سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰:۲۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۲ فروردین ۱۳۹۱در ۳:۴۹ ب.ظ تعداد بازدید: 140 بازدید کد خبر:1365 چاپ خبر

توليد ملی و حمايت از كار و سرمايه ايرانی يك جهاد است، داشتن روحيه جهادی نيازمندعشق به اسلام و رهبری دارد

0

امام جمعه دلفان گفت: جهاد انواع مختلفی دارد مانند جهاد نظامی، جهاد علمی، جهاد اخلاقی، جهاد اقتصادی و يكی از انواع جهاد اقتصادی، توليد ملی و حمايت از كار و سرمايه ايرانی است كه امسال توسط رهبر معظم به اين نام، نام‌گذاری شده است.

حجت‌الاسلام صرفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه لرستان،با اشاره به آيه 75 سوره حج مبنی بر اين‌كه خداوند به مسلمانان دستور داده است كه برای رسيدن به سعادت دنيا و آخرت بايد در امور مادی و معنوی مجاهدت كنند تا اين‌كه حق جهاد را ادا نمايند، افزود: جهاد انواع مختلفی دارد مانند جهاد نظامی، جهاد علمی، جهاد اخلاقی، جهاد اقتصادی و يكی از انواع جهاد اقتصادی، توليد ملی و حمايت از كار و سرمايه ايرانی است كه امسال توسط رهبر معظم به اين نام، نام‌گذاری شده است.
وی با بيان اين‌كه جهاد اقتصادی يعنی همه دست‌اندركاران اقتصاد اعم از مسئولان و مردم بايد تلاش مضاعفی در رشد و پيشرفت اقتصاد كشورمان به‌عمل بياورند، افزود: اگرچه از ابتدای انقلاب تا الان هم كشور ما قدم‌های بزرگی در اقتصاد برداشته ولی اين حرك ،آرام بوده است اما بايد حركت دست اندركاران اقتصاد، تسريع شود و سرعت به خود بگيرد و به فرمايش رهبرمعظم انقلاب بايد حركتشان جهش پيدا كند تا به اهداف مورد نظر در اقتصاد و توليد ملی نائل آيند.
حجت‌الاسلام صرفی‌پور حاكميت عدالت اجتماعی در كل كشور و از بين رفتن محروميت از جامعه، از بين رفتن وابستگی كشور به نفت و عدم نياز به صادرات نفت، صادرات كالاهای ايرانی با كيفيت بالا به همه كشورهای جهان، قابل رقابت بودن كالای ايرانی با كالاهای خارجی درجه يك ، بی اثر شدن تحريم‌های جهانی عليه كشور، از بين رفتن تورم، گرانی، كمبود كالای خاص، توسعه آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه‌های علميه، مراكز فرهنگی وتوليد علم كشور، تحول عظيم در صنايع و معادن و كارخانجات، انقلاب در حوزه كشاورزی و دامداری، از بين رفتن بيكاری و اعتياد را از اهداف و آثار توليد ملی برشمرد.
وی همچنين وجود روحيه جهادی در همه دست‌اندركاران اقتصاد كشور را يكی از ضروريات در جهاد اقتصادی، دانست و ادامه داد: يقيناً در جهاد اقتصادی، موانع بزرگی سرراه پيشرفت اقتصادی ملت ما ظاهر خواهد شد كه فقط با روحيه جهادی و روحيه خستگی ناپذيری می‌توان اين موانع را برطرف كرد.
امام جمعه دلفان در خصوص ضروريات حمايت از توليد ملی، وجود روحيه جهادی در همه دست‌اندركاران اقتصاد كشور را يكی از ضروريات در توليد ملی عنوان كرد و افزود: آن روحيه‌ای كه در بسيجيان در دفاع مقدس بود بايد در متوليان اقتصاد كشور باشد.
وی با اشاره به اين‌كه بدون ترديد در توليد ملی، موانع بزرگی سر راه پيشرفت اقتصادی ملت ما ظاهر خواهد شد كه فقط با روحيه جهادی و با روحيه خستگی ناپذيری می‌توان اين موانع را برطرف كرد، ادامه داد: داشتن روحيه خودباوری و اين‌كه ماهم می توانيم پيشرفت كنيم و حتی از غرب جلوتر حركت كنيم يكی از ضروريات است.
حجت‌الاسلام صرفی‌پور يادآورشد: داشتن روحيه جهادی نياز به سه عنصر شامل عشق به اسلام، رهبری، ولايت و عشق به خدمت‌گزاری خالصانه به مردم ايران اسلامی دارد كه با جهاد اقتصادی می‌توان گام‌های بزرگی برداشت.
وی با اشاره به اين‌كه از جمله اهداف توليد ملی رسيدن به نقطه‌ای است كه اقتصاد كشورمان از بيماری تورم و گرانی كالا و غيره نجات خواهد يافت، حمايت از توليدات داخلی و نخريدن اجناس خارجی، صبر بر مشكلات اقتصادی و تحمل سختی‌های رياضت‌های اقتصادی، همكاری بازاريان و تجار با دولت، عدم احتكار اجناس، ‌سرمايه‌گذاری ثروت‌ها و درآمدهای خود در مواردی كه مورد نياز كشور است، حمايت از طرح‌های جهاد اقتصادی دولت و مجلس، قناعت و صرفه‌جويی در مصرف مواد غذايی، دارويی و انرژی ودوری از تبذير و ريخت و پاش، ساده برگزار كردن مراسمات عروسی و هزينه كردن پول‌های ريخت و پاش در نيازهای عروس و داماد، تحرك بيشتر كشاورزان ودامداران وتوليد كنندگان كالاهای ايرانی و دقت و همت كارگران كارخانجات در توليد بيشتر را از انواع مختلف حمايت‌های مردم در راستای تحقق شعار امسال عنوان كرد.
امام جمعه دلفان در بخش ديگری از سخنانش كشاورزی و دامداری را يكی از حوزه‌های توليدملی بيان كرد و گفت: با توجه به نعمت‌های خدادادی كشورمان در اين دو حوزه، بايد با اجرای طرح‌های آبياری صنعتی و با صنعتی كردن كشاورزی در كشاورزی و دامداری انقلاب ايجاد شود و ايران از صادر كنندگان عمده محصولات كشاورزی و دامداری باشد.
وی در بخشی از سخنانش با بيان اين‌كه اسلام دين وحدت و تعامل و همبستگی بين مسلمين مخصوصاً كارگزاران است كه فقط با اين خصوصيت است كه اسلام با قدرت و عظمت پيش می‌رود و در مقابل با نزاع و اختلاف هيبت و قدرت مسلمين ضعيف شده و نمی‌تواند كارايی لازم را داشته باشد، همدلی و همكاری جدی بين مسئولان كشور و دست‌اندركاران اقتصاد كشور را از ديگر مواردی عنوان كرد كه می‌تواند در تحقق اين شعار مؤثر باشد.
امام جمعه دلفان با بيان اين‌كه در طرح‌های مختلف تولید ملی نیازمند وحدت و همدلي مسئولان وحمايت همه جانبه مردم هستيم، تصريح كرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون هرکجا مردم حضور داشته‌اند وحمایت کرده‌اند موفق بوده‌ایم لذا در تولید ملی حمایت همه جانبه مردم یکی از ضروریات است.
وی نقش مردم در تولید ملی را بسيار حائز اهميت دانست و خاطرنشان كرد: مردم علاوه بر حمایت مادی از نظام در مواردي شامل دوری از اسراف وتبذیر، آموزش، رعایت قانون، وجدان کاری مي‌توانند نقش آفرینی کنند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط