سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۹:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۲در ۱:۰۰ ب.ظ تعداد بازدید: 310 بازدید کد خبر:13517 چاپ خبر

ملک‌شاهی:رأی بالای مجلس به کابینه،نشانگر تعامل خوب دو قوه است

0

    رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه جلسات رای اعتماد به وزرا نمایشی جالب از دموکراسی در کشورمان بود، اظهار کرد: رای‌های نمایندگان هیچ‌کدام سیاسی نبوده‌اند. الله‌یار ملک‌شاهی در گفت‌وگو با  ایسنا، در ارزیابی خود از عملکرد مجلس در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی توسط رییس جمهور گفت: مجلس یک بررسی […]

mm

 

 

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه جلسات رای اعتماد به وزرا نمایشی جالب از دموکراسی در کشورمان بود، اظهار کرد: رای‌های نمایندگان هیچ‌کدام سیاسی نبوده‌اند.

الله‌یار ملک‌شاهی در گفت‌وگو با  ایسنا، در ارزیابی خود از عملکرد مجلس در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی توسط رییس جمهور گفت: مجلس یک بررسی واقعی نسبت به تک‌تک وزرا انجام داد که هم به شخصیت حقیقی آنها مربوط می‌شد و هم برنامه‌های آنها.

وی با بیان اینکه یک نمایش جالب از دموکراسی در کشور جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، تصریح کرد: همه دنیا دیدند که در ایران چه میزان آزادی بیان و قدرت تصمیم‌گیری وجود دارد و هرکس می‌تواند نسبت به دیدگاه خود اظهارنظر کند و نمایندگان نیز بدون هیچ تاثیر و تاثری نظر خود را در رابطه با هر فرد بیان کردند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رییس جمهور در انتخاب و معرفی وزرای خود شعار اعتدال و حضور جناح‌های مختلف را رعایت کرده بود و مجلس نیز به هر یک از وزرا رای اقناعی داد، به دلیل اینکه بحث‌های کافی و بررسی‌های لازم برای هر یک از وزرای پیشنهادی انجام شده بود.

ملک‌شاهی با اشاره به رای بالای نمایندگان به وزرای پیشنهادی که نشانگر تعامل خوب مجلس با دولت است، گفت: هیچ یک از رای‌های داده شده سیاسی و با تصمیم‌گیری‌های گروهی نبوده و تک‌تک نمایندگان با احساس تکلیف و وظیفه رای دادند.

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: مجلس با رای بالای خود به دولت هماهنگی خود را با دولت جدید نشان داد و آن هم به دلیل پایبندی رییس جمهور به شعارهای خود بود و فکر می‌کنم این رویه با انسجام بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به آشنایی رییس جمهور به مجلس خاطرنشان کرد: مجلس فعلی، مجلسی عمل‌گرا و تکلیف‌گراست که می‌تواند، وحدت و انسجام خوبی با دولت داشته باشد.

ملک‌شاهی درخصوص وظیفه دولت نسبت به مجلس و مردم گفت: مسوولیت‌ها را قانون مشخص کرده، وزرا در برابر رییس‌جمهور و مجلس پاسخگو هستند و تمامی این مسوولیت‌ها نیز وظیفه پاسخگویی به مطالبات مردم دارند و این مسوولیت به طرق مختلف از جمله تذکر و سوال نمایندگان به وزرا و حتی استیضاح آنها نمود پیدا می‌کند.

رییس کمیسیون حقوقی در پایان یادآور شد: رعایت تکالیف و وظایف قانونی توسط دولت موجب تسریع در کارها و نظارت خوب مجلس و در نتیجه جلوگیری از فساد می‌شود.

 

 

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط