سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۶:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۲۹ فروردین ۱۳۹۱در ۸:۳۷ ق.ظ تعداد بازدید: 243 بازدید کد خبر:1670 چاپ خبر

بخش خصوصی 700 میلیارد ریال درچشمه آبگرم دلفان سرمایه گذاری می كند

0

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان از سرمایه گذاری 700 میلیارد ریال بخش خصوصی در منطقه آبگرم دلفان خبر داد .

مهدی پازوكی ‘ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت : منطقه آبگرم دلفان یكی از جاذبه های گردشگری در شهرستان دلفان است كه در در سفر سوم هیات دولت به لرستان به عنوان منطقه نمونه گردشگری مصوب شد .

وی، افزود : سرمایه گذاری در منطقه چشمه آبگرم این منطقه را به یكی از قطب های گردشگری در استان لرستان تبدیل خواهد كرد .

به گفته وی ،عملیات احداث راه دسترسی از طریق شهرستان دلفان سال گذشته آغاز شده و امید می رود در سال جدید با تخصیص اعتبارات جدید به پایان برسد .

این مسوول از ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این طرح خبر داد و بیان داشت: در فاز اول این طرح سرمایه گذار 50 میلیارد ریال هزینه خواهد كرد كه شامل بخش گردشگری است.

وی افزود :در فازهای دوم و سوم شامل توریست درمانی و كمپ های ورزشی پیش بینی شده است .

به گفته ‘پازوكی ‘ عملیات اجرایی آن به زودی اجرا می شود .

مجری طرح گردشگری چشمه آبگرم دلفان گفت : درفاز اول این طرح چشمه های آبگرم و استخرهای سرپوشیده بانوان ،امكانات رفاهی و اقامتی پیش بینی شده است .

به گفته ‘علی حسین عباس پور ‘ با توجه به وجود رودخانه سیمره كه مرز لرستان و كرمانشاه محسوب می شود یك پل كابلی احداث می شود .

وی افزود :در فازهای دوم و سوم این طرح شامل بیمارستان توریست درمانی ،هتل بین المللی با رستوران گردان ، تله كابین و شهرك صنعتی احداث می شود .

وی ، با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری خواستار همكاری دستگاه های اجرایی مربوطه برای اجرایی شدن این طرح شد و اظهار داشت : سرمایه گذاری در این طرح می تواند این منطقه را به یكی از بزرگترین مناطق گردشگری در غرب كشور تبدیل نماید .

چشمه آبگرم در 60 كیلومتری غرب شهر نورآباد و در بین دو رشته كوه ‘گله’ و ‘سفیدكوه’ در زاگرس و در محل تلاقی سه رودخانه گاماسیاب، گیزه رود و سیمره، واقع شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط