سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۲:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۶ آذر ۱۳۹۲در ۱۰:۳۱ ق.ظ تعداد بازدید: 1,089 بازدید کد خبر:17438 چاپ خبر

مرعشي در كوهدشت: اصلاح سیاست ها اقدام خوب دولت است

0

  سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اقدام خوب دولت تدبیر و امید اصلاح سیاست ها بوده که این خود نقشی اساسی در سرنوشت کشور دارد. به گزارش خبرنگار مهر، حسین مرعشی شامگاه دوشنبه در همایش تاملی بر راهکارهای توسعه کوهدشت در مجتمع امید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با بیان این که دنیا […]

13920624000064_PhotoL

 

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اقدام خوب دولت تدبیر و امید اصلاح سیاست ها بوده که این خود نقشی اساسی در سرنوشت کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مرعشی شامگاه دوشنبه در همایش تاملی بر راهکارهای توسعه کوهدشت در مجتمع امید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با بیان این که دنیا به عظمت ایران اسلامی واقف است، گفت: وقتی انسان به وضعیت نا امنی در خاورمیانه نظر می افکند نمی تواند از این همه خشونت ناراحت نشود.

وی افزود: امیدواریم دولت تدبیر و امید بتواند بر شاخصه های امنیتی منطقه تاثیرگذار باشد.

این فعال سیاسی اظهار داشت: دکتر روحانی توانست در شان ملت ایران ظاهر شده و جایگاه ریاست جمهوری ایران را بازسازی کند، جایگاهی که با شان مردم ایران برابری می کند.

مرعشی یادآور شد: این دولت، دولتی است که مردم، به ویژه نخبگان می توانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: اقدام خوب دیگر این دولت اصلاح سیاست ها بوده که این خود نقشی اساسی در سرنوشت کشور دارد.

مرعشی با اشاره به مشکلات برجای مانده و ایجاد تورم از دولت گذشته بیان داشت: هنوز هم گرانی، بیکاری و رکود در کشور وجود دارد که باید هر سه اصلاح شوند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات کوهدشت از جمله خشکسالی، بیکاری و برخی مشکلات دیگر این شهرستان اشاره کرد و افزود: مشکلات این شهرستان فراوان است اما راه حل ها در خود کوهدشت قرار دارند و باید توسط خود مردم این منطقه آن ها را پیدا کرد.

وی با بیان این که باید کارها را کارشناسی دنبال کنیم، گفت: دنبال آن هستیم تا سازمان عمران کوهدشت را در این شهر تاسیس کنیم تا نمونه کارهای مدیریتی را به مردم نشان دهیم و دراین راه دست یاری به سوی همگان دراز می کنم.

مرعشی تصریح کرد: نباید فکر کرد فرشته ای خیالی به نام دولت می آید و تمام مشکلات منطقه را درست می کند بلکه این خود مردم کوهدشت هستند که باید مشکلات را از میان بردارند.

وی یادآور شد: کوهدشت دارای دشتی با زمین های حاصلخیز است که می توان با ذخیره باران های زمستانی باغات بسیاری در آن ایجاد کرد و این باید به دست خود مردم انجام شود.


اما حسين مرعشي كيست؟

زندگینامه

او در ۷ مرداد ۱۳۳۷ در علی آباد سادات در کشکوئیه رفسنجان زاده شد. وی، پسر عمو ی عفت مرعشی – همسرِ علی اکبر هاشمی رفسنجانی – است.

مسئولیت‌ها

مرعشی از اوّلِ انقلاب تا ریاست جمهوریِ محمود احمدی نژاد (دولتِ نهم)، مسئولیت‌های گوناگون را در پروندهٔ خود دارا است. مسئولیت‌های او از جهاد سازندگی شروع و به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ختم شد.

*مرعشی در کارنامهٔ فعّالیت‌های خود هشت سال استانداریِ کرمان و دو دوره نمایندگیِ مجلس در دوره‌های مجلس پنجم و مجلس ششم را دارد.

*در دو سال اول دولتِ ششم با ریاستِ هاشمی رفسنجانی هم رئیسِ دفترِ او بوده‌است.

*در اواخر دورهٔ چهار سالهٔ مجلس، از طرف سید محمد خاتمی (رئیس جمهورِ وقتِ ایران) به عنوان رئیسِ سازمانِ تازه تشکیل یافته میراث فرهنگی و گردشگری منصوب شد.

*او با آمدنِ دولتِ محمود احمدی نژاد (دولتِ نهم) در تیرماهِ ۱۳۸۴، از ریاستِ سازمانِ میراث فرهنگی برکنار شد و از آن پس به عنوانِ عضوِ ارشدِ و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی، همواره از منتقدینِ جدّیِ سیاست‌های محمود احمدی نژاد بوده‌است.

*وی، در انتخاباتِ مجلس هشتم شورای اسلامی در فروردین ماهِ ۱۳۸۷، به عنوانِ قائم مقامِ ائتلاف اصلاح طلبان و رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان تهران انتخاب شد.

بازداشت

وی در پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۸، در حالیکه به همراه خانواده در بوستان نهج البلاغه تهران بود بازداشت و برای اجرای حکم یکساله روانه زندان شد. حکم یک ساله او به دلیل اتهام توهین به نظام در یک مصاحبه اینترنتی بود، که وی در این مصاحبه به صراحت از روند برخوردهای پس از انتخابات با فعالان اصلاح طلب انتقاد کرده بود و از تمام مردمی که با آنها در جریان انتخابات همراه بودند خواسته بود برای معرفی خود به زندان اوین مراجعه کنند تا از دوستان بی گناه خود حمایت کنند.

مسئولیت‌های اجرایی

  • رئیس جهاد سازندگی استان کرمان
  • معاون سیاسی استاندار کرمان
  • استاندار کرمان
  • رئیس دفتر رئیس جمهور (دولتِ پنجم و ششم با ریاستِ هاشمی رفسنجانی)
  • نمایندهٔ مردم کرمان در مجلس پنجم
  • نمایندهٔ مردم کرمان در مجلس ششم
  • معاون رئیس جمهور (سید محمد خاتمی) و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

 

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط