سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۵:۳۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۰ آبان ۱۳۹۲در ۴:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 672 بازدید کد خبر:16509 چاپ خبر

گزارشی تکان دهنده از یک فاجعه ی زیست محیطی/ وقتی انسانیت رنگ می بازد + تصاویر

0

تا به حال گزارشات زیادی از وضعیت نابسامان محل تجمع زباله های شهرستان کوهدشت در رسانه های مختلف منعکس شده است. این بار اما در پایگاه خبری لکنا از دیدی دیگر به این معضل نگریسته ایم. گزارشی از لحظه ی سوختن زباله ها. همین که از جاده ی کوهدشت- خرم آباد مسیرمان را کج می […]

تا به حال گزارشات زیادی از وضعیت نابسامان محل تجمع زباله های شهرستان کوهدشت در رسانه های مختلف منعکس شده است. این بار اما در پایگاه خبری لکنا از دیدی دیگر به این معضل نگریسته ایم. گزارشی از لحظه ی سوختن زباله ها.

همین که از جاده ی کوهدشت- خرم آباد مسیرمان را کج می کنیم تا به محل سوزاندن زباله ها برویم بوی بسیار بد ناشی از این وضعیت مشاممان را به شدت آزار می دهد. در طول مسیر کوتاهی که تا محل وجود دارد زباله های پراکنده شده به مسیر و طبیعت صورتی زشت داده اند. دود بلند شده از منطقه آسمان را پوشانده است و ما که بدون آمادگی قبلی وارد محل شده ایم متوجه می شویم که بدون ماسک مخصوص مدت زیادی را نمی توانیم در منطقه صبر کنیم. به همین خاطر سریع عکس برداری را شروع می کنیم. در کنار صحنه های ناراحت کننده ای که سوزاندن زباله های حجیم در منطقه به وجود آورده اند، دیدن چند صحنه ی غیر انسانی دیگر روحمان را به شدت آزار می دهد.

پیرمردی که در حال جمع آوری ضایعات پلاستیکی و فلزی ارزش دار! از میان زباله هاست و پیرمرد دیگری که شهرداری کوهدشت او را به عنوان نگهبان یک دستگاه بولدوزر در میان بوی تعفن و گازهای ناشی از سوختن زباله ها گمارده است. تصور اینکه این افراد چگونه می توانند مدت زیادی را در میان این دودهای بسیار بدبو دوام بیاورند برایمان دشوار است. از نگهبان بولدوزر می پرسیم چرا این دستگاه خراب شده را رها نمی کند و به منزل نمی رود؟ می گوید مجبورم و جز این چاره ای ندارم! مرد میان زباله ها نیز حتی سلاممان را پاسخ نمی دهد. گویی زمستان است!

سئوالی که در ذهنمان ساخته می شود و پاسخش را شاید نمی دانیم! این است که آیا شهردار، اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری کوهدشت خود حاضرند ساعتی را نه، دقیقه ای در این محل بمانند؟!

 

IMG_0421

 

IMG_0422

 

IMG_0392

 

IMG_0393

 

IMG_0395

 

IMG_0398

 

IMG_0404

 

IMG_0405

 

IMG_0408

 

IMG_0411

 

IMG_0412

 

IMG_0416

 

IMG_0420

 

IMG_0429

 

IMG_0428

 

IMG_0407

 

IMG_0430

 

عکاس : مهدی دوست محمدی

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. وافعا دوست محمدی عزیز دست مریزاد شما چشم و گوش مسئولینه در خواب خرگوشی هستید اگه کر و کور نشده باشند !

  [پاسخ]

 2. مرسی جناب دوست محمدی
  کل کار ای مسئولینه هر هونسه!!!
  یک ضرب المثل از بزرگان هست که کاملا مصداق همین تصاویره ولی حیف که نمیشه گفت ی کوچولو بی ادبیه!!

  [پاسخ]

 3. درود بر مهدی دوست محمدی عزیز

  [پاسخ]

 4. اخر سرپرست شهر دار كوهدشت هميشه ميگه به چشم

  [پاسخ]

 5. خسته نباشید از این همه توجه شما

  [پاسخ]

 6. دسست درد نکنه دوست محمدی
  ولی مسئول این کار خود شهرداری نه ادارات دیگر-چون این اداره است که باید زباله ها را جمع آوری کند و وظیفه اداره دیگه ایی نیست

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط