سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۹:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۲ مرداد ۱۳۹۲در ۹:۰۵ ق.ظ تعداد بازدید: 858 بازدید کد خبر:12520 چاپ خبر

احتمال تغییر کاربری سد معشوره

0

به گزارش اختصاصی لکنا، شنیده ها حکایت از پیگیری جدی نمایندگان استان خوزستان برای تغییر کاربری سد معشوره از کاربری برقی آبی به برقی دارد. این مهم از آن جا ناشی می شود که رودخانه ی کشکان از سرشاخه های رودخانه ی کرخه می باشد و خوزستانی ها معتقدند که احداث و آبگیری سدهای سیمره […]

17095

به گزارش اختصاصی لکنا، شنیده ها حکایت از پیگیری جدی نمایندگان استان خوزستان برای تغییر کاربری سد معشوره از کاربری برقی آبی به برقی دارد. این مهم از آن جا ناشی می شود که رودخانه ی کشکان از سرشاخه های رودخانه ی کرخه می باشد و خوزستانی ها معتقدند که احداث و آبگیری سدهای سیمره و معشوره موجب کاهش شدید بیلان آب رودخانه ی کرخه می شود. پیش از این نیز از طرف مردم خوزستان نسبت به احداث و آبگیری سد سیمره ی ایلام اعتراضاتی صورت گرفته بود.آن ها معتقدند بر اثر آبگیری سد سیمره از یک سو تامین آب کشاورزی مناطق دشت آزادگان‏، حمیدیه و هویزه در خوزستان دچار مشکل شده و از سوی دیگر عملکرد تالاب هورالعظیم به عنوان سپر حفاظتی خوزستان در مقابل ریزگردها دچار اختلال شده است.

لازم به ذکر است که پروژه ی سد معشوره مصوبه سفر سوم استانی هیات دولت به لرستان به شماره ۲۹۸۵۱۸/۴۶۳۷۰ به تاریخ 89/12/25 است و با پیگیری های نماینده ی سابق شهرستان با ترک مناقصه به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) واگذار شده است. همچنین با پیگیری شاهرخی قبادی و با اخذ امضاء از نمایندگان مجلس، دولت مجاب به سرعت بخشیدن به اجرا و تبدیل کاربری سد به برق آبی شده است. حال با انتشار این خبر که البته هنوز قطعی نیست، از ملکشاهی نماینده ی فعلی شهرستان کوهدشت انتظار می رود با پیگیری مجدانه مانع از تغییر کاربری سد معشوره به برقی شده و از خاموش شدن شعله های امیدی که با وعده های مسئولین در دل های رنجور کشاورزان و مردم دشت تشنه ی کوهدشت  روشن شده است، جلوگیری نماید.

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال خواهد شد.

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط