدود یك میلیون 500 هزار واحد در سطح كشور به بهره برداری برسد .

وی با اشاره به افزایش میزان سود سپرده ها در سیستم بانكی گفت: این كار نیز موجب سوق یافتن بحث اجاره به سمت رهن و در نتیجه كاهش فشار به مستاجران شده است.

معاون امور مسكن و ساختمان وزیر مسكن و شهرسازی با بیان اینكه دولت برای كنترل اجاره بها سیاست های سه گانه تولید مسكن، سیاست پولی و سیاست تشویقی و تنبیهی را در دستور كار خود دارد ،اظهارداشت: دولت به دنبال این است كه كارهایی صورت گیرد كه مستأجران خیلی زیر فشار قرار نگیرند، یعنی یك سیاست پولی اجرا كنند كه مستأجران از زیر فشار خارج شوند.

صومعلو با بیان اینكه اجرای طرح مسكن مهر از سال 84در دولت نهم برنامه احداث و بازسازی واحد های مسكن روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر و بالای 25 هزار نفر در راستای كاهش قیمت مسكن وبرای تامین مسكن افراد كم درآمد جامعه طراحی و اجرا شد، اظهار داشت: ساخت مسكن در بافت های فرسوده،رونق ساخت مسكن خود مالكان و اخذ مالیات از خانه های خالی از دیگر برنامه های دولت در راستای افزایش عرضه مسكن بوده است.

معاون امور مسكن و ساختمان وزیر مسكن و شهرسازی گفت: در همین راستا سیاست تولید مسكن درسالجاری تسریع خواهد یافت و امسال بطور قاطع در واگذاری و بهره برداری از واحدهای مسكونی مهربرنامه های خوبی خواهیم داشت.

وی با اشاره به اهمیت احداث واحدهای مسكونی روستایی گفت:در صورتی كه كار احداث وبازسازی 300 هزار واحد مسكونی روستایی در سالجاری به پایان برسد،نگرانی در مورد مقاوم ساری بافت های روستایی در مقابل زلزله های احتمالی رفع خواهد شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط