سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۲۲:۴۹:۰۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۱ آبان ۱۳۹۲در ۷:۰۲ ب.ظ تعداد بازدید: 944 بازدید کد خبر:16922 چاپ خبر

با تأیید رأی شعبه ی اول دادگاه کیفری استان در دیوان عالی کشور، مدیر مسئول سیمره به ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و یک‌سال محرومیت از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محکوم شد

0

    کیانوش رستمی، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول هفته‌نامه‌ی منطقه‌ای سیمره، به ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و یک‌سال محرومیت از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محکوم شد. بر اساس آن چه در سایت هفته نامه ی سیمره آمده است؛ رستمی  در این زمینه اظهار داشت:« به دلیل چاپ مقاله‌ای طنزآمیز در شماره‌ی ۱۹۰ سیمره یک ماه […]

fb5c27012bf7bd2b528a5fe03304bd91_XL
 

 

کیانوش رستمی، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول هفته‌نامه‌ی منطقه‌ای سیمره، به ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و یک‌سال محرومیت از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محکوم شد.

بر اساس آن چه در سایت هفته نامه ی سیمره آمده است؛ رستمی  در این زمینه اظهار داشت:« به دلیل چاپ مقاله‌ای طنزآمیز در شماره‌ی ۱۹۰ سیمره یک ماه پس از چاپ مقاله‌ی موصوف که در ذم دیکتاتور مخلوع لیبی نگاشته شده بود، برخی مطالب این طنز را توهین به اعتقادات خود تلقی کرده، از سیمره شکایت کردند.

کیانوش رستمی در ادامه افزود: نهایتا دادگاه رسیدگی به پرونده‌ی سیمره در کمال ناباوری دو ماه زودتر از موعدمقرر، نوزدهم آذرماه ۱۳۹۰در شعبه‌ی یک دادگاه کیفری استان لرستان در خرم‌آباد، برگزار شد و نویسنده‌ی مطلب(پرویزگراوند) به عنوان متهم ردیف اول به دو‌سال حبس و کیانوش رستمی نیز به عنوان متهم ردیف دوم به یک‌سال حبس محکوم شدند.» وی افزود:« اما دادگاه برای هر دو نفر تخفیف قایل شد و دوسال حبس نویسنده را به پنج‌سال حبس تعلیقی و مدیرمسئول سیمره را به ده میلیون ریال جریمه‌ی نقدی و هم‌چنین یک‌سال محرومیت از تصدی به مشاغل مطبوعاتی محکوم کرد.»

رستمی در ادامه گفت:« وکیل سیمره و ما به رای صادره از سوی شعبه یک دادگاه کیفری لرستان اعتراض کردیم و به دیوان عالی کشور فرستادیم اما هیئت شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور به ریاست علی‌اصغر باغانی با بیان این که رای مذکور با رعایت تشریفات قانونی، اخذ نظر هیئت منصفه، طبق موازین شرعی و قانونی صادر گردیده، اعتراض را وارد ندانست و حکم به ابرام و تأیید دادنامه سیمره داد.» وی گفت:« سیمره در حالی یک ‌دهه از فعالیت خود را پشت سر گذاشته بود که از هفتم آبان ماه جاری به دلیل تایید رای صادره شعبه‌ی اول دادگاه تجدید نظر کیفری لرستان در هیئت شعبه‌ی سیزدهم دیوان عالی کشور مبنی بر محرومیت مدیرمسئول از فعالیت‌های مطبوعاتی، چاپش تا اطلاع ثانوی متوقف شده‌است. »

کیانوش رستمی اظهار داشت:« خوشحالم که در طول ده سال فعالیت مطبوعاتی نان را به نرخ روز نخوردم؛ کاسه لیس دولتیان نبودم؛ سخنگوی هیچ حزبی و گروهی نبودم؛ خودم را به پول و آگهی نفروختم و مردم را بر همه ترجیح دادم؛ منافع شخصی و فردی را بر منافع گروهی برتری ندادم. این ادعا‌ها را به گواهی سطرسطر مطالب سیمره می‌گویم.»

گفتنی است مجوز هفته‌نامه‌ی سیمره بیست‌و‌ششم اسفندماه 1382 از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات صادر شد اما نخستین شماره‌ی آن چهارم تیر ماه 84 منتشر شد. این نشریه از همان سال‌های آغازین فعالیت خود در مراکز استان‌های غرب کشور دفتر سرپرستی دایر کرد و بیش از 300 ویژه‌نامه در استان‌های یاد شده چاپ کرد. هم‌چنین در اکثر شهرستان‌های لرستان دفتر سرپرستی دارد و ویژه‌نامه‌هایی در این شهرستان‌ها منتشر کرده است. تا تاریخ هفتم آبان‌ماه جاری، تعداد 261 شماره از سیمره چاپ و منتشر شده‌است. هم‌کاری نویسندگان بزرگ غرب و جنوب کشور با سیمره از افتخارات دست‌اندرکاران این نشریه‌ است. کسب بیش از سی مقام برتر در ژانرهای مختلف روزنامه‌نگاری، بهره‌گیری از نویسندگان و وروزنامه‌نگاران توانمند، حرفه‌ای  و باتجربه، استفاده از ژانرهای تحلیلی چون: سرمقاله، یادداشت، مقاله، تفسیر، نقد، و.. از ویژگی‌بارز و ممتاز سیمره است.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. این نیز می گذرد/ بهار سر می رسد، زنده باد دکتر رستمی

  [پاسخ]

 2. درود بر دکتر رستمی امیدوارم سیمره دوباره جاری شود

  [پاسخ]

 3. از این خبر بسیار متأسف شدم-با این کار رسالت خبرگزاری های لکنا، میرملاس، حکمت، هومیان و روشتا در جهت پیگیری منافع عمومی سنگین تر شد

  [پاسخ]

 4. فکرمیکنم خبرتون اشتباهه.مگه میشه سیمره روبست؟مگه امکان داره مسیرفکری سیمره باحکمی یا…تغییرکنه؟متاسفم.امثال کیانوش هااگراهل هرکشوردیگری که بودندحقشون رو اینگونه میدادن؟

  [پاسخ]

 5. ان الله مع الصابرين، زنده باد آدم هاي چيز فهم و اديب و فرهنگ دوست اين ديار

  [پاسخ]

 6. من نميدونم طنز….درمورد ليبي بوده چرا به اينها برخورده!!!

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط