سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۹:۵۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ،‌ ۰۸:۲۸
۲۱ فروردین ۱۳۹۱در ۷:۱۰ ق.ظ تعداد بازدید: 222 بازدید کد خبر:1287 چاپ خبر

كمتر از یك ماه برای تعیین تكلیف چهار نماینده مردم لرستان در مجلس باقی مانده است

0

خرم آباد – مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است 15 اردیبهشت ماه برگزار شود و از این طریق كمتر از یك ماه برای تعیین تكلیف چهار نماینده دیگر استان لرستان در مجلس باقی مانده است.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره نهم در حال برگزار شد كه تنها تكلیف چهار نماینده در حوزه های انتخابیه سلسله و دلفان، الیگودرز، كوهدشت، یك نماینده از خرم آباد و یك نماینده از حوزه انتخابیه بروجرد با رای مردم انتخاب شدند.

این در حالی است كه در دور دوم قرار است تكلیف دو نماینده دیگر حوزه های انتخابیه خرم آباد و بروجرد و نمایندگان حوزه های انتخابیه دورود و ازنا و حوزه پلدختر نیز با رای گیری در روز 15 اردیبهشت ماه سال جاری مشخص شود.

استان لرستان در مجموع دارای 9 نماینده در مجلس شورای اسلامی است كه در مرحله اول تكلیف پنج نماینده مشخص شد و در مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز چهار نماینده دیگر مردم استان در مجلس انتخاب می شوند.

در مرحله اول انتخابات در مجموع 164 نفر برای كاندیداتوری در عرصه انتخابات نهم مجلس ثبت نام كردند كه پس از بررسی صلاحیت ها و انصراف دادن برخی از این نامزدهای انتخاباتی، در روز 12 اسفندماه تنها 97 كاندیدا برای تصاحب 9 كرسی در خانه ملت با هم به رقابت انتخاباتی پرداختند.

در روز جمعه 12 اسفندماه سال گذشته مردم با مشاركت بیش از 70 درصدی خود پنج نماینده را راهی خانه ملت كردند و انتظار می رود در مرحله دوم نیز با مشاركت حداكثری خود چهار نماینده دیگر را راهی بهارستان كنند.

اما در روز 15 اردیبهشت ماه سال جاری در چهار حوزه انتخابیه هشت كاندیدا برای رقابت با همدیگر حضور دارند.

در حوزه انتخابیه پلدختر ‘علی كاییدی و سیدحمید كاظمی’، در حوزه انتخابیه دورود و ازنا ‘حسین گودرزی و عباس قائدرحمتی’ و در حوزه انتخابیه خرم آباد ‘ابراهیم آقامحمدی و محمدرضا ملكشاهی راد’ و در حوزه انتخابیه بروجرد نیز ‘هادی مقدسی و بهرام بیرانوند’ با هم رقابت خواهند كرد.

در حوزه انتخابیه الیگودرز ‘محمد تقی توكلی’ به عنوان نماینده مردم شهرستان الیگودرز در مجلس نهم برگزیده شد.

در حوزه انتخابیه كوهدشت نیز ‘الهیار ملكشاهی’ به عنوان منتخب مردم كوهدشت برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

در انتخابات حوزه انتخابیه سلسله و دلفان نیز ‘حجت ‌الله خدایی‌ سوری’ به عنوان نماینده منتخب مردم این شهرستان در مجلس انتخاب شد.

در شهرستان خرم آباد نیز دكتر ‘ایرج عبدی’ و در حوزه انتخابیه بروجرد نیز ‘علاالدین بروجردی’ به عنوان نمایندگان اول این حوزه های انتخابیه معرفی شدند.

استان لرستان دارای یك میلیون و 209 هزار و 549 نفر واجد شرایط شركت در انتخابات مجلس نهم دارد كه برای اخذ رای آنها یك هزار و 288 شعبه اخذ رای در استان در مرحله دوم نیز در نظر گرفته می شود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط