سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۵:۱۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۳۰ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۰۷ ق.ظ تعداد بازدید: 176 بازدید کد خبر:1702 چاپ خبر

مردم شهرستان دلفان سا ل گذشته 9 مییلیارد ریال زكات پرداخت كرده اند

0

امام جمعه نورآباددلفان گفت: مردم شهرستان دلفان در سال گذشته بیش از 9 میلیارد ریال زكات پرداخت كرده اند .

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور روز چهارشنبه در جلسه ستاد زكات شهرستان دلفان گفت : این مبلغ زكات از 440 روستای بخش های مركزی و كاكاوند شهرستان دلفان جمع‌آوری شده كه این میزان سه برابرزكات جمع آوری شده است.

به گفته وی، مردم شهرستان دلفان سال گذشته سه میلیارد 300 میلیون ریال زكات پرداخت كرده اند .

وی، اظهار داشت: مبالغ جمع آوری شده در قالب زكات براساس برنامه مشخص و با نظارت دقیق و جامعی صرف امور خیریه، كمك به مستمندان، توسعه مراكز فرهنگی و مذهبی، گسترش فعالیت های مذهبی در این شهرستان شد.

به گفته ‘صرفی پور ‘از محل زكات جمع آوری شده چندین طرح در مناطق روستایی شهرستان در زمینه های ساخت مسجد،حسینیه ، احداث غسالخانه و ساخت پل ارتباطی اجرا شده است.

حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور افزود : به استناد صریح آیه 12 سوره مائده قرآن مجید و بر مبنای روایات معصومین علیهم السلام زكات از ضروریات دین است .

امام جمعه نورآباد، با قدردانی از مردم مومن شهرستان دلفان، اظهار داشت: با مشاركت و توجه مردم مومن و نیك اندیش این شهرستان،و فعالیت های كمیته امداد امام (ره) جمع آوری زكات از روند مطلوبی برخوردار است.

سرپرست فرمانداری دلفان نیز با اشاره به تصویب طرح زكات از سوی نمایندگان مجلس با هدف تشویق مردم به ادای زكات و سازماندهی امور مربوط به آن، گفت: بر اساس این قانون دولت موظف است به عنوان یك سیاست تشویقی، براساس میزان زكات جمع آوری شده، شهرستان ها را حمایت مالی كند.

‘مهدی پازوكی ‘ افزود: دولت براساس مصوبه مجلس اعتبار معادل زكات جمع‌آوری شده را برای اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاهای این شهرستان پرداخت می كند.

وی، افزود: كمك های تشویقی دولت در راستای محرومیت زدایی و آبادانی روستاهای پرداخت كننده زكات، موجب تشویق بیشتر مردم برای ادای این فریضه الهی می شود.

به گفته فرمانداری دلفان، تا كنون بیش از چهار میلیارد ریال به عنوان مبلغ معادل زكات در این شهرستان هزینه شده است.

این مسئول ، اظهار امیدواری كرد مسئولان مربوطه قانون معادل پرداختی زكات را به طور كامل اجرا كنندو افزود : اجرای كامل این قانون علاوه بر تشویق و گسترش فرهنگ زكات موجب عمران و آبادانی روستاها می شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط