سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۵:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۲۱ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۰۹ ق.ظ تعداد بازدید: 126 بازدید کد خبر:1306 چاپ خبر

دوره جدید ساخت مسكن برای اقشار متوسط در شهرهای بزرگ اجرا می شود

0

تهران -رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گفت :براساس برنامه ریزی صورت گرفته نسل جدیدی از مسكن در شهرهای بزرگ برای اقشار متوسط جامعه ساخته می شود كه آورده افراد برای آن بیشتر از مسكن مهر است .

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، علیرضا تابش روز دوشنبه در آئین افتتاحیه گردهمایی مسئولان بنیاد مسكن سراسر كشور در محل این نهاد اظهار داشت :برای افراد واجد شرایط دریافت این خانه ها نیز تسهیلات بانكی پیش بینی و اینكار اكنون آغاز شده است .

به گفته این مقام مسئول ، اولین پروژه مسكن ویژه اقشار متوسط در اراضی به مساحت 15 هكتار در نزدیكی شهرك اكباتان واقع شده است .

وی اضافه كرد : منطقه گرمدره دومین نقطه ای است كه طرح مسكن اقشار متوسط به مورد اجرا گذاشته شده و بتدریج در تمامی استانهای كشور كه زمینه لازم را داشته باشد این طرح اجرا خواهد شد.

گرمدره در استان البرز واقع شده و از توابع شهرستان كرج است كه در كیلومتر 22 جاده مخصوص تهران -كرج واقع شده و در سال 1385 آمار جمعیتی آن نزدیك به 13 هزار نفر ذكر شده بود.

تابش گفت: اكنون با اجرای طرح مسكن اقشار متوسط ، دولت در كنار دهك های پائین درآمدی كه در قالب مهر به آنها توجه دارد ، تامین مسكن جمعیت بیشتری در دستور كار قرار می گیرد .

وی یادآور شد: بنیاد مسكن در سال 1384 براساس تكلیف مجلس شورای اسلامی و دولت موظف به ساخت سالانه 200 هزار واحد مسكونی روستایی شد كه تاكنون در این ارتباط صاحبان یك میلیون و 420 هزار واحد مسكونی روستایی به بانك معرفی و برای اخذ تسهیلات قرار داد منعقد شده است .

رئیس بنیاد مسكن از تكمیل یك میلیون و 137 هزار واحد مسكونی روستایی خبر داد كه افراد در آنها ساكن شده اند و برای این منظور 9 هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات بانكی جذب شده است .

وی گفت : مجموع خانه های روستایی كه تحت نظارت بنیاد مسكن از سوی مردم ساخته می شود تا پایان سال جاری به یك میلیون و 500 هزار واحد خواهد رسید و تا پایان سال 1392 شمار خانه های احداثی در این بخش كه بالغ بر 30 درصد جمعیت كشور را در برمی گیرند به یك میلیون و 800 هزار دستگاه خواهد رسید .

تابش با اشاره به اینكه بنیاد مسكن مسئولیت نظارت و برنامه ریزی برای ساخت 280 هزار واحد مسكونی طرح مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت را برعهده دارد ، گفت : تاكنون بیش از 100 هزار واحد از این خانه ها تحویل مردم شده و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری نیز 120 تا 130 هزار واحد تكمیل و به بهره برداری برسد .

21 فروردین سالگرد صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر افتتاح حساب 100 امام (ره ) ویژه تامین مسكن محرومان و تاسیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی است .

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط