سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۰:۳۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۲در ۶:۳۰ ب.ظ تعداد بازدید: 1,202 بازدید کد خبر:13067 چاپ خبر

از اقتصاد تا سیاست/ مباحثی که در دیدار ملکشاهی با خبرنگاران بررسی شد

0

  به گزارش اختصاصی لکنا، در نشست خبری الهیار ملکشاهی نماینده ی کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران رسانه های محلی که بعد از مراسم نهادن خشت اول پتروشیمی کوهدشت در محل سالن کنفرانس فرهنگسرای ارشاد این شهرستان برگزار شد، مباحثی مطرح شد که مهم ترین آنها موارد زیر است: در ابتدا خبرنگار لکنا […]

DSC_0206

 

به گزارش اختصاصی لکنا، در نشست خبری الهیار ملکشاهی نماینده ی کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران رسانه های محلی که بعد از مراسم نهادن خشت اول پتروشیمی کوهدشت در محل سالن کنفرانس فرهنگسرای ارشاد این شهرستان برگزار شد، مباحثی مطرح شد که مهم ترین آنها موارد زیر است:

در ابتدا خبرنگار لکنا سه سئوال مطرح کرد که اولین آنها مربوط به چهارخطه ی کوهدشت -خرم آباد بود.ملکشاهی در پاسخ به این سئوال که چرا روند اجرای این پروژه بسیار کند و ناامید کننده است بیان داشت که در ابتدای نمایندگی ام این پروژه 5 تا 10 درصد پیشرفت داشت و با پیگیری های انجام شده همان ابتدای کار 5 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شد.پس از آن از آقای نیکزاد وزیر وقت راه 3 میلیارد تومان گرفتیم و پروژه فعال شد. سپس با پیگیری ها ی صورت گرفته پروژه وارد طرح های مهر ماندگار شد. سال قبل با 4 پیمانکار در 6 قطعه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان قرارداد بستیم و با اعتبار موجود تا پایان سال 80 تا 90 درصد کار انجام خواهد شد. داریوش آزادبخت رئیس اداره راه شهرستان نیز که در جلسه حضور داشت بیان داشت برای تکمیل کار 40 میلیارد تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است. آزادبخت اذعان داشت مردم ما بخش زیادی از پروژه که از چنار شروع می شود را به این علت که از دید پنهان است نمی بینند در حالی که این بخش در حال اتمام است. سئوال بعدی خبرنگار لکنا در خصوص پروژه ی معشوره و برخی گمانه زنی ها در خصوص تغییر کاربری آن به برقی با پیگیری نمایندگان خوزستان بود که ملکشاهی در پاسخ گفت: چنین چیزی امکان پذیر نیست و تأمین آب کشاورزی 35000 هکتار از اراضی کوهدشت از محل این سد قطعی ست. همچنین پروژه ی انتقال آب معشوره به کوهدشت به طول 28 کیلومتر و پروژه ی زه کشی یا همان تقسیم آب در حال مطالعه و واگذاری به پیمانکار است.اما سئوال آخر خبرنگار لکنا در خصوص بنرهای اطراف محل برگزاری مراسم نهادن خشت اول پتروشیمی کوهدشت بود که از طرف مسئولین محلی درج شده بود و در آن ها صرفا از ملکشاهی تشکر و تمجید شده بود که ملکشاهی در جواب، این مسائل را مسائل حاشیه ای دانست که نباید به آن ها توجه نمود و بیان داشت که کار فقط باید برای رضای خدا باشد و مهم نیست که چه کسی آن را به نتیجه برساند.لازم به ذکر است که پروژه های همانند پتروشمی کوهدشت بایستی با پیگیری مسئولان و نمایندگان ابتدا مورد تصویب دولت قرار گیرند سپس برای تأمین اعتبار باید به بانک عامل سپرده شوند که در بحث پتروشیمی کوهدشت انتخاب بانک ملی و حضور دکتر حیدری در تسریع کار بسیار مؤثر خواهد بود.

 

DSC_0212

 

اما ملکشاهی در بخش بعدی به تشریح مصوبات دولت برای توسعه ی شهرستان کوهدشت پرداخت و گفت: در خصوص ساخت پتروشیمی کوهدشت کل اعتبارات شهرستان در سال 6 میلیارد تومان است و ما در حال حاضر 20 میلیارد تومان برای شروع کار پتروشیمی در نظر گرفته ایم و در حاشیه ی این پروژه پیگیر ساخت هتل هستیم.

ملکشاهی بیان داشت: بحث کارخانه ی سیمان سفید کوهدشت نهایی شده است و مصوبه ی آن به شماره 103/2006 مورخه 92/3/21 هیأت وزیران در مورخه ی 92/5/7 ابلاغ شده است.

همچنین مصوب شده است که 200 میلیارد متر مکعب از آب پشت سد سیمره به دشت کوهدشت منتقل شود تا با این کار 30 هزار هکتار از اراضی دیم آبی شود و این مهم دست کمی از کار سد معشوره نیست.

ملکشاهی گفت : همچنین مجوز تأمین خوراک گاز شیرین برای احداث واحد تولید اوره و آمونیاک ( کود شیمیایی) کوهدشت اخذ شده است که در واقع فاز دوم پتروشیمی کوهدشت است.

نماینده ی کوهدشت در مجلس همچنین اذعان داشت، با آقای دکتر روحانی مکاتبه ای انجام شده و در جریان کار پتروشیمی کوهدشت قرار گرفته است. رئیس جمهور نیز از طریق رابط پارلمانی آقای عسگری تشکر نموده و قول مساعدت داده اند.

در ادامه ی جلسه خبرنگار روشتا، در خصوص انتقال اداره ی آموزش و پرورش کوهدشت سئوال نمود که ملکشاهی قول پیگیری داد. خبرنگار روشتا همچنین در خصوص اعتراضات نسبت به انتخابات شوراها پرسید که ملکشاهی انتخابات شهرستان را انتخابات نسبتاً خوبی دانست که اعتراضات به آن طبیعی بود کما اینکه معترضین دیگر شهرهای کشور نیز انتخابات خود را بدترین انتخابات می دانستند. همچنین ما در این دوره با تعدد کاندیداها مواجه بودیم که خود باعث ایجاد برخی ناملایمات شد.  وی همچنین بیان داشت انتخابات چیابل و گراب متوقف شدند نه ابطال. همچنین خبرنگار کارون در خصوص فلسفه ی انتخاب لقب اقیانوس برای نماینده ی کوهدشت سئوال کرد که ملکشاهی در پاسخ گفت شاید دلیلش آرامش در رفتارم باشد. همچنین در خصوص علت طرفداری از دکتر قالیباف از وی سوال شد که ملکشاهی دلیل آن را صلاحیت 6 کاندیدا و برخی ملاحضات عنوان کرد و از رویکرد همگرایی نمایندگان لرستان با دولت دکتر روحانی خبر داد.

نکته ی قابل توجه در این نشست غیبت خبرنگاران دیگر رسانه های محلی بود.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. چیز خاصی در این مصاحبه دیده نشد تکرار مکررات مصوبات قبل و فارغ از مصوبه یا چیز جدیدی مختص خود ملکشاهی نبود

  [پاسخ]

 2. خبر دسته اول فقط مربوط به اورده ویا دستاورد ملکشاهی جشن وپایکوبی شهرستان شدن شهرستان رومشگان

  همین بسمان است میخواییم چکار کنیم

  [پاسخ]

 3. عجب شهرداری انهم درب گنبد خوشبحالتان سیاستمداران کوهدشت

  [پاسخ]

 4. صادقانه با مردم صحبت کنیم۱-پیشرفت فیزیکی چهارخطه کوهدشت-خرم آباد براساس اطلاعات وگزارش کار اداره کل راه و شهرسازی استان تاخردادماه۹۱ حدود ۳۵ درصد بودو اکنون به حدود ۶۰ درصد رسیده است ۲- قرار گرفتن در طرح مهر ماندگار در اردیبهشت۹۱بود که قبل شروع بکار نماینده فعلی می باشد ۳- واریانت بنار کبود و چنار که ریاست محترم اداره کوهدشت به آن اشاه کردند در سال ۸۷ توسط شرکت مجدان راه و خارادز انجام گرفته است که اسناد آن موجود است لذا کار جدیدی نمی باشد

  [پاسخ]

 5. خبر نشده بودیم.

  [پاسخ]

  مهدی در :

  فقط موافقان دعوت شدند

  [پاسخ]

 6. عجبا وقتی یک … نفر دوم یک شهر میشه و معلوم نیست به چه عنوانی دعوت شده باید هم از برنامه های دیگران به اسم خود نام ببرند ببخشید اینها مردم را … فرض کرده اند!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 7. از نماینده پر تلاش شهرمان آقای ملکشاهی کمال تشکر را داریم
  تا قبل از آقای ملکشاهی فقط تصویب مصوبه و بدون اجرا بود ولی الان پیگیری برای اجرا است که قطعا اجرایی شدن طرحها مهمتر است چرا که: دوصد گفته چون نیم کردار نیست

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط