سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۲:۴۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۲در ۱۱:۵۲ ق.ظ تعداد بازدید: 1,232 بازدید کد خبر:13028 چاپ خبر

اقدام به موقع نتیجه داد / بلوطستان نسارچره نجات یافت

0

به گزارش لکنا آتش سوزی رخ داده در سینه‌ی کوه نسار‌چره اگر بموقع مهار نمی‌شد خسارات جبران ناپذیری به بار می‌آورد اما به سبب اقدام به موقع و دل‌سوزانه بخشدار مرکزی و بسیج خودجوش مردم و اعزام نیروهای امدادی آتش در کمتر از چند ساعت مهار شد و جان گُر گرفته‌ی جنگل کوه نسار‌چره که […]

به گزارش لکنا آتش سوزی رخ داده در سینه‌ی کوه نسار‌چره اگر بموقع مهار نمی‌شد خسارات جبران ناپذیری به بار می‌آورد اما به سبب اقدام به موقع و دل‌سوزانه بخشدار مرکزی و بسیج خودجوش مردم و اعزام نیروهای امدادی آتش در کمتر از چند ساعت مهار شد و جان گُر گرفته‌ی جنگل کوه نسار‌چره که یکی از بکر و زیباترین بلوطستان‌های منطقه کوهدشت و لرستان به حساب می‌آید از گزند لهیب بی امان آتش نجات یافت.

از بلوط‌های آسوی کوه نسار‌چره

DSC00496

*

 محمد ضرونی (4)

مهندس محمد ضرونی بخشدار مرکزی کوهدشت در گفت‌گو با خبرنگار لکنا گفت به محض اطلاع از موضوع با تمامی ادارات و مدیرانی که موضوع به آن‌ها ارتباط دارد قبیل از ستاد حوادث غیرمترقبه استان، منابع طبیعی و جهاد شهرستان کوهدشت، دهیاران و شوراهای روستاهای زرونی و ریکا تماس حاصل شد و پس از هماهنگی صورت گرفته نیروهای امدادی فورن به محل حادثه اعزام گردیدند و حتی با آقای مهندس بهاروند مدیرکل منابع طبیعی استان نیز هماهنگی شد و ایشان قول مساعد داد در صورت نیاز درخواست اعزام بالگرد از کرمانشاه داشته باشیم که خوشبختانه با اعزام نیروها و همکاری خوب و صمیمانه مردم بافرهنگ منطقه آتش مهار گردید. ایشان با سپاس ویژه از اهالی گفت اقدام خودجوش و بی‌چشم‌داشت مردم روستاهای زرونی و ریکا -که نسبت به بقیه جاها به درختان و جنگل‌ها توجه ویژه دارند- ستودنی بود و همین سبب شد وقتی نیروهای امدادی به محل رسیدندآتش تقریبن مهار شده بود.

دیدگاه

 1. بنده نمی دانستم جنابعالی سردبیر لکنا شدید ضمن تبریک به جنابعالی ” نسار چره ” درسته نه نثار چره .. نسار یعنی پشت به آفتاب اما آن نثار عربی ست و به معنی فداکردن. سپاس!

  لکنا:
  با تشکر از تذکر بجا و درستتان
  در نوشته‌های پیشین نگارنده و در گزارشی که در مهر نیز منتشر شد «نسارچره» بدین شکل آمده، امادیروز مطلب را کسی دیگر تایپ کرد و متأسفانه من نیز به سبب شتاب در درج خبر توجه بدان نکردم. به هر حال از دقت نظر جنابعالی سپاسگزارم.

  [پاسخ]

 2. با سلام : اگه خواستین چند تا عکس براتون بفرستم از محل آتش سوزی نسار چره البته نمبدونم چطوری دردناکه روز شنبه صبح گرفتم

  [پاسخ]

 3. تنها و بزرگترين و زيباترين سرمايه استان لكستان و لرستان همين جنگل و طبيعت است بايد بخوبي از اين نعمت خدادادي و ميراث ملي پاسداري كنيم و قدر آنرا بدانيم

  [پاسخ]

 4. با سلام از چه زمانی رشته ی مدیریت یک رشته ی مهندسی محسوب میشه !!! تاجایی که بنده میدونم اقای محمد ضرونی بخشدار محترم در رشته ی مدیریت تحصیل کردند اونم معلوم نیست چه دانشگاهی. یک دانشجو برای اینکه مهندس بشه باید یه عالمه ریاضی ومدار و برنامه و… پاس کنه نمیشه به هر شخصی که مدیر شد بگن دکتر مهندس.

  [پاسخ]

  رضا در :

  واقعا برای جناب بخشدار محمد ضرونی متاسفم که حسرت یک مهندس رو داره وبرا لکنا هم ناراحتم.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط