سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۵:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۳۰ فروردین ۱۳۹۱در ۱۰:۳۴ ق.ظ تعداد بازدید: 94 بازدید کد خبر:1713 چاپ خبر

لایحه بودجه91 همچنان در کمیسیون تلفیق

0

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: لایحه بودجه۹۱ همچنان در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است و فکر می کنم بررسی آن تا پایان مجلس هشتم ادامه یابد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: پس از پایان تعطیلات هفتگی مجلس ، لایحه بودجه به صحن علنی خواهد آمد.
وی گفت: کمتر از چهار ماه پیش این لایحه تقدیم مجلس شده است اما همچنان می بینیم که بررسی آن ادامه دارد و این نشان دهنده زمان بر بودن بودجه است.
میرتاج الدینی افزود: آنها که به ما ایراد می گرفتند که چرا لایحه بودجه دیر ارسال شد باید این نکته را مدنظر قرار دهند که بررسی بودجه زمان بر است البته ما انتقادی از مجلس نداریم.
میرتاج الدینی در پاسخ به این سؤال که مرحله دوم هدفمندی یارانه ها چه زمانی اجرا می شود گفت: هدفمندی یارانه ها براساس قانون اجرا می شود و در لایحه بودجه ، ردیف های درآمدی و هزینه ای برای آن پیش بینی کرده ایم.
معاون امور مجلس رئیس جمهور افزود: در بودجه پارسال ، دولت سهم ۲۰ درصدی خود را از درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه ها به نفع مردم اختصاص داد و در قانون جدید هم همین میزان رعایت شده است.
وی ادامه داد: در خصوص سهم بخش تولید هم دولت پیش بینی های لازم را کرده است .
میرتاج الدینی درباره علت لغو گفتگوی تلویزیونی دیشب رئیس جمهور گفت: این سؤال را از دفتر رئیس جمهور بپرسید.

شورای نگهبان، فصل الخطاب بحث سؤال از رئیس جمهور

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: به تصمیمات اخیر مجلس در خصوص طرح سؤال از رئیس جمهور انتقاد داریم اما شورای نگهبان در این باره فصل الخطاب است.
سیدمحمدرضا میرتاج الدینی افزود: در خصوص تصمیمات مجلس در این باره گزارش حقوقی خود را منتشر کردیم و از نظر ما سؤال از رئیس جمهور فرایند خاص خود را در قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس دارد.
معاون رئیس جمهور گفت: با بررسی نظام های پارلمانی چندین کشور نیز به این نتیجه رسیدیم که سؤال موضوعی خاص و استیضاح موضوعی دیگر است و آن را به هم پیوند نمی دهند.
میرتاج الدینی افزود: در آیین نامه جدید ، نمایندگان مقرر کردند که اگر نمایندگان مجلس شش بار از پاسخ رئیس جمهور قانع نشدند فرایند استیضاح را آغاز کنند و یا مواردی را به قوه قضاییه ارسال کنند در حالی که در قانون اساسی چنین چیزی مطرح نشده است.
وی با بیان اینکه کشور به ثبات و آرامش نیاز دارد گفت: طرح این مسائل تنش ها را بیشتر می کند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط