سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۵:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۱ فروردین ۱۳۹۱در ۷:۵۰ ب.ظ تعداد بازدید: 173 بازدید کد خبر:1326 چاپ خبر

یقه گیری مجلس و دولت؛ دود این نزاع ها به چشم چه کسانی می رود؟

0

ولایتمداری مسئولین را می توان در بزنگاه درگیری های سیاسی بخوبی احساس کرد. در زمانی که موضوع سپرهای موشکی آمریکا در ترکیه و کشورهای منطقه، بحران سوریه و نقش ایران در آن و … از مسائل اصلی سیاسی محسوب می گردد نمی توان موضوعی کوچک این چنینی با تمام ساز و کار پرداخت و امنیت اجتماعی جامعه را دستخوش برخورد های سیاسی نمود. آیا در حالی که موضوعات مهمی چون بررسی بودجه سال 91 هنوز در مجلس به زمین مانده است قرار دادن تمام وقت مجلس بر روی این چنین موضوعاتی و غفلت از مسائل محوری دیگر جامعه و نظام سزاوار است؟

سرویس خانه ملت پایگاه 598 – مقام معظم رهبری در سخنرانی نوروزی امسال در حرم مطهر امام رضا(ع) تاکیدات فراوانی را در خصوص لزوم وحدت و همدلی درونی دولت و مجلس بیان داشتند. ایشان در این خصوص فرمودند: ” هم دولت حريم مجلس را حفظ كند، هم مجلس حريم دولت و رئيس جمهور را حفظ كند؛ با هم باشند، در كنار هم باشند. اين معنايش اين نيست كه همه يك جور فكر كنند؛ معنايش اين است كه اگر دو جور فكر ميكنند، دست‌به‌گريبان نشوند. هر گونه مخالفت ما با يكديگر، هر گونه دعوا و نزاع ما با يكديگر، دشمنان را اميدوار ميكند، خوشحال مي کند. اميدوارم سال 1391 كه شروع شده، جزو سالهاى پرنشاط و پر كار و همراه با موفقيت و خوشبختى براى ملت ايران باشد.”

هنوز چند روزی از این پیام نگذشته است که رئیس جمهور، قاضی مرتضوی را به عنوان رئیس سازمان تامین اجتماعی منصوب می نماید. بلافاصله عده ای از نمایندگان مجلس که سابقه ی خوبی را در برخورد با دولت در کارنامه خویش نداشتند شروع به موضع گیری نموده ومسئله استیضاح وزیر را مطرح می کنند.

فارغ از این که انتصاب مدیران دولتی حق قاقونی و طبیعی رئیس جمهور است اما براستی آیا این نحوه مقابله با یک انتصاب حرکت در مسیر رهنمودهای وحدت بخش مقام معظم رهبری است؟

آیا در حالی که موضوعات مهمی چون بررسی بودجه سال 91 هنوز در مجلس به زمین مانده است قرار دادن تمام وقت مجلس بر روی این چنین موضوعاتی و غفلت از مسائل محوری دیگر جامعه و نظام سزاوار است؟

ولایتمداری مسئولین را می توان در بزنگاه درگیری های سیاسی بخوبی احساس کرد. در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، که باید موضوعات اقتصادی در اولویت باشد و همچنین در بخش سیاست خارجی موضوعاتی چون سپرهای موشکی آمریکا در ترکیه و کشورهای منطقه، بحران سوریه و نقش ایران در آن و … از مسائل اصلی کشور محسوب گردد، نمی توان موضوعی کوچک این چنینی با تمام ساز و کار پرداخت و امنیت اجتماعی جامعه را دستخوش برخورد های سیاسی نمود.

بی شک مشورت و نظر خواهی رئیس جمهور در امر انتصاب و توجه به سابقه سعید مرتضوی و حساسیت زیاد روی آن می توانست این فضای چالش زا را التیام بخشد و جامعه و مسئولین را متوجه مسائل اصلی و محوری نماید که یکی از بهترین راهکار ها برای بهانه ندادن بدست مخالفان دولت استفاده از افرادی است که در مظان اتهام نباشند.

این استیضاح می تواند یک موج مخرب سیاسی را در تعامل دولت و مجلس راه بیاندازد که آثار سوء آن بلافاصله خود را نشان خواهد داد مخصوصاً اگر رئیس جمهور بخواهد به قولش عمل نماید.

این درحالی است که نمایندگان مجلس 8 ماه پیش پس از جلسات مکرر در کمسیون مربوطه با وزیر پیشنهادی دولت آقای شیخ الاسلام با 204 رای موافق و 31 مخالف، رای اعتماد دادند و حال در کمتر از یک سال طرح استیضاح این وزیر را با 20 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس نموده اند.

لازم به ذکر است که سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در خصوص وحدت و همدلی مسئولان حکایت از همین داستان دراز دست به یقه شدن دولت و مجلس دارد که دود آن به چشم کسی جز نظام و مردم نخواهد رفت.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط