سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۲:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۶ آبان ۱۳۹۲در ۱۲:۳۹ ق.ظ تعداد بازدید: 685 بازدید کد خبر:16973 چاپ خبر

بوتولیسم، کشنده‎ترین سم

0

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: نوعی از مسمومیت غذایی با عنوان بوتولیسم از کشنده‎ترین انواع مسمومیت‎هاست.

1114-3

«بهرام دلفان» در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، اظهار کرد: باکتری‎ها، ویروس‎ها، قارچ‎ها، مواد افزودنی غیرمجاز، فلزات سنگین، باقی‌مانده‌ی سموم نباتی از عوامل مهم ایجاد مسمومیت‎های غذایی هستند. وی با بیان این‌که مسمومیت با مواد غذایی می‎تواند بر اثر آلودگی غذا در جریان تولید فرآورده‎های غذایی، تهیه و نگهداری آنها ایجاد شود، افزود: از مصرف کنسروهایی که در قوطی آنها آثار نشت، برآمدگی، فرورفتگی و زنگ‎زدگی مشاهده می‎شود خودداری کنید. دکتر دلفان با اشاره به این‌که نوعی از مسمومیت غذایی موسوم به بوتولیسم از کشنده‎ترین انواع مسمومیت‎هاست، اظهار کرد: بوتولیسم بر اثر مصرف مواد غذایی مانند سوسیس، کالباس، کنسرو ماهی، کنسرو لوبیا و ذرت و کشک خام و عسل طبیعی که در شرایط نامناسب و غیربهداشتی تهیه و نگهداری شده‎اند ایجاد می‎شود. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر این‌که علائم و نشانه‎های بوتولیسم به‎صورت تأخیری بین 12 تا 24 ساعت پس از مصرف غذای آلوده به باکتری و به‎صورت تاری دید، دوبینی، افتادگی پلک، عدم توانایی حرکت، سختی در بلع، اختلال تکلم و یبوست تظاهر می‌کند، گفت: اسهال یکی از علائم در بسیاری از مسمومیت‎های غذایی است.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. در خصوص بوتولیسم و نوع سمیت آن اطلاعات گسترده ای وجود دارد اما فیلمی از آلفرد هیچکاک وجود دارد که از این موضوع استفاده کرده و ماجرای جالبی را روایت می کند.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط