سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۶:۱۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۰۶ شهریور ۱۳۹۲در ۱۲:۲۲ ب.ظ تعداد بازدید: 2,207 بازدید کد خبر:13870 چاپ خبر

مرضیه افخم؛ سخنگوی جديد وزارت خارجه

0

گروه سياسي: یک منبع مطلع در وزارت خارجه گفت: خانم مرضیه افخم مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه و مدیرکل سابق اطلاعات و اخبار این وزارتخانه به عنوان سخنگوی دستگاه دیپلماسی منصوب شده است و از هفته آینده رسما کارش را آغاز خواهد کرد. افخم که از مدیران باسابقه دستگاه سیاست خارجی محسوب می‌شود مدیرکل اطلاعات […]

گروه سياسي: یک منبع مطلع در وزارت خارجه گفت: خانم مرضیه افخم مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه و مدیرکل سابق اطلاعات و اخبار این وزارتخانه به عنوان سخنگوی دستگاه دیپلماسی منصوب شده است و از هفته آینده رسما کارش را آغاز خواهد کرد. افخم که از مدیران باسابقه دستگاه سیاست خارجی محسوب می‌شود مدیرکل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه در دوره وزارت کمال خرازی بوده است.

 

169162_608

سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز (سه‌شنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره سخنگوی جدید دستگاه دیپلماسی گفت: آقای ظریف علاقمند بود که در دو سمت برای اولین بار از خانم‌ها استفاده کند. یکی سخنگویی و دیگری سفارت و اولین سخنگوی زن و همچنین اولین سفیر زن به زودی منصوب و مشغول به کار خواهند شد و این توفیقی برای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد که معاونان و سخنگو ظرف یک هفته آینده معرفی خواهند شد.

مرتضی سرمدی، محمود محمدی، حمیدرضا آصفی، سید محمدعلی حسینی، حسن قشقاوی، رامین مهمان‌پرست و سید عباس عراقچی تاکنون عهده‌دار سخنگویی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.
گفتني اينكه، عباس عراقچی سخنگوی فعلی دستگاه سیاست خارجی ديروز در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران از انتصاب سخنگوی جدید این وزارتخانه از میان بانوان و همچنین یک سفیر زن خبر داد و تاکید کرد که این افراد تا هفته آینده معرفی می‌شوند.

 

 

 

دیدگاه

 1. درود بر جناب ظریف

  [پاسخ]

 2. آيا اين کار دولت روحاني، نقطه آغاز مخالفت مراجع عظام تقليد با دولت يازدهم خواهد شد؟!

  چنانچه نيم‌نگاهي به دولت‌هاي قبل و مخصوصاً دولت آقاي احمدي نژاد بيندازيم، به وضوح خواهيم ديد که سرآغاز مخالفت حوزه‌هاي علميه و مراجع بزرگ تقليد با دولت‌، گماردن خانم‌ها در پست وزارت يا … بوده است. يادمان نرفته است انتصاب خانم دستجردي به عنوان وزير بهداشت را که با مخالفت مراجع همراه شد و باعث آزرده‌خاطر شدن اين بزرگواران از دولت شد.
  آنچه اين روزها در رسانه‌ها منتشر شده است حاکي از انتخاب يک خانم به عنوان سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان است.
  اين سؤال پيش مي‌آيد که آيا اين کار دولت روحاني، نقطه آغاز مخالفت مراجع عظام تقليد با دولت يازدهم خواهد شد؟! بايد منتظر بود و واکنش‌هاي اين انتصاب را ديد.

  [پاسخ]

 3. الحق والانصاف این انتصاب شایسته است از آن جهت که سخنگویی برازنده ی خانم هاست چون ازحرف زدن کم نمیارن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط