سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۱:۳۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۰۵ آذر ۱۳۹۲در ۵:۱۴ ب.ظ تعداد بازدید: 305 بازدید کد خبر:17401 چاپ خبر

کاهش قیمت خودرو در پی توافق هسته ای/نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:نزول قیمتها طی چهارماه

0

ایرنا نوشت:  نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران می گوید: کاهش قیمت هزینه های تولید و به تبع آن پایین آمدن قیمت خودرو طی حدود چهار تا پنج ماه از تبعات مثبت رفع تحریم و نتایج مذاکرات ژنو 3 خواهد بود. ˈمصطفی روناسیˈ اظهار کرد: با توجه به توافق ژنو 3 و اظهارات اخیر برخی […]

25957

ایرنا نوشت:

 نایب رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران می گوید: کاهش قیمت هزینه های تولید و به تبع آن پایین آمدن قیمت خودرو طی حدود چهار تا پنج ماه از تبعات مثبت رفع تحریم و نتایج مذاکرات ژنو 3 خواهد بود.

ˈمصطفی روناسیˈ اظهار کرد: با توجه به توافق ژنو 3 و اظهارات اخیر برخی مقامات اروپایی مبنی بر کاهش تحریم صنایع خودروسازی، به طور قطع در ماه های آینده شاهد افزایش تولید و کاهش قیمت خودرو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه، صنعت خودروسازی نقش بالایی در اشتغالزایی و افزایش تولید کارخانه های فعال دارد، افزود: با رفع تحریم در درجه نخست مراودات به حال طبیعی باز می گردد و طبیعی است که این فرایند به نفع تولید کنندگان خواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع اتاق ایران، این موضوع را نیز گفت که واردات قطعات جدید در فضای غیر تحریمی حداقل چهار تا پنج ماه طول می کشد و به دنبال آن باید شاهد کاهش قیمت خودرو بود، هر چند که از نظر او به دلیل انحصاری بودن حوزه خودروسازی وضعیت قیمت خودرو بستگی به نظر دولت دارد.

روناسی تاکید کرد: با توجه به روند امیدوار کننده پس از مذاکرات و لغو برخی تحریم ها، منطق حکم می کند که قیمت خودرو برای مردم ارزان شود.

وی با بیان اینکه، توافق اخیر هسته ای موفقیتی بزرگ برای دولت یازدهم و ملت ایران بوده، ابراز امیدواری کرد تا با توجه به گشایش و گسترش روابط خارجی، زمینه توسعه اقتصادی ایران در فضایی آرام و بدون تنش سرعت بیشتری به خود گرفته و جو تخاصم به دوستی تبدیل شود.

روناسی معتقد است که لغو تحریم ها هر چند که زمان بر است، اما به طور قطع بر روی توسعه صادرات و فعال سازی واحدهای صنعتی داخلی موثر خواهد بود.

از نظر این فعال بخش خصوصی، لغو تحریم های صنایع خودروسازی 10 تا 15 درصد هزینه های دور زدن تحریم ها را برای تولید کنندگان این بخش کاهش می دهد.

وی در عین حال به موضوع نحوه خرید قطعات خودرو نیز اشاره کرد و گفت: خرید غیر مستقیم قطعات و توسل به واسطه ها نیز هزینه بیشتری را بر روی تولید کنندگان تحمیل می کرد و این وضعیت علاوه بر اینکه بر روی کیفیت تولیدات تاثیر می گذارد موجب ضعیف شدن فرایند نظارت خواهد شد.

 

 

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط