سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۵:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۱ فروردین ۱۳۹۱در ۱۲:۰۱ ب.ظ تعداد بازدید: 125 بازدید کد خبر:1319 چاپ خبر

گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اولویت فعالیت های بخش آموزش عالی است

0

خرم آباد – استاندار لرستان با تاکید بر اجرای سياست هاي کلان دانشگاهها و به منظور ارتقاي شاخص هاي کيفيت، جذب اساتيد متعهد و دلسوز اظهار داشت: گسترش دوره هاي تحصيلات تکميلي در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري بايد در اولويت برنامه های آموزش عالی استان قرار داده شود.

به گزارش ایرنا، دکتر حبیب الله دهمرده روز دوشنبه در دیدار با روسا و معاونین دانشگاههای استان لرستان، افزود: دانشگاه هاي استان باید در جهت افزايش توليدات علمي و ايجاد رشته هاي نوين و کاربردي تلاش بیشتری کنند و در پيشرفت هاي مراکز صنعتي و غيرصنعتي نیز نقش آفريني بیشتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: کادر علمي پژوهشي از نظر سابقه علمي و فراواني کارهاي پژوهشي دانشگاهها در استان داراي رتبه هاي ممتاز در کشور است و بايد مستمراً ادامه داشته باشد.

دهمرده ضمن تسليت ايام فاطميه، روز ملي فناوري هسته اي را تبريک گفت و افزود: همراهي و همکاري نخبگان و دانشگاهيان با مديران و مسئولين اجرايي راه توسعه را هموارتر و آهنگ روند پيشرفت را شتاب بيشتري مي بخشد.

استاندار لرستان با بيان اينکه به عنوان مدير ارشد استان و نماينده دولت آمادگي دارم از همه نظرات، پيشنهادات و راهکارهاي شما در اداره امور استان استفاده کنم، گفت: مفتخرم که از جامعه دانشگاهي و از متن دانشگاه برخاسته ام و حضور در جمع جامعه دانشگاهي را همواره به عنوان بهترين لحظات عمر خود محسوب مي کنم.

وي ضمن تشکر و تقدير از مسئولين دانشگاه لرستان در خصوص آزادسازي قلعه که کمک به مبلمان شهري است، افزود: آزادسازي قلعه فلک الافلاک ضمن آنکه قانون است از منويات مقام معظم رهبري در راستاي کمک رساني به توسعه صنعت گردشگري و ايجاد فرصت هاي شغلي در استان به شمار مي رود.

استاندار لرستان همچنین از پيشرفت ها و تلاش هاي دانشگاه علوم پزشکي در راستاي خدمت رساني به مردم خصوصاً در عرصه بهداشت و توسعه رشته هاي علوم پزشکي و دانشکده هاي اجتماعي تقدير کرد.

وی همچنين از پيشرفت ها و تلاش هاي مسئولين دانشگاه آزاد، پيام نور و علمي کاربردي که باعث ارتقاي سطح دانش، تأسيس و راه اندازي مراکز آموزش جديد و توسعه و پيشرفت استان شده اند تشکر کرد.

استاندار لرستان در ادامه در زمینه تخصيص بودجه هاي فرهنگي و ضرورت کار فرهنگي در دانشگاه اظهار داشت : انتظار مي رود براي مصوبات سفر چهارم رياست محترم جمهوري مطالب، طرح ها، پيشنهادات و مسايل لازم از سوی جامعه دانشگاهی استان تهيه تا مصوبات سفر آتي در منظر جامعه دانشگاهي تنظيم و کارشناسانه مصوب شوند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط