سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۳:۲۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۲۳ فروردین ۱۳۹۱در ۸:۲۹ ب.ظ تعداد بازدید: 106 بازدید کد خبر:1403 چاپ خبر

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس: میزان یارانه خانوارها قابل تغییر است ولی حذف نمی شود

0

تهران – یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می تواند یارانه افراد را كم یا زیاد كند ولی حذف یارانه نقدی برخی از افراد و خانوارها به بهانه تمكن مالی خلاف قانون هدفمند سازی یارانه ها است .

IMAGE634422601362081301

 

' جعفر قادری ' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ، در مورد ارسال پیامك به برخی افراد و تقاضای انصراف آنها از دریافت یارانه نقدی افزود: انصراف دواطلبانه افراد موضوعی قابل پذیرش است ولی دولت نمی تواند خانواری را از دریافت یارانه نقدی یا غیر نقدی محروم كند .

وی با بیان اینكه ،بر اساس قانون هدفمندی میزان یارانه پرداختی به خانوارها می تواند متغیر باشد ، افزود: یارانه پرداختی به افراد می بایست متناسب با درآمد آنها تعیین شود .

قادری با اشاره به بند الف ماده 7 قانون هدفمندی یارانه ها ، اظهار داشت :یارانه به كلیه خانوارهای كشور تعلق دارد ولی میزان یارانه پرداختی را دولت تعیین می كند و مبلغ یارانه بر اساس درآمد افراد می تواند متغییر باشد و كم و زیاد شود.

بند الف ماده 7 قانون هدفمندی به این شرح است : ' یارانه در قالب پرداخت نقدی و غیر نقدی با لحاظ میزان درآمد خانوار نسبت به كلیه خانوارهای كشور به سرپرست خانوار پرداخت شود.'

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه دولت باید در مورد مبنای عمل خود در زمینه یارانه ها توضیح دهد ، افزود: دولت باید توضیح دهد كه مبنای عمل مسئولان برای كم كردن مبلغ یارانه ، اطلاعات اظهار شده توسط خود فرد است یا از بانك های اطلاعاتی دیگری استفاده كرده ، همچنین باید مشخص شود اطلاعات این بانك های اطلاعاتی چه میزان قابل استناد است .

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط