سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۷:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۲در ۱۰:۱۲ ق.ظ تعداد بازدید: 2,051 بازدید کد خبر:13535 چاپ خبر

به همت بخشدار مرکزی صورت گرفت / جلسه مدیران کل در سرکوه زرون

0

جلسه مدیران کل استان و مسئولین شهرستانی با حضور حاج الهیار ملک‌شاهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، حمزه‌پور فرماندار  کوهدشت، بخشدار مرکزی و با استقبال گرم و صمیمانه روستائیان منطقه زرون در محل امام‌زاده زنور در هُمیان برگزار گردید. به گزارش لکنا  محمدضرونی بخشدار مرکزی شهرستان کوهدشت  که جلسه به همت او برگزار شده […]

جلسه مدیران کل استان و مسئولین شهرستانی با حضور حاج الهیار ملک‌شاهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، حمزه‌پور فرماندار  کوهدشت، بخشدار مرکزی و با استقبال گرم و صمیمانه روستائیان منطقه زرون در محل امام‌زاده زنور در هُمیان برگزار گردید.

Picture 2139

به گزارش لکنا  محمدضرونی بخشدار مرکزی شهرستان کوهدشت  که جلسه به همت او برگزار شده بود در این باره به خبرنگار لکنا گفت:  «به منظور آشنایی هرچه بیشتر و ملموس‌تر مسئولان  با مشکلات و اینکه خود از نزدیک شاهد کاستی‌های منطقه محروم زرون باشند و بدانند چه کم‌بودهای وجود دارد از مدیران کل درخواست کردیم که به محل قدم رنجه کنند و بحمدالله امروز این مهم حاصل شد» وی با بیان اینکه در این جلسه به بررسی مشکلات منطقه پرداخت شد نوید داد که ان‌شاالله  در آینده جلساتی با حضور استاندار خواهیم داشت که در آن‌ها نتیجه نشست امروز بررسی و اعلام می‌شود و مصوباتی دیگری برای رفع کاستی‌ها پی گرفته خواهد شد. ایشان در ادامه تصریح کرد منطقه زرون یکی از مناطق عشایری و محروم شهرستان است که مشکلات زیادی از قبیل جاده نامناسب، کم بودآب شرب، مشکلات بهداشتی و مخابراتی، و نیازهای آموزش و پرورشی دارد که همت و عزم استوار مسئولین دل‌سوز را برای رفع محرومیت‌ها می‌طلبد.

غلام‌رضا حمزه‌پور نیز با بیان مشکلات منطقه تصریح کرد اینجا منطقه محرومی است و مشکلات بسیار دارد ولی بحث جاده باید در اولویت کار باشد  فرماندار کوهدشت هم‌چنین اظهارامیدواری کرد که در آستانه کار دولت تدبیر و امید بتوانیم گام‌های موثری برای مردم عزیز منطقه برداریم.

حمزه‌پور در ادامه سخنانش گفت: «طی هفته‌های گذشته دو اتفاق مهم در کوهدشت روی داده که قطعن ثمرات شیرینی به دنبال خواهند داشت وی  رویداد اول را پتروشیمی کوهدشت دانست و اتفاق دوم را موضوع شهرستان شدن رومشگان عنوان کرد و گفت این کار  هم برای مردم رومشگان فایده بسیار دارد و باعث می شود روی پای خودشان بایستند و هم سبب می‌گردد باری از دوش شهرستان کوهدشت برداشته شود.ایشان در خاتمه اظهار امیدواری کرد که این جلسات نتیجه بخش و عملیاتی باشند و در حد تشریفات باقی نمانند.

در ادامه این جلسه حاج الهیار ملک‌شاهی نماینده کوهدشت در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت  و گفت: «باید اختلافات را از بین ببریم زیرا اختلاف مانند باتلاق است که سبب می شود همه در آن گرفتار شده و نتوانیم به هدف برسیم» وی هم‌چنین به بحث امنیت در شهرستان اشاره کرد و گفت: «باید ریشه ناامنی‌ها  را خشکاند هرچند در کوهدشت هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد اما احساس ناامنی در اینجا اثرات زیان‌باری برجای گذاشته که همه باید این احساس غیرواقعی را از بین ببریم. و بطور خردمندانه اتفاقات موردی را پیگیری کنیم»  رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی به بحث راه‌سازی اشاره کرد و اظهار داشت با آن‌که که استان لرستان در سالیان گذشته به یک کارگاه راه‌سازی تبدیل شده، اما مردم منطقه زرون از جاده‌ی مناسب دست‌رسی به شهر محروم هستند بگونه‌ای که اگر مادری بخواهد زایمان کند و از مسیر فعلی به شهر برود سلامت خود و فرزندش در خطر است هم‌چنان که چندی پیش شاهد اتفاق ناگواری برای یکی از مادران بودیم  که سبب مرگ او شد.

ملکشاهی در ادامه با  اشاره به غارهای تاریخی هُمیان و میرملاس و هم‌جواری آن‌ها با منطقه زرون به انتقاد از وضعیت نگران‌کننده‌ی این آثار بی‌بدیل پرداخت و گفت: «چندی پیش به غارمیرملاس سر زدم و از نزدیک شاهد تخریب نقوش صخره‌ای بودم» وی اظهار امیدواری کرد که لایه و حفاظ‌های شیشه‌ای روی این نقوش ارزشمند نصب گردد. ملک‌شاهی هم‌چنین اظهار نمود: «این آثار سند افتخار ما هستند به همین خاطر  گفته‌ایم برای طراحی نشان و  آرم پتروشیمی کوهدشت از یکی آثار کشف  شده منطقه استفاده کنند.» وی به بحث پتروشیمی هم گریزی زد و گفت: «متأسفانه برای تأمین برق پتروشیمی کوهدشت مشکل داریم ایشان اظهار امیدواری کرد که شرکت توزیع برق استان نیروگاه برق اختصاصی برای پتروشیمی کوهدشت در نظر بگیرد.»

گفتنی است که  مدیران کل اداره منابع‌طبیعی، راه و شهرسازی، بهزیستی، گاز، آبفار، امورعشایری، جهادسازندگی، اوقاف و امور خیریه استان و معاونین یا نمایندگان سایر ادارات کل‌استان در جلسه حضور داشتند و مشکلات منطقه را در حوزه کار خود بررسی کردند و برخی نیز وعده‌هایی به مردم منطقه دادند که امیدواریم به زودی شاهد به ثمر نشستن آن‌ها باشیم.

دیدگاه

  1. سالها پيش ازاين باهمت آقاي حشمت آزادبخت ودوستان فرهنگ دوست كوهدشتي اين بانگ برآورده شد كه مسولان عزيز اين منطقه محرومند.به داداين مردم برسيد.بعدازمدتها باز هم جاي شكرش باقيست…

    [پاسخ]

  2. داشتم عکس های به خاک سپاری 17 تن عزیزی که برای کارگری به تهران رفته بودند را نگاه میکردم که خیلی متاسف و متاثر شدم ،آقای ملکشاهی میز ریاست به کسی وفا نکرده و نخواهد کرد این رو همه میدونن ،تا چشم به هم بزنیم دوره شما هم تموم میشه و شما میمونید وجدانتون که راستی چه برای کوهدشت و مردمش کردید کدوم کار آفرینی کدوم کارگاه کدوم کارخونه پس تا دیر نشده و در مقابل میز محاکمه وجدانتون قرار نگرفتید کاری برای مردم محروم کوهدشت بکنید تا هم در دنیا وهم در آخرت سر بلند باشید بادمجان دور قاپ چینها رو که اونا هم به یه طریقی بیچاره اند رو کنار بذارید وبه داد مردمی برسید که چند صباحی دیگر به رایشون نیاز دارید

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط