سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۴۵:۲۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۴ فروردین ۱۳۹۱در ۸:۰۰ ب.ظ تعداد بازدید: 146 بازدید کد خبر:1439 چاپ خبر

گستاخي بي شرمانه عربها به فوتبال رسيد!

0

ه دنبال توافقي که ميان فدراسيون فوتبال ايران و امارات بر سر انجام بازي دوستانه بين تيم‌هاي ايران و امارات در تاريخ 29 فروردين در ورزشگاه العين صورت گرفته بود، فدراسيون امارات عصر امروز (پنجشنبه) با ارسال نامه‌اي به فدراسيون ايران رسما و به طور يک طرفه اين بازي را لغو کرد!؟طبق قوانين فيفا ورزش از سياست جداست ، بنا بر اين مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان بايد از طرق قانوني مراتب را به فيفا اعلام کنند.

به گزارش «تابناک»، فدراسيون فوتبال امارات با ارسال نامه‌اي به فدراسيون ايران رسما ديدار تدارکاتي تيم‌هاي ملي ايران و امارات را لغو کرد.

طبق قوانین فیفا ورزش از سیاست جداست ، بنا بر این مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان باید از طرق قانونی مراتب را به فیفا اعلام کنند.

فدراسيون امارات در حالي اين بازي را لغو کرد که هيچ گونه قراردادي رسمي بين فدراسيون ايران و آن‌ها براي اين مسابقه امضا نشده بود.

در نامه‌ي گلايه‌آميز فدراسيون امارات آمده است که اين تصميم به خاطر سفر محمود احمدي‌نژاد رييس جمهور ايران به جزيره ابوموسي گرفته شده و آن‌ها مدعي هستند جزيره ابوموسي کشورمان متعلق به امارات است.

البته روابط بين‌الملل فدراسيون در تلاش بود تا مذاکره‌اي با رييس کميته انتقالي فدراسيون امارات داشته باشد و به آن‌ها يادآوري کند که فوتبال از مباحث سياسي جداست.

از آنجا که لغو اين مسابقه در فاصله چند روز مانده به سفر تيم ملي به امارات صورت مي‌گيرد، فعلا فدراسيون فوتبال مسابقه‌ي جايگزيني را براي تيم ملي که قرار بود با بازيکنان ذخيره خود عازم اين سفر شود تعيين نکرده است.
به هر صورت، باید هشیار بود و با تدبیر بیشتر و به کار گرفتن افرادی از جنس ورزش، نقشه‌های عربها را نقش بر آب کرد.

اماراتی ها مدعی شدند سفر رييس جمهور به ابوموسي هنگامی انجام گرفته که دو کشور موافقت کرده بودند، تلاش خود را برای رسیدن به توافقی در مورد این موضوع به کار بگیرند و فضایی مساعد برای ارتقای ثبات در منطقه پدید بیاورند!

این ادعاها در حالی بیان می شود که جزایر سه گانه، همواره جزیی جدایی ناپذیر از سرزمین ایران بوده و مقامات ایرانی از گذشته تاکنون همواره اعلام کرده اند که درباره تمامیت سرزمینی کشورمان به مذاکره و مصالحه نخواهند پرداخت.

این در حالی است که سفر رئیس جمهور یک کشور به بخش‌های گوناگون کشور خود، کاملاً طبیعی و معمولی است و در واقع این رسانه‌ها می‌کوشند به گونه‌ای جزایر سه گانه را بخشی جدا از سرزمین ایران معرفی کنند.

بی‌گمان، اقدام ناجوانمردانه فدراسيون امارات نباید بی پاسخ بماند و بر فدراسيون فوتبال کشورمان واجب است، هر اقدام متقابلی را که بتواند انجام بدهد .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط