سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۵:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۳ مرداد ۱۳۹۲در ۸:۳۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,598 بازدید کد خبر:13271 چاپ خبر

برای اولین بار در ایران/ تولید یکی از مرغوب ترین لاستیک‌های جهان در مجتمع پتروشیمی کوهدشت

0

کلنگ احداث مجتمع پتروشیمی کوهدشت در استان لرستان به زمین زده شد تا یکی از مرغوب ترین لاستیک های جهان تا سه سال آینده در استان لرستان به تولید برسد.

1392042410375195836843

به گزارش لکنا به نقل از تسنیم، پایان هفته گذشته کلنگ احداث مجتمع پتروشیمی کوهدشت به عنوان دومین مجتمع پتروشیمی استان لرستان به زمین زده شد تا برای اولین بار در کشور محصول اتیلن پروپیلن دی‌ان مونومر (EPDM) به تولید برسد.

EPDM یکی از بهترین انواع لاستیک ساخته شده در جهان است که از نظر مقاومت در مقابل ضربه و حرارت و همچنین خواص عایقی بی‌رقیب است.  عمده مصرف این محصول در صنایع خودروسازی و پس از آن بهبود خواص پلاستیک‌ها و نیز استفاده در عایق‌های رطوبتی ساختمان‌ها است.

محصول دیگر این مجتمع پتروشیمی، دو اتیل هگزانول است که به عنوان یک محصول میان دستی به صورت خوراک سایر مراکز صنعتی پتروشیمی جهت تولید انواع نرم کننده و محصولات از این دست کاربرد دارد.
احداث مجتمع پتروشیمی کوهدشت از مصوبات سفر دوم استانی رییس جمهور دولت دهم به لرستان بود که در آستانه دولت یازدهم به اجرا رسید.

قرار است این مجتمع پتروشیمی با سرمایه گذاری صندوق توسعه بانک ملی و با تامین اعتباری بالغ بر 480 میلیون دلار و 5000 میلیارد ریال در مدت سه سال احداث شود.

علاوه بر این، فرشاد حیدری مدیرعامل بانک ملی ایران در مراسم کلنگ زنی این پروژه در کوهدشت لرستان از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این پروژه صنعتی دعوت کرد.

طرح شرکت پتروشیمی کوهدشت در زمینی به مساحت 100 هکتار و با زیربنای 300 هزار متر مربع احداث خواهد شد.

با بهره‌برداری از شرکت پتروشیمی کوهدشت با تامین خوراک اتیلن به میزان ٣٠ هزار تن در سال از خط اتیلن غرب و پروپیلن به میزان ٩٠ هزار تن در سال و همچنین گاز طبیعی، سالانه 20 هزار تن بوتان، 11 هزار و 400 تن ایزوبوتان، 80 هزار تن دواتیل هگزانول و 45 هزار تن اتیلن پروپیلن دی‌ان منومر به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور افزوده می‌شود.

به گفته رضا رحمانی مدیر عامل شرکت پتروشیمی شازند در طول زمان اجرای این طرح زمینه اشتغال به کار بیش از یک هزار نفر و در زمان بهره‌برداری از آن نیز زمینه اشتغال 102 نفر به صورت مستقیم فراهم می‌شود.

دیدگاه

  1. با آرزوی موفقیت برای آقای دکتر ملکشاهی و دیگر افرادی افرادی که در اجرای این پروژه دخیل بودن.

    [پاسخ]

    ناشناس در :

    اقای ازادبخت حتما شما علی دوست ازادبخت تشریف دارید

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط